Mooncity e-mobility store v Auparku

05.05.2021 17:24

  • Expozícia elektrickej mobility značiek koncernu Volkswagen – VW, Audi a Porsche.

  • Partnermi projektu sú ZSE Drive a Volkswagen Finančné služby.

  • Obchod so značkovým príslušenstvom značiek VW, Audi a Porsche.

  • Projekt ponúkne odpovede na otázky ohľadne e-mobility.

  • Trvanie projektu je plánované 6 mesiacov od začiatku mája do začiatku novembra, v prípade uzatvorenia obchodov kvôli prípadným protipandemickým opatreniam sa bude jeho trvanie posúvať o čas, kedy by musel byť projekt zatvorený.

  • Bohaté sprievodné aktivity, vrátane testovacích jázd na vybraných modeloch značky VW.

Spoločnosti Porsche Slovakia a Porsche Inter Auto Slovakia, ako oficiálni importéri viacerých značiek koncernu VW AG na Slovensku, pripravili v spolupráci s partnermi ZSE Drive a spoločnosťou Volkswagen Finančné služby v nákupnom centre Aupark v Bratislave projekt s názvom Mooncity e-mobility store. Podobný projekt sa už s úspechom realizuje v Rakúsku – konkrétne vo Viedni a v Salzburgu. Motto projektu znie: „E-mobilita je tu a teraz!”

 

Cieľom podujatia je v období 6 mesiacov – od 6.5. do 6.11.2021 aktívne propagovať elektromobilitu na príklade sériovo vyrábaných modelov koncernu Volkswagen, ktoré sú na Slovensku dostupné v predaji, vrátane možností nabíjania v domácnostiach, vo firmách a na verejných nabíjacích staniciach.

 

Na projekte sa podieľajú značky Volkswagen, Audi a Porsche, ktoré v expozícii vystavia štyri svoje modely a počas trvania výstavy ich budú postupne obmieňať.

Za Volkswagen to budú ID.3 a ID.4, vrátane najnovšej športovej verzie ID.4 GTX s pohonom všetkých kolies. Značka Audi vystaví modely e-tron Sportback, e-tron GT a najnovší Q4 e-tron. Záujemcovia si budú môcť po predchádzajúcej registrácii niektoré z uvedených vozidiel aj prakticky vyskúšať v rámci plánovaných testovacích jázd. Do statickej expozície prispeje aj značka Porsche modelmi Taycan a  Taycan Cross Turismo.

Návštevníci nájdu v Mooncity e-mobility store aj vystavené vybrané produkty “Lifestyle“ zúčastnených značiek, vrátane vozidiel mestskej elektrickej mikromobility, ako aj špecifické príslušenstvo pre elektromobily. Vďaka spolupracujúcim partnerom ZSE Drive (spoločnosť Západoslovenská energetika, a.s.) a Volkswagen Finančné služby sa záujemcovia dozvedia aj praktické informácie, podrobnosti o inštalácii nabíjacích zariadení a možnostiach financovania elektrických vozidiel.

 

Osobitným prvkom bude informačný panel s interaktívnymi funkciami prostredníctvom QR-kódov, ktorý vedie záujemcov cez všetky otázky týkajúce sa elektromobility – od výberu vozidla, cez alternatívy nabíjania a prepočty nákladov až po možnosti využívania zelenej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. V rámci sprievodných podujatí sa uskutoční napríklad oficiálne uvedenie modelu Volkswagen ID.4 na slovenský trh, ako aj rozličné workshopy súvisiace s témou elektrickej mobility. Pre najmenších návštevníkov bude pripravený detský kútik.

 

Expozícia Mooncity e-mobility store  bude umiestnená v predajnom priestore s rozlohou 410 m2 na prízemí v centrálnej zóne nákupného centra Aupark. Toto miesto nebolo zvolené náhodou. V tomto nákupnom centre funguje najväčší nabíjací HUB pre elektromobily v Bratislave. V rámci nabíjacieho ZSE Drive HUBu sa dajú elektromobily ultra rýchlo nabíjať jednosmerným prúdom s výkonom až do 350 kW, pričom ďalšie 4 parkovacie boxy umožňujú nabíjanie vozidiel striedavým prúdom s nabíjacím výkonom 22 kW prostredníctvom wallboxov ZSE Drive.

 

Výstava Mooncity e-mobility store bude otvorená denne od 10. do 21. hodiny, 7 dní v týždni – rovnako ako ostatné obchodné prevádzky centra Aupark.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode