Modernizovaný T-Cross v predaji na Slovensku

09.02.2024 22:01

 • Zdokonalený T-Cross prichádza s cenou od 19 390 €

 • Osviežený vonkajší dizajn s novými sériovými LED svetlometmi a LED zadnými svetlami

 • Novo koncipovaný interiér s vysokou kvalitou materiálov a infotainmentom novej generácie

 • Od začiatku k dispozícii aj akciový model Limited s akciovou výbavou v hodnote 1 890 € v cene vozidla zadarmo

  Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensku, spustila predaj vizuálne a technicky modifikovaného modelu T-Cross. Najkompaktnejšie SUV značky Volkswagen dostalo osviežený vonkajší dizajn so sériovými LED svetlometmi a LED zadnými svetlami. V interiéri je nová prístrojová doska so zušľachteným povrchom a systémy infotainmentu novej generácie. Súčasne výrobca rozšíril sériové vybavenie populárneho modelu, z ktorého sa za tri roky predalo vyše 1,2 milióna kusov. 

   

   

  Všestranný kompaktný priestorový zázrak. Interiér modelu T-Cross sa vyznačuje veľkou variabilitou vďaka zadnému sedadlu, pozdĺžne posuvnému v rozmedzí 140 mm. Podľa jeho polohy má batožinový priestor základný objem 385 až 455 litrov. Využiteľnosť ďalej zvyšuje sklopné operadlo, delené v pomere 60:40 a štandardné dopredu sklopné operadlo sedadla spolujazdca. Tým sa dá vytvoriť rovná plocha na prepravu predmetov s dĺžkou až 2398 mm. Maximálny objem batožinového priestoru pri sklopení zadného operadla a naložení do výšky operadiel predných sedadiel je 1281 litrov. Pri modernizácii Volkswagen zvýšil aj maximálne povolené zvislé zaťaženie ťažného zariadenia o 20 kg, z 55 na 75 kg. Vďaka tomu sa dajú na nosiči na voliteľné ťažné zariadenie s väčšou rezervou prepravovať elektrobicykle, čoraz populárnejšie v ostatnom období. 

   

  Nový interiér a ovládacie prvky. V interiéri na prvý pohľad upúta prístrojová doska modifikovaného tvaru, ktorá má mäkké vyhotovenie z kvalitnejšieho materiálu. V hornej časti pred spolujazdcom je potiahnutá koženkou s ozdobným prešitím, čo spolu s novými dekoračnými obkladmi dodáva kokpitu ušľachtilejší vzhľad. Príplatková dvojzónová klimatizácia Climatronic dostala digitálny ovládací panel s osvetlenými dotykovými posúvačmi na nastavovanie teploty a rýchlosti ventilátora. Na ovládanie základných funkcií klimatizácie a vyhrievania predných sedadiel slúžia dotykové plochy.

   

  Infotainment novej generácie. Súčasťou sériového vybavenia všetkých verzií je digitálny prístrojový panel Digital Cockpit s uhlopriečkou 8 palcov (20,3 cm). Za príplatok si zákazníci môžu objednať dokonalejší systém Digital Cockpit Pro s väčšou uhlopriečkou 10 palcov (25,4 cm) a širším rozsahom funkcií – napríklad možnosťou zobrazenia mapy z navigačného systému. V rámci modernizácie dostal T-Cross aj systémy infotainmentu novej generácie s najnovším softvérom a dotykovým displejom odsadeným od palubnej dosky. Pri rádiách Composition Colour a Ready2Discover aj príplatkovom navigačnom systéme Discover Media má displej uhlopriečku 8 palcov (20,3 cm). Špičkový voliteľný systém Discover Pro má displej s uhlopriečkou 9,2 palca (23,4 cm).

   

  Travel Assist pre zvýšenie komfortu. Ako jeden z mála automobilov svojej triedy môže byť T-Cross vybavený asistenčným systémom Travel Assist. Tento asistenčný systém umožňuje asistované vedenie vozidla v pozdĺžnom a priečnom smere5. V závislosti od premávky systém dokáže automatickým zrýchľovaním a brzdením udržiavať vozidlo v jazdnom pruhu s bezpečným odstupom od vozidla idúceho vpredu. Pri tom Travel Assist v rámci svojich systémových hraníc zohľadňuje povolenú rýchlosť, zákruty a kruhové objazdy. Ak má nový T-Cross dvojspojkovú prevodovku DSG, asistenčný systém dokáže automaticky absolvovať jazdu v dopravnej zápche systémom stop-and-go.

   

   

  Tri verzie vybavenia na Slovensku. Pri modernizácia sa štruktúra verzií vybavenia zjednotila s ostatnými modelovými radmi značky Volkswagen. Na Slovensku sa T-Cross predáva v troch vyšších verziách vybavenia. Preto základ predstavuje stredná verzia „Life“ nad ktorou figurujú dve najvyššie verzie – elegantne koncipovaná Style a športovo ladená R-Line. Farebnú paletu pri modernizácii doplnili tri nové farby –žltá grape “, svetlomodrá „clear metalíza“ a červená „kings metalíza“.

   

  Life“ ako nový základ. Už najlacnejší T-Cross Life, ktorý sa dá ako jediný objednať s najslabším motorom 1.0 TSI s výkonom 70 kW (95 k), má bohaté sériové vybavenie. Okrem prvkov ako LED svetlomety a LED zadné svetlá zahŕňa napríklad manuálne ovládanú klimatizáciu Climatic, digitálny 8“ prístrojový panel Digital Cockpit, rádio Composition Colour 8“ obmedzovač rýchlosti, multifunkčný kožený volant, systém rozpoznávania únavy vodiča, asistenčné systémy Front Assist a Lane Assist, ako aj parkovacie senzory vpredu a vzadu. V kabíne sú sedadlá potiahnuté látkou, vonkajší vzhľad dotvárajú 16-palcové disky z ľahkej zliatiny „Nottingham“ s pneumatikami 205/60 R16. 

   

  Style“ ako elegantná alternatíva. T-Cross Style má v duchu svojho označenia elegantné detaily na karosérii ako strieborné lišty strešného nosiča, chrómovanú lištu na spodnej hrane bočných okien a 17-palcové disky z ľahkej zliatiny „Manila“ s pneumatikami 205/55 R17. V interiéri sú športové sedadlá s látkovým poťahom a bedrovými opierkami vpredu, dekoračné obklady na prístrojovej doske a LED biele ambientné osvetlenie. Štandardným prvkom sú aj Matrix LED adaptívne svetlomety IQ.Light – s LED lištou na maske chladiča. Zadné LED svetlá majú prepínateľnú grafiku pri brzdení a dynamické smerové svetlá. Funkčné vybavenie obsahuje navyše adaptívny tempomat ACC, asistenčný systém Travel Assist, rádio Ready2Discover s možnosťou dodatočnej aktivácie navigácie a funkciou App-Connect Wireless na bezdrôtové pripojenie smartfónu cez Android Auto alebo Apple CarPlay.

   

  R-Line“ v športovom duchu. T-Cross R-Line sa už na prvý pohľad líši športovými nárazníkmi a nadstavcami prahov karosérie so špecifickým dizajnom R-Line. Vonkajší dizajn dopĺňajú strieborné lišty strešného nosiča, chrómovaná lišta na spodnej hrane bočných okien a 17-palcové disky z ľahkej zliatiny „Valencia“ s pneumatikami 205/55 R917. V kabíne sú vpredu športové sedadlá s bedrovými opierkami potiahnuté špecifickou látkou a vyšitým logom R na operadlách. Dekoračné obklady na prístrojovej doske majú karbónový vzor. Športovo ladený interiér dotvárajú dekoračné lišty s logom R na prahoch predných dverí, kryty pedálov z nerezovej ocele a biele ambientné osvetlenie. Funkčné vybavenie je oproti verzii „Life“ rozšírené taktuež o adaptívny tempomat ACC, asistenčný systém Travel Assist, rádio Ready2Discover s možnosťou dodatočnej aktivácie navigácie a funkciou App-Connect Wireless na bezdrôtové pripojenie smartfónu cez Android Auto alebo Apple CarPlay.

   

  Akciový model „Limited“. Importér pripravil pre slovenský trh akciový model T-Cross Limited, ktorý má vďaka výrazne rozšírenému vybaveniu vynikajúci pomer ceny a úžitkovej hodnoty. Vychádza z verzie T-Cross Life a je na výber so všetkými kombináciami motorov a prevodoviek. Sériové vybavenie obsahuje príplatkové prvky ako bezkľúčové otváranie a štartovanie Keyless Access, cúvaciu kameru Rear Assist, metalizovaný lak karosérie, stmavené sklá v zadnej časti kabíny, 17-palcové disky z ľahkej zliatiny „Bangalore“ s pneumatikami 205/55 R17 a balík„Viditeľnosť“ zahŕňajúci elektrochromatické vnútorné spätné zrkadlo, dažďový senzor a funkciu prístupového osvetlenia (Coming & Leaving Home). Celková hodnota týchto prvkov je 1890 €.

   

  Zvýhodnené komplety vybavenia a uvádzací bonus. Rovnako ako pri väčších modeloch si zákazníci môžu sériové vybavenie všetkých verzií doplniť zo širokej ponuky vybavenia na želanie. Niektoré prvky sú združené do tematických balíkov, respektíve akciových balíkov za zvýhodnenú cenu. Pri spustení predpredaja importér poskytuje na všetky verzie modelu T-Cross uvádzací bonus 500 €, ktorý sa vzťahuje na nové zákaznícke objednávky iba pre konečného spotrebiteľa v počte jedného vozidla na jednu fyzickú alebo právnickú osobu v kalendárnom roku a platí do 31.3.2024. S týmto bonusom má T-Cross Life 1.0 TSI s výkonom 70 kW (95 k) na Slovensku cenu od 19 390 €, T-Cross Limited s rovnakým motorom má cenu od 19 590 €.

   

   

  1 T-Cross 1.0 TSI s výkonom 70 kW (95 k) – kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 6,0-5,6; kombinované emisie CO2 v g/km: 135-127.

   

  2 T-Cross 1.0 TSI s výkonom 85 kW (115 k) – kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 5,9-5,6; kombinované emisie CO2 v g/km: 135-127.

   

  3 T-Cross 1.0 TSI DSG s výkonom 85 kW (115 k) – kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 6,0-5,8; kombinované emisie CO2 v g/km: 138-131.

  T-Cross 1.5 TSI DSG s výkonom 110 kW (150 k) – kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 6,2-5,9; kombinované emisie CO2 v g/km: 141-134.

   

  Pre vozidlo sú k dispozícii iba hodnoty spotreby paliva a emisií podľa WLTP. Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 uvedené v rozpätí závisia od zvoleného vybavenia vozidla.

   

   

  5 V rámci systémových hraníc. Vodič musí byť neustále pripraven

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode