Najsilnejšie modely Triedy E sú 63 S 4MATIC+ a 63 4MATIC+

09.11.2016 10:54

Mercedes-AMG definuje výkonný sedan nanovo. Ďalšou generáciou modelov E 63 4MATIC+ a E 63 S 4MATIC+ robí Mercedes AMG z najinteligentnejšieho biznis sedanu najsilnejšiu Triedu E všetkých čias a inovačnými technológiami posúva latku v tomto trhovom segmente. Inteligentná stratégia pohonu dvíha hranice jazdnej dynamiky vysokovýkonného sedanu na úplne novú úroveň. Vynikajúci náhon zabezpečuje 4,0-litrový motor V8 biturbo s výkonom až 450 kW (612 k). Je to motor s doposiaľ najvyšším výkonom, aký bol do vozidla Triedy E zabudovaný. A vďaka sériovému vypínaniu valcov je teraz ešte úspornejší a určuje štandardy vo svojom segmente. Zrýchlením 3,4 sekundy z 0 na 100 km/h zaznamenáva nový biznis sedan aj nový rekord vo svojej triede. 9-stupňová športová prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT (Multi Clutch Technology) je prvýkrát skombinovaná s mokrou rozjazdovou spojkou. Takto sa podarilo dosiahnuť ešte agilnejšie reakcie. Ďalšou kľúčovou vlastnosťou je úplne novovyvinutý pohon všetkých kolies AMG Performance 4MATIC+. Navzájom spája výhody rozličných koncepcií pohonu: doteraz vždy s dôrazom na zadnú nápravu, teraz prvýkrát s plnovariabilným rozdeľovaním momentu medzi prednú a zadnú nápravu zabezpečuje optimálnu trakciu na hranici fyzikálnych zákonov na všetkých typoch vozovky. Na výkonové parametre vizuálne upozorňuje expresívny dizajn exteriéru s novou maskou chladiča a kapotou motora uloženou v štýle kupé. Nasledujúca generácia E 63 tak predstavuje úplne novú dimenziu športového charakteru a komfortu na dlhých cestách.

 
Najnovšou generáciou modelov E 63 4MATIC+ a E 63 S 4MATIC+ zavádza Mercedes-AMG množstvo noviniek a nanovo tak definuje výkonný sedan: inovatívna technika pohonu a maximálny výkon sa spájajú s osobitným dizajnom, exkluzívnou výbavou a najaktuálnejšími funkciami infotainmentu pre komplexne prepojené multimediálne aplikácie.

„V prípade nových modelov E 63 sme spravili historicky najväčší vývojový krok, aký bol pri obmene generácií spravený. Mimoriadny dôraz sme kládli na dynamiku jazdy. Na začiatku vývoja sme sa rozhodli pre plnovariabilný pohon všetkých kolies, ktorý v kombinácii s rozšíreným výkonovým stupňom 4,0-litrového motora V8 biturbo opäť potvrdzuje heslo našej značky „Driving Performance“,“ uvádza Tobias Moers, predseda obchodného vedenia spoločnosti Mercedes-AMG.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode