NAJNOVŠIA PLATFORMA HONDA E BOLA VYTVORENÁ, ABY POSKYTLA VÝNIMOČNÝ ZÁŽITOK PRI JAZDE V MESTE

13.06.2019 21:24

Nový kompaktný elektrický automobil Honda e je prvým automobilom od spoločnosti Honda, ktorý je postavený na špeciálnej EV platforme, navrhnutej od základov tak, aby poskytovala vynikajúcu jazdnú dynamiku Honda.

 

  • Podvozok je optimalizovaný pre agilitu malého automobilu novej generácie v mestskom prostredí

  • Pri návrhu hnacieho ústrojenstva Honda e sa do úvahy brala maximálna účinnosť a využiteľnosť

  • Účinná technológia akumulátora s rýchlym nabíjaním

  • Čistý aerodynamický štýl zabezpečuje, že toto nové EV je výnimočné z hľadiska využitia pri pravidelnej dochádzke do práce

Pri vývoji platformy Honda e sa kládol dôraz na mestské prostredie a súvisiacu ponuku zodpovedajúcich zážitkov z jazdy. Akumulátor je z hľadiska rázvoru umiestnený centrálne a nízko pod podlahou a vďaka rozloženiu hmotnosti 50:50 a nízkemu ťažisku poskytuje optimálne ovládanie a stabilitu automobilu. Výkon sa z elektromotora s vysokým krútiacim momentom prenáša cez zadné kolesá, čo umožňuje presné riadenie aj pri vysokej akcelerácii.

 

Platforma ponúka kombináciu jazdného komfortu a agility. Nezávislé odpruženie štyroch kolies je navrhnuté tak, aby za každých podmienok poskytovalo mimoriadnu stabilitu, plynulú jazdu a citlivé riadenie. Jednotlivé prvky pruženia sú kvôli zníženiu hmotnosti a zlepšeniu vlastností a účinnosti vykované z hliníka.

 

Vďaka kombinácii kompaktných rozmerov a krátkeho prevysu sa Honda e vyznačuje agilitou malého vozidla novej generácie do mestskej premávky, ktorá umožňuje príjemnú jazdu a bezproblémové ostré manévre.

 

Kvôli zjednodušeniu používania a flexibilite pri nabíjaní je vozidlo vybavené spoľahlivým vysokokapacitným lítium-iónovým akumulátorom 35,5 kWh, ktorý sa môže dobíjať buď pomocou spojenia typu 2 AC alebo rýchleho nabíjania CCS2 DC. V kombinácii s dojazdom vyše 200 km bude schopnosť rýchlonabíjania pokročilého hnacieho ústrojenstva na 80 % za 30 minút poskytovať mimoriadnu využiteľnosť pri každodennom dochádzaní do práce.
 

Konštruktéri vozidla sa zamerali na jednoduchosť a využiteľnosť a preto je nabíjací port Honda e integrovaný do kapoty, pričom ho osvetľujú, cez predný panel viditeľné LED svetlá, ktoré zvýrazňujú stav nabitia akumulátora. Poloha nabíjacieho portu umožňuje prístup k nemu z oboch strán prednej časti vozidla. Displeje dvojitých dotykových obrazoviek v interiéri zobrazujú aktuálny stav nabitia akumulátora a grafické diagramy zobrazujú aktuálny tok energie a stav rekuperácie a dobíjania.

 

Kvôli zachovaniu optimálneho tepelného stavu je akumulátor chladený vodou, čím sa maximalizuje účinnosť akumulátora a stav jeho dobíjania a zároveň sa minimalizujú jeho rozmery a hmotnosť, aby neobmedzoval priestor v kabíne.

 

Nový kompaktný elektrický automobil od Hondy je kľúčovým prvkom pri najnovšom záväzku značky z hľadiska elektrifikácie, ktorý znamená 100% použitie elektrifikovaných technológií na európskom trhu do roku 2025. Prvý sériový akumulátorový automobil spoločnosti Honda sa prvýkrát predstavil na ženevskom autosalóne 2019 ešte ako prototyp a jeho masová výroba sa spustí v priebehu tohto roka.

O túto novú Hondu už prejavilo záujem 28 000 potenciálnych zákazníkov, ktorí môžu nájsť ďalšie informácie na
https://www.honda.sk/cars/new/coming-soon/honda-e/overview.html .

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode