NA ŠTARTE NOVÝ ISUZU D-MAX!

27.10.2017 20:26

ISUZU D-MAX je všestranný partner s dlhou životnosťou pre všetkých, ktorí chcú premiestňovať čo najviac. Širokým spektrom použitia udáva smer tak v profesionálnej, ako aj súkromnej sfére. Rovnako ako jeho predchodcovia, aj nový D-MAX je veľmi robustný, dokáže všetko prepraviť, spĺňa vysoké nároky na bezpečnosť a je možné ho individuálne prispôsobiť rôznym potrebám a účelom.
Za našu redakciu sme mali možnosť si vyskúšať pick-up na diaľnici, v mestečkách, dedinách a v teréne Nového Mesta na Morave, ktoré je srdce Vysočiny.

Hlavne v blate, nerovnom teréne sme otestovali skvelé vlastnosti tohto offroaďáka a naozaj aj za dažďa sme cítili istotu, ktorú nám tento model ponúkal. Strmými nájazdami do kopcov a plynulosť cesty dolu z kopcov nám adrenalín rozprúdil krv v žilách a aj keď niektoré posádky dokázali nemožné a uviazli v kopci, tak D-Maxu ani posádke sa nič nestalo a odolnosť tohto výýkonného turbodiesela s objemom 1,9 bola vynímočná, pretože prekonal všetky prekážky a nástrahy náročnej trate. Klobúk dolu...

 Aj krehké ženy ako som ja sa nebáli tohto siláka a s D-Maxom som sa cítila bezpečne na každom kilometri. V samom srdci Českomoravskej vrchoviny je veľa možností pre výlety do okolia, kde sme sa boli pozrieť, upútala nás pamiatka UNESCO pútnický kostol Zelená hora ako aj  Westernové mestečko, kde sme sa občerstvili, pofotili a porozprávali dojmy z testovacích jázd.

Samozrejme, že sme si nezabudli zastrielať z profesionálnych vzduchoviek na terče v centre českého biatlonu, ktorá má svetovú úroveň. A veru som aj trafila...do čierneho...

Záverom sme prišli do nášho hotela SKI a úžasné dojmy sme zavŕšili spevom a tancom pod taktovkou cimbalovej hudobnej skupiny Fujarka. Veru sme si zaujúkali aj za tancovali...veľmi pekne ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na ďaľšie stretnutie.

A teraz zopár konkrétnejších informácii k danému modelu ISUZU D-MAX

  • od júla v predaji;
  • 3 verzie kabín: Single Cab, Space Cab a Double Cab;
  • 4 úrovne výbavy: BASIC, CUSTOM, PREMIUM a celkom nový PREMIUM+;
  • 6-stupňová automatická prevodovka v ponuke aj na úrovni výbavy BASIC ;
  • 3,5 t zaťaženie návesu pri všetkých modeloch 4WD;
  • Ekologicky šetrný: rovnaký výkon pri zníženej spotrebe vďaka novému turbodieselovému motoru s priamym vstrekovaním “common rail” s objemom 1,9 l;
  • Do paliva nie je nutné pridávať SCR (vodný roztok močoviny);
  • Vďaka hardtopom a individuálnym úpravám pre rôzne účely je schopný čeliť každej výzve;

Šesť stupňov à la carte v každej kabínovej verzii

Kopec priestoru, hnacia sila na štyroch kolesách a k tomu možnosť okamžite objednať na prianie aj 6-stupňovú automatickú prevodovku pre všetky modely kabínových verzií Space Cab a Double Cab (ako alternatívu k sériovo vyrábanému variantu 6-stupňovej manuálnej prevodovky). Pri dvojmiestnom modeli Single Cab so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou je možné sa rozhodnúť pre pohon iba zadnej nápravy vozidla alebo pre dodatočne pripojiteľný pohon všetkých štyroch kolies. Pri modeli Space Cab s usporiadaním miest 2+2, prípadne pri päťmiestnom modeli Double Cab patrí pripojiteľný pohon všetkých štyroch kolies k sériovému vybaveniu. D-MAX je v kabínových verziách Single Cab a Space Cab (pri všetkých modeloch s pohonom na všetky štyri kolesá) k dispozícii aj ako verzia „Cab a Chassis“.

Presvedčivo kvalitný ako úžitkové vozidlo a transportér

Najmä v prevedení Single Cab s 2,31 m využiteľnej ložnej dĺžky a 1,57 m ložnej šírky (vnútorné rozmery) a nákladovou rezervou až 1225 kg (2WD), prípadne 1081 kg (4WD), ponúka ISUZU D-MAX úctyhodnú kapacitu na objemný a ťažký náklad.

Najoptimálnejší kompromis v ponuke priestoru kabíny a objemu nákladu dosahuje variant 2+2 Space Cab s vnútornými rozmermi ložnej plochy 1,80 m (dĺžka) a 1,53 (šírka) a nákladovou rezervou až 1026 kg. Dvere prevedenia Space Cab sa otvárajú protismerne, čím uľahčujú nakladanie a vykladanie kabíny.

Ešte vyššie nároky na cestovné pohodlie a reprezentatívnosť spĺňajú štvordverové modely Double Cab (päťmiestne), s ktorými sa, mimochodom, pri vnútorných rozmeroch ložnej plochy až 1,55 m dĺžky a 1,53 m šírky a úžitkovým zaťažením až 991 kg dá veľmi ľahko zvládnuť i preprava veľkého nákladu.

Motor novej doby

Taký efektívny ešte nikdy nebol: úspornejší, ekologicky šetrnejší, pritom silný ako vždy. Výkonný turbodieselový motor s priamym vstrekovaním „common rail“ s chladičom plniaceho vzduchu spája najlepšie jazdné a pracovné vlastnosti a dosahuje slušný výkon 120 kW (165 PS/koní) ťažnej sily v každom teréne. Hnací mechanizmus s objemom 1,9 litrov vykazuje v okamihu maximálneho točivého momentu 360 Nm (medzi 1.800 a 3.200 ot./min. cez 340 Nm) úctyhodnú silovú rezervu. S prídavným nákladom do 1,2 tony (pri 2WD) a zaťažením návesu 3,5 tony pri všetkých modeloch 4WD nie je pre D-MAX žiadna úloha nezvládnuteľná – a každý podnikateľ si ho zamiluje.

Samozrejme, motor zodpovedá emisnej norme Euro 6, čo znamená nižšiu spotrebu a nižšie emisie CO2, a to dokonca bez nepríjemného pridávania SCR (vodného roztoku syntetickej močoviny) do nádrže. Pokiaľ ide o pomer normy spotreby pohonnej hmoty s hodnotami medzi 6,2 a 7,8 l/100 km (v závislosti od konštrukčnej verzie a výbavy) a zodpovedajúcich emisií CO2 s hodnotami 163 – 205 g/km, ide o najhospodárnejší a najekologickejší D-MAX všetkých dôb.

Prvotriedna kvalita, vysoká bezpečnosť – v sériovom prevedení

Bezstarostne tam a v zdraví naspäť. Vysoké bezpečnostné štandardy ISUZU D-MAX, samozrejme, zodpovedajú najnovšiemu technickému vývoju. Základ trvalej kvality a spoľahlivosti D-MAXu tvorí: vystužená kabína, vysoko kvalitná konštrukcia karosérie s vysokopevnostným rámom vozidla a obojstranne galvanizovanými oceľovými plechmi.

K štandardnému vybaveniu ISUZU D-MAX patria protiblokovací brzdový systém (ABS) s elektronickým rozdeľovaním brzdných síl (EBD), inteligentný brzdový asistent, ktorý aktívne podporuje núdzové brzdenie, kontrola stability (ESC) a kontrola trakcie (TCS), denné svietenie s technológiou LED, asistent jazdy do svahu (HSA) a zo svahu (HDC) a celkovo šesť airbagov (pre vodiča a spolujazdca, bočné a hlavové). Rozsiahle bezpečnostné vybavenie zahŕňa aj výstuž dverí proti bočnému nárazu, bezpečnostný stĺpik riadenia, trojbodovo nastaviteľné bezpečnostné pásy a priťahovač pásu vpredu a tiež upevnenie detských sedačiek podľa štandardu ISOFIX.

Spoľahlivo v každom teréne

D-MAX prijíma objednávky aj mimo ciest. Bezpečnosť, ako aj dobrú priechodnosť v náročných terénnych podmienkach umožňuje veľkorysá výška a maximálny bočný náklon až 49° vo verziách 4WD s pripojiteľným pohonom predných kolies a redukčným prevodom. Pokiaľ ide o kvalitu výrobkov a ich životnosť, ISUZU má jasno: na všetky modely poskytuje zmluvnú záruku 5 rokov, do 100.000 najazdených kilometrov.

 

Úroveň výbavy pre každý vkus

Navonok pracovný stroj, vnútri komfortný priestor. Už vo verzii BASIC disponuje D-MAX takými detailmi vybavenia, ako ergonomicky optimalizovaná kabína, otáčkomer, elektrické sťahovanie okien, elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie zrkadlá (okrem Single Cab), centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, asistent jazdy do svahu (HSA) a zo svahu (HDC), projektorové svetlomety s LED technológiou – denné svietenie, klimatizácia (okrem 2WD) a 12 V zásuvka v priehradke.

Od úrovne CUSTOM ponúka ďalšie užitočné vybavenie, ako napríklad elektricky sklopné vonkajšie zrkadlá so zabudovanými smerovkami, chromovaný dekór na karosérii, lakovaný predný nárazník vo farbe vozidla alebo volant potiahnutý kožou. K dodatočným novinkám patria tiež CD/MP3-rádio a prehrávač so vstupom pre USB/iPod, ďalej Bluetooth-Handsfree, prehľadný multifunkčný informačný display, tempomat, sedadlo vodiča s nastaviteľnou výškou, hmlové svetlomety, zadné svetlá s technológiou LED a 18“ kolesá z ľahkých zliatin.

Ešte viac pohodlia a sériovej exkluzivity ponúkajú varianty úrovne PREMIUM, napríklad exkluzívne kožené sedadlá, vyhrievané predné sedadlá, elektricky polohovateľné sedadlo vodiča, automatická klimatizácia, bezpečnostný alarm, 7“-DVD/Audio s 8 reproduktormi, parkovacia spätná kamera, bezkľúčové odomykanie a tlačidlový systém štart-stop motora.

Úroveň výbavy PREMIUM+ navyše disponuje navigačným systémom.

Pre každé použitie to správne príslušenstvo

Remeslo, lov alebo výlet do terénu – nech už máte na programe čokoľvek, ISUZU D-MAX bude pri tom s vami a vďaka svojim širokým možnostiam vybavenia aj všetko zvládne.

K rozsiahlemu programu príslušenstva patria hardtopy, plachty, ochranné plastové vane ložného priestoru, rámy, prípojky k návesu, 16-19 palcové kolesá s rôznymi druhmi pneumatík, ochranné kryty podvozka, chromované diely montované na vozidlo, stúpadlá, off-road príslušenstvo, prídavné kúrenie, tachograf, hmlovky, parkovací senzor a najmodernejšie audio príslušenstvo.
Pre čo najlepšie zvládnutie pracovných úloh je možné si podľa potreby vybrať z rôznych variantov hardtopov ten najvhodnejší. Hardtopy sú v ponuke buď s uzavretými bočnicami, alebo majú posuvné bočné okná, bočne vyklápacie okná alebo vyklápacie bočnice. Posledne menované umožňujú ľahký prístup k ložnej ploche. Na prianie môže byť hardtop vybavený i praktickými zásuvkami alebo posuvnou podlahou ložného priestoru, ktorá vo vysunutej polohe unesie náklad až 250 kg.

Hardtopy sú tiež veľmi praktické pre bezpečné uloženie batožiny pri rodinnom výlete alebo terénnej vychádzke. Nosník s plachtou na zakrytie ložnej plochy navyše pôsobí veľmi športovo. Vďaka rôznym možnostiam vykladania tvorí ložná plocha veľmi priestranný úložný priestor, ktorý poskytuje dostatok miesta pre športové a voľnočasové vybavenie. Na ložnú plochu môžu byť napríklad bez problémov inštalované aj nosiče bicyklov.

Nemá to chybu – vďaka individuálnym úpravám

Vďaka možnosti vyklápania z troch strán je D-MAX vysoko funkčný. Flexibilná konštrukcia vyklápania je v ponuke pre všetky kabínové verzie D-MAXu a je jeho neprekonateľnou prednosťou pri skladaní ťažkého nákladu, napríklad piesku, kameňov či iného stavebného materiálu.
Optimálne riešenie pre zimnú údržbu cesty ponúka D-MAX vďaka modernej technike odpratávania snehu. Keď sa vybaví mohutnou snehovou radlicou a zodpovedajúcim nástavcom na sypanie, ktorý sa upevní na ložnú plochu, stane sa bezpečným a efektívnym sprievodcom pri snehu a poľadovici.

Sprievodca pri všetkých požiadavkách

Pre D-MAX podnikavosť nepozná hraníc. Ako multifunkčný silák je s prídavným nákladom do 1,2 t (pri 2WD) a zaťažením návesu 3,5 t (pri 4WD) ideálnym partnerom pre všetky náročné podnikateľské činnosti a koníčky. Je jedno, či ide o stavebný materiál, motorový čln alebo príves na prepravu koní – D-MAX dokáže premiestniť všetko a je tým pravým pre každého, kto hľadá silného, robustného a spoľahlivého partnera s dlhou životnosťou.

Nové nižšie ceny

Nové vozidlo Isuzu D-Max prichádza s novými výrazne nižšími cenami, ktorými osloví svojich zákazníkov a stane sa tak ešte atraktívnejším vozidlom pre široké pracovné i voľnočasové použitie.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode