Modernizovaná ŠKODA OCTAVIA na Slovensku s cenou od 14 990 eur

11.12.2016 08:34

Výrazne prepracovaná ŠKODA OCTAVIA už od 14 990 € s predĺženou zárukou na 5 rokov alebo do 100 000 km
Akčné pakety Plus s atraktívnou cenovou výhodou
Autorizovaní partneri značky ŠKODA na Slovensku už prijímajú objednávky

Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko uvádza ceny výrazne prepracovaného modelu ŠKODA OCTAVIA. Svetový bestseller štartuje na Slovensku s cenou 14 990 € vo výbave ACTIVE s motorom 1,2 TSI s výkonom 63 kW. Verziu kombi je možné objednať s príplatkom iba 850 € vrátane strešného nosiča. Inovovaná OCTAVIA prichádza s Full LED svetlometmi, infotainment systémami s displejom s uhlopriečkou až 9,2" v sklenenom dizajne a s modernými asistenčnými systémami. K dispozícii sú už tradične aj atraktívne pakety Plus s bohatou výbavou za zvýhodnenú cenu. Všetci autorizovaní partneri značky ŠKODA na Slovensku už prijímajú objednávky.

„Srdce značky ŠKODA, model OCTAVIA, prichádza s novými atraktívnymi dizajnovými prvkami v exteriéri aj v interiéri. Ponúkne rad vysoko moderných riešení pre asistenčné systémy, infotainment aj konektivitu. V tomto roku sa pre model OCTAVIA rozhodlo už viac ako štyri tisíc Slovákov, čo je famózne číslo. Som presvedčený, že výrazne prepracovaný model bude naďalej srdcovkou slovenského zákazníka, pretože ponúka skutočne mimoriadny pomer ceny a hodnoty,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Všetci autorizovaní partneri značky ŠKODA na Slovensku už prijímajú objednávky na modernizovaný model ŠKODA OCTAVIA. K dispozícii bude s predĺženou zárukou na 5 rokov alebo do 100 000 km a inovatívnymi službami ako je doživotná Garancia mobility Premium či Servisné balíky v rámci doplnkovej výbavy.

Modernizovaná ŠKODA OCTAVIA štartuje na Slovensku v základnej výbave ACTIVE s cenou 14 990 €, moderným benzínovým motorom 1,2 TSI 63 kW a päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Tradične ponúkne OCTAVIA už v základe bohatú bezpečnostnú výbavu vrátane siedmich airbagov a elektronického stabilizačného systému ESC s multikolíznou brzdou. Štandardom je LED denné svietenie, LED zadné svetlá a predné hmlové svetlomety. Nechýba prepracovaný infotainment SWING so 6,5-palcovým farebným dotykovým displejom, USB portom, slotom na SD karty a 4 reproduktormi. Komfortné a bezpečné telefonovanie ponúkne zabudovaná technológia Bluetooth. Samozrejmosťou je klimatizácia, chladená schránka pred sedadlom spolujazdca, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, palubný počítač, trojramenný kožený volant, elektrické ovládanie okien vpredu alebo elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá. Vynikajúcu spotrebu moderných motorov podporí štandardne ponúkaný Štart-Stop systém.

Výbavu ACTIVE si môžu zákazníci za zvýhodnenú cenu 399 € rozšíriť o atraktívny paket Active Plus v hodnote 848 €, ktorý obsahuje tempomat, parkovacie senzory vzadu, plnegrafický displej palubného počítača Maxi DOT a JUMBO BOX s nastaviteľnou lakťovou opierkou vpredu.

Výbavový stupeň AMBITION začína na cene 16 290 € s benzínovým motorom 1,2 TSI 63 kW a päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Navyše oproti stupňu ACTIVE ponúkne 16-palcové disky ILIAS z ľahkej zliatiny, dvojzónovú automatickú klimatizáciu Climatronic, parkovacie senzory vzadu, trojramenný multifunkčný kožený volant pre ovládanie rádia a telefónu, tempomat, plnegrafický displej palubného počítača Maxi DOT, elektrické ovládanie okien vzadu alebo výškovo nastaviteľné predné sedadlá s bedrovými opierkami, JUMBO BOX s nastaviteľnou lakťovou opierkou vpredu, lakťovú opierku vzadu, vo verzii kombi navyše s otvorom na prepravu dlhých predmetov. O vynikajúce ozvučenie sa postarajú ďalšie 4 reproduktory vzadu. Skvelým pomocníkom je Asistent rozjazdu do kopca a praktický dáždnik pod sedadlom spolujazdca. Vnútorné spätné zrkadlo obsahuje navyše aj senzor vlhkosti.

K výbave AMBITION je možné za zvýhodnenú cenu 499 € doobjednať paket Ambition Plus v celkovej hodnote 936 €. Ponúkne vyhrievané predné sedadlá, alarm, systém Front assist a svetelný a dažďový senzor.

Základnou motorizáciou pre výbavu STYLE je moderný benzínový agregát 1,0 TSI 85 kW so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a cenou 19 400 €. ŠKODA OCTAVIA v tomto stupni ponúkne štýlové 17-palcové disky TRIUS. O multimediálny zážitok sa postará infotainment BOLERO s 8-palcovým farebným dotykovým displejom, portom USB, slotom na SD karty a rozhraním SmartLink+. Bohatá výbava obsahuje aj systém Front assist doplnený o prediktívnu ochranu chodcov, systém bezkľúčového odomykania, zamykania a štartovania KESSY, svetelný a dažďový senzor. V zime potešia vyhrievané predné sedadlá. Tento výbavový stupeň ponúkne aj TOP LED zadné svetlá, elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmavovaním a osvetlením nástupného priestoru, vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmavovaním, farebný MAXI DOT displej alebo lakťovú opierku vzadu s otvorom na prepravu dlhých predmetov. Mimoriadne efektným prvkom je čierna lesklá mreža chladiča spolu s chrómovou lištou v prednom nárazníku a chrómové lemovanie bočných okien. Vo verzii kombi je dokonca aj vyberateľná LED lampa v batožinovom priestore.

Pre výbavu STYLE sú k dispozícii tri atraktívne pakety. Paket Style Plus za zvýhodnenú cenu 999 € obsahuje navyše výbavu v hodnote 1 897 €: Full LED svetlomety s AFS, LED denným svietením a výsuvnými integrovanými ostrekovačmi svetlometov, navigačný systém AMUNDSEN s WLAN hotspotom a parkovacie senzory vpredu. Paket Style Safety v hodnote 1 059 € ponúkne asistenčné systémy LANE ASSIST (systém udržiavania v pruhu), BLIND SPOT DETECT (stráženie mŕtveho uhla) a adaptívny tempomat do 160 km/h za atraktívnu cenu 599 €. Za rovnakú cenu je k dispozícii aj paket Style Comfort v hodnote 1 354 € s komfortnými prvkami akými sú poťah sedadiel v prevedení koža/umelá koža/látka, parkovacia kamera, zadný stierač pre verziu liftback a ambientné osvetlenie interiéru.

Pre fajnšmekrov určená vrcholná výbava L&K bude k dispozícii od 27 280 € s nadupaným motorom 1,8 TSI 132 kW a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Vrcholná výbava obsahuje okrem iného aj interiér Laurin & Klement, poťah sedadiel v kombinácii hnedá ALCANTARA koža/umelá koža, antracitové 18-palcové disky TURBINE z ľahkej zliatiny, Full LED svetlomety s AFS a LED denným svietením, výsuvné integrované ostrekovače svetlometov a predné hmlové svetlomety s Corner funkciou. O zábavu a informačný tok sa postará špičkový infotainment COLUMBUS s 9,2-palcovým farebným dotykovým displejom, DVD, 2× SD slotom a USB, rozhraním SmartLink+, online služby na 1 rok a integrovaný WLAN hotspot. V komfortnej výbave nechýba elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s pamäťou, elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá s pamäťou, prémiový SOUND SYSTEM CANTON (10 reproduktorov, digitálny equalizér, subwoofer), trojramenný vyhrievaný multifunkčný kožený volant pre ovládanie rádia a telefónu, parkovacie senzory vpredu a vzadu, vyhrievanie predných a zadných sedadiel, adaptívny tempomat do 160 km/h s obmedzovačom rýchlosti, telefonovanie s Bluetooth s hlasovým ovládaním a phoneboxom. Bezpečnosť podporí asistent rozpoznania únavy, automatické prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel alebo parkovacia kamera.  Prémiovú náladu navodí ambientné osvetlenie interiéru. Verzia kombi obsahuje navyše aj elektrické otváranie piatych dverí.

Modernizovaná ŠKODA OCTAVIA je k dispozícii s piatimi benzínovými motormi TSI a štyrmi dieslovými motormi TDI. Agregáty majú zdvihový objem od 1,0 do 2,0 litra, výkonnostné spektrum začína na 63 kW (84 k) a končí pri 135 kW (184 k). Pre všetky agregáty okrem základnej motorizácie je k dispozícii okrem manuálnej prevodovky aj šesť alebo sedemstupňová prevodovka DSG. Pre motory 1,8 TSI a 2,0 TDI ponúka ŠKODA aj pohon všetkých kolies 4×4. Lahôdkou v oblasti podvozkovej techniky je voliteľný Adaptívny podvozok (Dynamic Chassis Control (DCC)), ktorý umožňuje meniť charakteristiky posilňovača riadenia a tlmičov v režimoch Comfort, Normal a Sport.

ŠKODA OCTAVIA G-TEC ponúka ekonomickú prevádzku vďaka agregátu 1,4 TSI (81 kW), ktorý využíva stlačený zemný plyn (CNG). V ponuke je so šesťstupňovou manuálnou a sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Všetky motorizácie plnia emisnú normu EU6.

Modernizovaný infotainment systém Bolero aj navigačné systémy Amundsen a Columbus disponujú teraz displejmi v sklenenom dizajne, ktoré reagujú už na ľahký dotyk. Špičkový systém Columbus má displej s uhlopriečkou 9,2 palca, disponuje WLAN-Hotspotom, 64 GB SSD pamäťou, DVD mechanikou, dvoma slotmi na SD kartu a USB konektorom. Prepracovaná ŠKODA OCTAVIA ponúka rozšírenú konektivitu ŠKODA Connect so službami Infotainment Online a Care Connect. V rámci Infotainment Online je tak k dispozícii napríklad dopravné spravodajstvo v reálnom čase vrátane plánovania obchádzkových trás, aktuálna predpoveď počasia či spravodajstvo. Pre vrcholný infotainment systém Columbus navyše Google Earth™ a Street View™. Súčasťou Care Connect je napríklad vzdialený prístup k informáciám o automobile alebo asistenčné služby dostupné stlačením tlačidla a núdzové volanie eCall. Služby Care Connect sú k dispozícii pre všetky výbavové stupne prepracovaného modelu ŠKODA OCTAVIA v rámci doplnkovej výbavy.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode