Nový Hyundai i20 sa na Slovensku predáva už od 14 240 €.

23.08.2023 21:06

  • Model i20 prešiel faceliftom, ktorý priniesol dizajnové osvieženie a viacero nových funkcií.

  • Na Slovensku sa predáva s dvoma benzínovými motormi a v troch úrovniach výbavy.

  • Cena novej i20-tky začína na sume 14 240 €, vrcholná výbava N Line príde o pár mesiacov.

Nový Hyundai i20 sa na Slovensku predáva s dvomi motorizáciami. 4-valcový atmosférický benzínový motor 1,2i má výkon 62 kW (84 k) a je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. 3-valcový turbo benzín 1,0 T-GDi s výkonom 74 kW (100 k) je k dispozícii so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou DCT prevodovkou. Zákazník si tiež môže vybrať medzi tromi stupňami výbav – Comfort, Family a Style – pričom v najbližších mesiacoch pribudne aj možnosť voľby športovo ladenej výbavy N Line. Cena nového Hyundai i20 začína na sume 14 240 € s DPH s motorizáciou 1,2i, resp. 15 140 € s DPH s motorizáciou 1,0 T-GDi.

 

Dizajnové aj funkčné vylepšenia

Modernizovaný Hyundai i20 zaujme zákazníkov sviežim dizajnom a odvážnymi farebnými kombináciami. Na výber je osem farieb exteriéru a v najvyššej výbave Style je na výber aj voliteľná čierna strecha. Tri exteriérové farby sú úplne nové: Lucid Lime Metallic, Lumen Grey Pearl a Meta Blue Pearl.

 

Nový i20 je vybavený modernými technológiami ako sú 4,2-palcový LCD klaster, USB typu C, eCall druhej generácie založený na 4G sieti a aktualizácie máp Over-the-Air (OTA). Vylepšený bol tvar a vzor predného nárazníka aj masky chladiča. Zmenou prešiel tiež zadný nárazník a dizajn zadných svetiel. Pribudli aj 16- a 17-palcové kolesá s novým dizajnom. 

 

Bohatá bezpečnostná výbava už v základe

Už štartovacia výbava Comfort ponúka pôsobivú paletu bezpečnostných systémov a asistentov. Nechýba napríklad systém autonómneho núdzového brzdenia FCA s detekciou vozidiel, chodcov a po novom aj cyklistov, udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu LKA, systém na sledovanie jazdného pruhu LFA, systém na sledovanie únavy vodiča DAW alebo asistent sledovania dopravných značiek ISLA s informáciami o maximálnej povolenej rýchlosti. Vodič vozidla má k dispozícii aj asistent na rozjazd do kopca HAC, upozornenie na odjazd vozidla stojaceho vpredu LVDA a automatické prepínanie diaľkových svetiel HBA. i20 Comfort je štandardne vybavená kovovými kolesami s 15-palcovými pneumatikami, ale za 700 € si zákazník môže auto vylepšiť o Dizajn Pack so 16-palcovými zliatinovými diskami a LED dennými svetlami. K základnej výbave patrí okrem iného aj manuálna klimatizácia, elektricky ovládané okná, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, zadné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera. K dispozícii je aj rádio s 8" farebným LCD, RDS a služby Apple CarPlay/Android Auto s podporou bezdrôtového zrkadlenia mobilného telefónu.

 

Familka“ s obľúbenými prvkami výbavy

Na Slovensku dobre predávaná výbava Family už ponúka viacero zákazníkmi najžiadanejších prvkov výbavy navyše vrátane príplatkových opcií. i20 Family má 16-palcové zliatinové disky kolies. Predné FULL LED svetlomety so statickým prisvecovaním zákrut a zadné LED svetlá sú k dispozícii za príplatok 900 €. Štandardnou súčasťou tohto stupňa výbavy sú aj vyhrievané predná sedadlá a veniec volantu, LED-kové osvetlenie interiéru, zatmavené zadné okná či prístrojová doska Supervision 10,25'' s LCD displejom. Nechýba automatická klimatizácia, ani dažďový a svetelný senzor. Za 500 € si môže zákazník vybaviť auto Smart Packom, ktorý obsahuje inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom na prístrojovej doske a bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu. 

 

Štýlovo s výbavou Style

Pred príchodom i20 N Line je aktuálnym vrcholom ponuky výbava Style. V nej je auto vybavené štýlovými 17-palcovými zliatinovými diskami, vyhrievanými zadnými sedadlami, elektricky sklopnými vonkajšími spätnými zrkadlami, ambientným podsvietením interiéru, ale aj parkovacím asistentom na rovnobežné a kolmé parkovanie a asistentom, ktorý pri cúvaní upozorňuje na chodcov a približujúce sa predmety. Pri aute s manuálnou prevodovkou je za 900 € k dispozícii príplatkový balík Safety Pack, ktorý obsahuje systém autonómneho núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo FCA-JT a asistent na monitorovanie mŕtveho uhla BCA. Pri vozidle s DCT prevodovkou je možné si dokúpiť za 1 200 € balík Safety Pack+, ktorý ešte navyše ponúka aj adaptívny tempomat. Vo výbave Style má už zákazník k dispozícii integrovanú navigáciu s 10,25-palcovými farebným LCD aj s podporou telematických služieb Bluelink a Live Services. Mapové podklady integrovanej navigácie, systém vzdialenej správy vozidla Bluelink, služby Live Services a aktualizácia mapových podkladov vzduchom, Over-the-Air (OTA), sú navyše počas prvých troch rokov zadarmo. Milovníci kvalitného audia si môžu svoju i20 vo výbave Style za 600 € vylepšiť o Style Pack s prémiovým audiosystémom BOSE s 8 reproduktormi a zosilňovačom. Rovnako 600 € záujemcov vyjde aj strecha vozidla lakovaná v čiernej farbe. 

 

Nový Hyundai i20 ostáva aj pri kompaktných rozmeroch segmentu B dostatočne priestranným autom. Ponúka 352 litrov batožinového priestoru pri zdvihnutých a až 1 165 litrov pri sklopených zadných sedadlách. Kombinovaná spotreba sa pohybuje medzi 5,2 a 5,6 litra benzínu na 100 km. Súčasťou ponuky je aj 5-ročná záruka bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, 5 rokov asistenčných služieb a zvýhodnená cena sady zimných pneumatík.

 

Prvé kusy nového Hyundai i20 sa v slovenských predajniach objavia už v októbri. Viac informácií o aute nájdete tu.

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode