Nadmieru úspešné podujatie - OFF ROAD FEST 2015

15.10.2015 20:43

Pre priaznivcov značiek Mercedes-Benz, Honda, Jeep a Kia bolo k dispozícii nielen to najlepšie, ale aj to najnovšie, čo uvedené značky v rámci SUV segmentu  ponúkajú do každého terénu.

„Našim hlavným zámerom bolo pri príležitosti 30. výročia pohonu všetkých štyroch kolies 4MATIC klientom a priaznivcom štyroch kolies umožniť, aby si v tomto jedinečnom prostredí vyskúšali nielen silu svojho predvádzacieho vozidla, ale aj mieru svojich vodičských schopností a pohotovosť reakcií, ktoré im môže poskytnúť práve tento náročný pieskový terén“ - uviedol na margo podujatia generálny riaditeľ spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia, Ing. Andrej Glatz.

A hoci najväčšiemu záujmu sa na adrenalínových pieskových dunách a vodnej prekážke tešili hviezdne novinky, v podaní modelov GLC, GLE, GLE kupé, G, GL, bokom záujmu neostali ani vozidlá iných značiek.

Terény bez najmenších problémov zvládli vozidlá Jeep Wrangler, ale svoje ,,svaly“ k spokojnosti všetkých prítomných predviedli aj Jeep Grand Cherokee, Kia Sportage, Kia Sorento a zahanbiť sa nenechala ani Honda CR-V. 

Na troch moduloch tratí (ľahký, stredne náročný a náročný terén) absolvovali návštevníci - medzi ktorými nechýbali ani predstaviteľky krajšieho a nežnejšieho pohlavia, milujúce adrenalín a napätie - vyše 1600 testovacích jázd!

Tí, ktorí sa s náročným terénom ako vodiči ešte nestretli, mali k dispozícii Školu Off-Roadovej jazdy. Nezabudnuteľným zážitkom boli aj jazdy na Unimogu, historickom, stále v pôvodnom stave, vozidle - Dodge z roku 1943, či nespútané a hlavne nezabudnuteľné ukážkové jazdy so skúsenými vodičmi na ich špeciálne upravených off-roadových vozidlách Mercedes-Benz Trieda G a Jeep Wrangler či Cherokee.  Priaznivci ,,komfortnejších“ osobných vozidiel, sa v rámci statických ukážok mohli  dôkladne oboznámiť s najnovšími modelmi značiek Mercedes-Benz, KIA, Jeep, Honda a smart.

Nakoľko sa akcia konala na ,,slovenskej Sahare“, počas oboch dní nechýbal ani hosť - známy motocyklový pretekár a najúspešnejší slovenský účastník Rallye Dakar - Ivan Jakeš, ktorý nielenže demonštroval svoje motocyklové majstrovstvo, ale záujemcov zoznámil aj s jeho dakarským technickým zázemím, inštalovaným vo vozidle Sprinter.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode