Na cestách za lyžovačkou môže pomôcť aj kreditka

13.02.2018 10:09

Množstvo Slovákov sa v nasledujúcich týždňoch počas jarných prázdnin plánuje vydať na cesty, viacerí aj do zahraničia. Či už ide o lyžovačku na horách, wellness pobyty, výlety po okolitých štátoch alebo len návštevy príbuzných, často sú to aj vzdialenosti v stovkách kilometrov. Platí tu pravidlo, že pripraveným cestovateľom sa ľahšie zvládajú prípadné problémové situácie, do ktorých sa občas dostane asi každý. Pomôcť dokáže aj kreditná karta so svojimi asistenčnými službami, napríklad pri autonehode či poruche vozidla.

Okrem poistenia poslúži v núdzi aj kreditka s asistenčnými službami Počas ciest v zahraničí môžu dovolenkujúcich zaskočiť rozličné nepríjemné situácie, či už je to úraz alebo choroba, autonehoda, vysoká pokuta, spôsobená veľká škoda, krádež osobných vecí či strata batožiny. Všetko to značne komplikuje pobyt v cudzine. Samozrejmosťou je mať pri vycestovaní za hranice uzavreté cestovné a úrazové poistenie, z ktorého sa hradia náklady spojené s riešením spomínaných nepríjemných životných situácií, ktoré sa môžu pohybovať aj v desiatkach tisíc eur. Okrem poistenia vám môže v niektorých prípadoch pomôcť aj kreditná karta, ktorá väčšinou zahŕňa aj užitočné asistenčné služby. Kreditky vydávané rôznymi finančnými inštitúciami sa však značne líšia v tom, aké služby poskytujú svojim klientom. Ideálne je ešte pred cestou si to preveriť v spoločnosti, od ktorej kartu máte a podrobne sa informovať o všetkých náležitostiach a podmienkach.

„Vo vlastnom záujme si zistite, čo a do akej výšky plnenia vám vaša karta poskytuje, môže sa vám to hodiť. Niektoré zo služieb sa môžu vzťahovať len na územie Slovenska, keď napríklad pri náhlej hospitalizácii zdravotná asistencia zahŕňa nadštandardné ubytovanie či pobyt s dieťaťom v nemocnici. Niektoré asistenčné služby zase platia aj v zahraničí, ako je trebárs sprostredkovanie okamžitej pomoci pri autonehode či poruche auta. Vďaka tejto službe na kredike tak môžete dostať rýchlu pomoc s opravou, odvozom do servisu, náhradnou dopravou či so zabezpečením ubytovania. V kritickej situácii stačí vytočiť číslo asistenčnej služby a operátor by sa mal o všetko podstatné postarať,“ radí analytik spotrebiteľského financovania spoločnosti Home Credit Roman Müller.

Kreditná karta aj na bežné situácie Služby kreditnej karty v zahraničí každopádne oceníte nielen v problémových situáciách ale samozrejme aj pri bežných každodenných činnostiach. Máte tak k dispozícii financie v ktorejkoľvek krajine bez toho, aby ste ich museli často zamieňať za tamojšiu menu. Či už ide o úhradu denných výdavkov všade tam, kde sa dá platiť kartou, napríklad v reštauráciách, na lyžiarskom svahu, kupovať drahší tovar alebo služby aj cez internet, taktiež si ňou môžete vyberať hotovosť z bankomatov alebo rezervovať ubytovanie či auto v požičovni.

„Ak máte kreditnú kartu a doma ju veľmi nepoužívate, do zahraničia si ju minimálne ako záchranu pre prípad finančnej núdze radšej zoberte. Pred cestou sa ale uistite, či je ešte platná a aktívna. Platnosť si overíte priamo na karte, kde je vyrazený mesiac a rok jej expirácie. Či je karta aktívna jednoducho zistíte pri menšej testovacej platbe v obchode. Pred cestou si tiež na karte môžete zmeniť limity platieb, aby ste si boli istí, že vám zahraničný obchodník nestiahne z účtu viac peňazí, ako by mal. Limity sa dajú väčšinou nastaviť v internetbankingu alebo v pobočke vašej banky,“ dopĺňa analytik Home Creditu R. Müller. Kreditné karty už bežne zahŕňajú mnohé benefity a doplnkové služby, no sú medzi nimi značné rozdiely. Preto je dobré si zistiť, čo všetko daná karta prináša pre užívateľa a to predovšetkým z hľadiska pridanej hodnoty.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode