Nie je z tohto sveta: BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky

03.01.2019 19:00

Jedinečná hviezdna verzia luxusného športového automobilu dostala ovládacie prvky vyrobené z meteorického materiálu, mimozemskú povrchovú úpravu, podsvietené súhvezdia na stredovej konzole a diely vyrobené 3D tlačou. Oddelenie BMW Individual posúva exkluzivitu a výnimočnosť v oblasti výberu dizajnu a materiálov do úplne nových dimenzií.

Viac ako 25 rokov sa manufaktúra BMW Individual, sídliaca v meste Garching pri Mníchove, zaoberá výrobou doplnkov špičkovej kvality, výnimočných špeciálnych edícií ako aj veľkolepých automobilových solitérov. Vozidlá sa okrem športového ducha vždy vyznačovali aj dôkladne vyberanými a prestížnymi materiálmi. Špecialisti na zákazkové doplnky teraz otvorili dvere do novej dimenzie exkluzivity. Pozreli sa mimo našej planéty a do vozidla priniesli nočnú oblohu. Model BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky, ktorý poháňa prepĺňaný motor V8 s výkonom 390 kW (530 k) (kombinovaná spotreba paliva: 9,8 — 9,7 l/100 km, kombinované emisie CO2: 224 — 221 g/km), využíva inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive a jeho podvozok absolvoval vývoj na pretekárskych tratiach, dostal špeciálne prvky výbavy z dôkladne vyberaných kúskov meteoritov. Ľudská fascinácia nekonečným vesmírom sa odráža aj na podsvietených súhvezdiach umiestnených na stredovej konzole a na vzhľade obkladov, operadiel, bŕzd ako aj na prvkoch exteriéru.

BMW Individual: miesto zrodu výnimočných prvkov s vlastným charakterom.

Model BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky sa predstaví počas preletu meteorického roja Kvadrantíd, ktorý bude v roku 2019 vrcholiť v noci z 3. na 4. januára. Divadlo s padajúcimi hviezdami sa začne v čase, keď Zem preletí okolo orbity vyhasnutého jadra kométy 2003 EH. Jej úlomky sa po kontakte so zemskou atmosférou zapália a zhoria. Niekoľkým skalám sa však vždy podarí preniknúť cez ochranný štít Zeme a dopadnú na jej povrch ako meteority. Niektoré z týchto mimozemských úlomkov sa dostali aj do interiéru modelu BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky.

Meteorické kamene zdobia lištu na stredovej konzole, tlačidlo štart/stop motora V8, volič 8-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic a otočný dotykový ovládač Touch Controler systému iDrive. Meteorický materiál sa nachádza aj na lištách prahov dverí, kde ho dopĺňa podsvietené označenie modelu. Exkluzivita a luxusná výnimočnosť modelu BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky sa tak dostáva na doteraz nevídanú úroveň. Špecialisti z BMW Individual si k vývoju tohto modelu prizvali aj odborníkov z Inštitútu Maxa Plancka pre mimozemskú fyziku.

Výnimočné Widmanstättenove obrazce.

Viaceré prvky interiéru aj exteriéru vozidla dostali špeciálnu povrchovú úpravu v podobe Widmanstättenových obrazcov, ktoré sa vytvárajú iba na vyleštených povrchoch železitých meteoritov poleptaných kyselinou. Prísne geometrická štruktúra sa vo vozidle nachádza na ručne šitom strope a na obložení stredovej konzoly. Dostala sa aj na brzdové kotúče modelu BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky. Na exteriéri vozidla sa nachádza na vonkajších telesách spätných zrkadiel, na lištách v otvoroch na nasávanie vzduchu, na stredovej lište a na krytoch výduchov Air Breather na predných blatníkoch. Tieto komponenty vznikli špeciálne pre model BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky a na ich výrobu sa použila 3D tlač.

Výnimočné výrobné postupy: 3D tlač a trojfarebné kožené čalúnenie.

Špeciálnym výrobným postupom 3D tlače vznikli aj brzdové strmene bionického tvaru. Vďaka postupnému nanášaniu vrstiev materiálu sú o 30 percent ľahšie a znížením neodpruženej hmoty prispievajú k lepším jazdným vlastnostiam. Zároveň však spĺňajú všetky funkčné nároky.

Medzi prvenstvá v interiérovom dizajne patrí aj trojfarebné čalúnenie jemnou kožou Merino, ktorá spája farby biela Opal White, modrá Midnight Blue a strieborná Silver. Widmanstättenove obrazce našli uplatnenie na prešívaní stredovej časti sedadiel. Vzhľad stredovej lakťovej opierky našiel inšpiráciu v žiariacej hviezdnej nočnej oblohe. Jej povrch osvetľujú LED diódy, čím dodávajú interiéru luxusného športového vozidla neopísateľnú atmosféru hviezdnej oblohy. Auru príťažlivosti modelu BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky dotvára lak exteriéru. Spája dve farby a vytvára tak mimoriadne hlboký a očarujúci efekt. Na základnú čiernu farbu sa naniesla modrá metalíza San Marino Blue, ktorá vytvára efekt postupného prechodu od spodnej hrany karosérie až po vrchnú hranu blatníkov. Na to ešte prišli tri vrstvy priehľadného laku s pigmentovými čiastočkami rôznej veľkosti, čo dotvorilo nezameniteľný pocit hĺbky.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode