Nissan e-NV200 v Európe vďaka príklonu popredných firiem k riešeniam s nulovými emisiami zaznamenala rekordný počet objednávok 10 000 kusov

17.06.2019 11:08

Nissan e-NV200 dominuje trhu s ľahkými úžitkovými vozidlami s nulovými emisiami v 10 európskych krajinách vrátane Veľkej Británie, Talianska, Nórska a Holandska.

  • Ekologickosť a praktickosť Nissanu e-NV200 oslovila nielen drobných dopravcov, ale aj veľkých firemných zákazníkov, ako sú DHL či Chronopost.  
  • Nová 40 kWh batéria prináša o 60 % dlhší dojazd, a pritom neznižuje skvelú nákladovú kapacitu elektromobilu.
  • Najnovšia elektrická dodávka Nissan e-NV200 po sérii vylepšení zaznamenala rekordný predaj po celej Európe. Prevádzkovateľom komerčných vozových parkov totiž stále viac záleží na udržateľnosti.

Mimoriadnej obľube sa Nissan e-NV200 s 40 kWh batériou teší predovšetkým medzi firmami, ktoré zabezpečujú dopravu tovaru na poslednom úseku. Veľmi úspešný je už od svojho uvedenia na trh vo februári 2018 – celkový počet objednávok na starom kontinente presiahol 10 000 kusov.

Najnovší predajný úspech nadväzuje na povesť lídra v danej triede, ktorú si všestranný Nissan e-NV200 získal, keď sa v minulom roku stal najpredávanejším ľahkým úžitkovým vozidlom s nulovými emisiami na 10 európskych trhoch, okrem iného vo Veľkej Británii, Taliansku, Nórsku a Holandsku.

O dodávkovú verziu aj verziu Combi pre prepravu cestujúcich majú stále záujem veľké doručovacie a prepravné spoločnosti a drobní dopravcovia po celej Európe. Nedávno ich do svojho vozového parku objednali spoločnosti DHL a Chronopost.

Vozidlá z radu Nissan e-NV200 sú veľmi praktickou a úspornú voľbou pre komerčných aj súkromných používateľov. Spájajú najlepšie prvky mnohokrát ocenenej dodávky NV200 spoločnosti Nissan a technológiu elektromobilov z modelu Nissan LEAF, ktorý sa v roku 2018 stal najpredávanejším elektromobilom v Európe.

Vďaka inteligentnému, kompaktnému dizajnu zdokonalenej 40 kWh batérii má vylepšený Nissan e-NV200 stále úctyhodný objem nákladného priestoru a skvelé užitočné zaťaženie. Dodávková verzia odvezie náklad s objemom až 4,2 m3 a celkovou hmotnosťou 705 kg.

Zásluhou výkonného hnacieho ústrojenstva a inovatívnej batérie má Nissan e-NV200 vynikajúci dojazd, ktorý ocenia tak komerční, ako aj súkromní zákazníci. Podľa prísnych celosvetovo harmonizovaných skúšobných postupov pre ľahké úžitkové vozidlá (WLTP) má model so 40 kWh batériou dojazd na jedno nabitie 200 km v kombinovanom cykle a až 301 km v mestskom cykle – o 60 % väčší ako s batériou predchádzajúcej generácie.*

Keď je batériu potrebné dobiť, k dispozícii je hneď niekoľko riešení. Okrem štandardnej domácej zásuvky je možné použiť aj nabíjačku montovanú na stenu a palubnú 7 kW rýchlo nabíjačku, ktorá prázdnu batériu vozidla plne nabije za 7,5 hodiny, alebo rýchlonabíjačku, ktorá batériu dobije z 20 % na 80 % už za 40 až 60 minút.** 

Paolo D'Ettore, riaditeľ divízie pre ľahké úžitkové vozidlá spoločnosti Nissan Europe, povedal: „Úspech modelu e-NV200 skutočne dokazuje, že sa nám podarilo prísť v správny čas so správnym produktom. Naši zákazníci sa vyrovnávajú so zrýchľujúcou sa elektrifikáciou vozových parkov – zvlášť v centrách miest – a my chápeme, že s nimi musíme spolupracovať a vytvoriť pre nich optimálny ekosystém, ktorý im umožní bezproblémový prechod na elektromobily.

„Nissan e-NV200 je vďaka hnaciemu ústrojenstvu s inteligentným dizajnom a nulovými emisiami perfektný nástroj, ktorý firmám pomôže dosiahnuť maximálny úspech a prispieť k udržateľnejšej budúcnosti.“

Elektromobil Nissan e-NV200 sa predáva od roku 2014 a od začiatku je úspešný po celej Európe. Zákazníci si už prevzali viac ako 25 000 nových vozidiel. Nissan e-NV200 je spolu s modelom Nissan LEAF výkladnou skriňou stratégie Inteligentnej mobility spoločnosti Nissan, ktorá sa zameriava na inteligentný pohon, inteligentné riadenie a inteligentnú integráciu, a tým prispieva k budovaniu úspornejšie fungujúcej a lepšie prepojenej spoločnosti.

 

* Uvedené čísla slúžia na účely porovnania. Porovnávať by sa mali iba s údajmi o vozidlách testovaných podľa rovnakých technických postupov. Uvedený dojazd na elektrinu bol stanovený podľa nových skúšobných postupov (WLTP). Merania boli vykonané po plnom dobití batérie. Výsledky v reálnej prevádzke sa môžu líšiť vzhľadom na faktory ako úroveň nabitia batérie pri štarte, príslušenstvo doplnené po registrácii, poveternostné podmienky, štýl riadenia a úroveň zaťaženia vozidla.

** Uvedené údaje sa týkajú 40 kWh batérie. Čas závisí od podmienok nabíjania vrátane typu a stavu nabíjačky, teploty batérie a teploty okolia v mieste použitia. Spomínané dobíjanie doma (alebo v kancelárii) vyžaduje použitie nástennej nabíjačky s parametrami 32 A/6,6 kWh (7 kWh). Uvedený čas rýchleho nabíjania vyžaduje použitie rýchlej nabíjačky CHAdeMO

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode