Motorkári si môžu vychutnať sústredenú a bezpečnú jazdu v helme s head-up displejom od Digadesu a Sygicu

17.07.2023 08:02

Sygic sa spojil s nemeckou firmou Digades, aby spolu vyvinuli inovatívny head-up displej určený špeciálne pre vodičov motocyklov. Systém využíva mobilnú súpravu na vývoj softvéru od Sygicu (Sygic Mobile SDK), ktorá umožňuje personalizovaný výpočet trasy a poskytuje navigáciu v odbočkách práve pre potreby motocyklistov, ktorí môžu sledovať trasu bez toho, aby odpútali zrak od cesty.

 

Tilsberk, jedna zo značiek firmy Digades, vyvinul head-up display, ktorý zobrazuje dôležité informácie na priezor motocyklistickej helmy, vrátane rýchlostných obmedzení, aktuálnej rýchlosti, blížiacich sa odbočiek, času a vzdialenosti dojazdu. Zariadenie sa dá pripojiť na telefón jazdca cez bluetooth a jeho batéria vydrží až dvanásť hodín. Systém podporuje aj import trasy cez súbory GPX alebo priamym pripojením k aplikácii calimoto. Zariadenie využíva vysokokvalitné mapy TomTom, a tak umožňuje personalizovaný routing a navigáciu v odbočkách v kompaktnom formáte. 

 

Sygic v tejto spolupráci zohral významnú úlohu pri vývoji so svojim mobilným SDK. Digades využil technológiu od Sygicu na streamovanie vývoja a na vytvorenie produktu, ktorý slúži potrebám motorkárov. Podľa šéfa produktu Christopha Lebelta s Digadesu“pracovať so Sygicom bolo potešením. Ich Mobile SDK bolo perfektnou platformou pre systém nášho head-up displeja a umožnilo nám vytvoriť produkt, ktorý je na trhu skutočne výnimočný."

 

Štefan Jančiga, Managing Director Sygic Navigation„Naša spolupráca s Digadesom je dôkazom univerzálnosti nášho mobilného SDK a jeho schopnosti pomôcť firmám urýchliť vývoj svojich produktov a naplniť svoju víziu. Je úžasné vidieť benefity, ktoré head-up displej prinesie motocyklistom na celom svete."

 

Head-up displej od Tilsberku sa dá ovládať cez samostatnú mobilnú aplikáciu, kde si šoféri môžu nastaviť displej, začať cestu a získať prístup k ďalším funkciám. Na výber je niekoľko modulov podľa ďalšieho využitia a preferencií.

 

Vyvinúť head-up displej pre motocyklistov znamenalo prekonať niekoľko výziev. Jednou s kľúčových bolo vyriešiť kompaktné upevnenie zariadenia k helme, a zároveň zabezpečiť trvácnosť prístroja v rôznych poveternostných podmienkach a odolnosť voči vibráciám. 

 

Ďalším dôležitým kritériom bola energeticky úsporná konštrukcia, ktorá umožní výdrž batérie počas celodennej jazdy. Navyše, kvôli prvoradej bezpečnosti a redukcii rušivých prvkov, ktoré ovplyvnili rozsah zobrazovaných údajov, tak displej obsahuje len tie najdôležitejšie informácie. 

 

Napriek týmto prekážkam a po vyše 7000 hodinách vývoja je výsledný head-up displej Tilsberk kompaktným a spoľahlivým zariadením, ktoré ponúka kľúčové informácie pre šoférov v reálnom čase, umožňuje sústrediť sa na cestu a užívať si bezpečnejšiu jazdu.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode