Najlepšia Ibiza všetkých čias

01.02.2017 15:34

Prichádza nový SEAT Ibiza, doslova nabitý najmodernejšími technologickými prvkami a s pôsobivo zväčšeným vnútorným priestorom i komfortom. Najdôležitejší model španielskej značky má úplne nový dizajn, ktorý zhmotňuje mladistvého a športového ducha. Svieži dizajn reflektuje najnovší výrazný charakter značky SEAT nadväzujúc na DNA značky, no s ostrejším a športovejším výrazom, založeným na výraznejšie modelovaných povrchoch a celkovom aerodynamickom tvare karosérie. SEAT Ibiza piatej generácie bude mať svetovú výstavnú premiéru na ženevskom autosalóne v marci a predávať sa začne v júni 2017.


Najlepšia Ibiza všetkých čias
Veľký krok vpred pri obnove modelového portfólia značky
Kompaktnejšia vonku a priestrannejšia vnútri
Najmodernejšie technológie konektivity, komfortu a bezpečnosti
Ibiza piatej generácie využíva ako prvý model stavebnicu komponentov MQB A0

Model Ibiza, prvý raz uvedený na trh v roku 1984, sa stal ikonou značky SEAT. Je najdlhšie vyrábaným modelom v histórii značky a s celkovým počtom vyše 5,4 milióna kusov aj jej najpredávanejším modelom. Ibiza je jedným z troch pilierov značky, spolu s modelovým radom Leon a novým modelom Ateca. Na týchto pilieroch chce SEAT pokračovať v budovaní úspechu značky v budúcnosti.

Všetky motory montované do nového modelu SEAT Ibiza spĺňajú emisnú normu Euro6 a vyznačujú sa vysokým výkonom v kombinácii s priaznivou spotrebou paliva. Motory majú celohliníkovú konštrukciu, priame vstrekovanie paliva a prepĺňanie turbokompresorom. Základnou pohonnou jednotkou je benzínový trojvalec 1.0 TSI v dvoch verziách s výkonom 70 kW (95 k) a 85 kW (115 k). Koncom roka 2017 v ponuke pribudne úplne nový štvorvalec 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Úsporný štvorvalcový turbodiesel 1.6 TDI bude na výber v troch výkonových modifikáciách s 59, 70 a 85 kW (80, 95 a 115 k). Stavebnica MQB A0 umožnila použiť aj motor na stlačený zemný plyn CNG. Nový prepĺňaný trojvalec 1.0 TSI CNG dosahuje výkon 66 kW (90 k). SEAT je prvým automobilovým výrobcom, ktorý ponúka takýto moderný ekologický motor v triede malých automobilov. Motory do výkonu 70 kW (95 k) vrátane majú štandardne 5-stupňovú manuálnu prevodovku, pri výkonnejších agregátoch sa montuje 6-stupňová manuálna prevodovka. Na želanie bude pre vybrané motory k dispozícii 7-stupňová prevodovka DSG s dvoma spojkami.

Vďaka o 30 % väčšej torznej pevnosti karosérie má automobil výnimočné dynamické jazdné vlastnosti v spojení s vysokým komfortom pruženia. Nový SEAT Ibiza sa bude vyrábať výlučne s 5-dverovou karosériou, ktorá má funkčné prednosti. Nový dizajn zároveň zaručuje natoľko športový vzhľad, že 3-dverová verzia nebude potrebná. Kvalitatívny skok v oblasti celkového akustického komfortu spôsobuje, že nový SEAT Ibiza poskytuje pocit z jazdy v automobile o triedu vyššie. Kombinuje agilitu v meste a vysokú dynamika na kľukatých cestách s vynikajúcim komfortom pri jazdách na dlhé trasy.

Štyri verzie vybavenia a najmodernejšie technológie
Nový SEAT Ibiza sa bude predávať v štyroch líniách vybavenia. Základná má opäť označenie Reference a prostredná Style. Najvyššie verzie majú označenie FR a Xcellence.

Verzia FR ma tradične výrazne športový charakter. Prvky vybavenia sú zamerané na zvýšenie jazdnej dynamiky a pôžitku z jazdy. K tomu pristupujú exkluzívne prvky dizajnu ako špeciálny predný nárazník, difúzor v zadnom nárazníku a čierny dizajnový komplet (black pack) na karosérii.

Nové verzia vybavenia Xcellence má osloviť zákazníkov hľadajúcich sofistikovanejší a exkluzívnejší dizajn v kombinácii s komfortnejším a inovatívnejším funkčným vybavením. Obidve verzie vybavenia majú rovnakú cenu a poskytujú najlepšie prvky vybavenia pre rozličné skupiny zákazníkov: FR pre športovo založených a Xcellence pre zákazníkov orientovaných na komfort, eleganciu a technológie.

Vnútorné náladové osvetlenie z LED pri verziách FR a Xcellence má dve farby, červenú a bielu. Použitie technológie LED v interiéri a pri vonkajšom osvetlení vozidla nie je iba estetickým prvkom. Reflektory a zadné skupinové svetlá z LED poskytujú oveľa vyššiu kvalitu osvetlenia a pritom majú menšiu spotrebu elektrickej energie, čím prispievajú k zníženiu spotreby paliva. Reflektory full LED v kombinácii so zadnými skupinovými svetlami z LED, vrátane koncových svetiel do hmly, ako aj kompletným osvetlením interiéru z LED sú novinkou v tejto triede.

Verzia FR má športový podvozok s prepínateľnou charakteristikou tlmičov pruženia v dvoch režimoch Normal a Sport, umožňujúce optimálne prispôsobiť jazdné vlastnosti preferenciám vodiča alebo cestným podmienkam. Neskôr budú tlmiče s reguláciou charakteristiky s komfortnejším vyladením k dispozícii aj pre verziu Xcellence.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode