Model EV Concept, inšpirovaný modelom NSX, sa chystá „dobyť“ Pikes Peak

21.06.2016 21:00

Honda sa s plne elektrickým modelom EV Concept, inšpirovaným modelom NSX, zúčastní medzinárodných pretekov do vrchu Broadmoor Pikes Peak 2016 v triede modifikovaných elektromobilov.  EV Concept sa vyznačuje ďalším vývojovým stupňom experimentálneho, plne elektrického hnacieho ústrojenstva so 4-motorovým systémom Super Handling All-Wheel Drive™ (SH-AWD®), ktorý na Pikes Peak vlani zvíťazil v triede Challenge Exhibition. 

Concept bude pilotovať Tetsuya Yamano, ktorý vlani zvíťazil v triede elektrických prototypov, založených na CR-Z.  Hnacie ústrojenstvo vygeneruje trikrát väčší výkon systému ako vlaňajší elektrický prototyp a je zabudované do karosérie NSX.
„Automobil dolaďujeme na Pikes už niekoľko týždňov a jeho výkonnosť sa nám podarilo výrazne zlepšiť,“ povedal Tetsuya Yamano.  „Pre nás je cťou, že na Pikes môžeme súťažiť v tomto historickom, jubilejnom ročníku. Je to podujatie, ktoré rešpektujú fanúšikovia pretekov na celom svete.“
Vývoj 4-motorovej jednotky
V snahe o dosiahnutie ideálneho ovládania vozidla pracuje spoločnosť Honda R&D už vyše 20 rokov na vývoji technológie „Super Handling“.  Použitím samostatných dvojmotorových jednotiek (TMU), mozgov športového hybridu SH-AWD na každej náprave, dosiahla Acura nezávislé rozdelenie krútiaceho momentu do všetkých štyroch rohov – skutočné delenie krútiaceho momentu na všetky kolesá. Tím na základe skúseností z vlaňajších pretekov zmodernizoval systém riadenia hnacieho ústrojenstva a dosiahol presnejšiu reguláciu pohonu každého kolesa.  
 Jedinečná technológia športového hybridu SH-AWD Acury využíva vlastnosti jedinečnej odozvy a regeneračnú schopnosť elektromotorov na ďalšie zdokonaľovanie systémov delenia krútiaceho momentu, ktoré sú momentálne využívané v NSX.  Koordináciou a riadením všetkých dynamických systémov vrátane elektronického posilňovača riadenia (EPS), pomocníka pre stabilitu vozidla™ (VSA®) a systému Sport Hybrid SH-AWD dokáže systém dosiahnuť ideálne charakteristiky ovládania za každej jazdnej situácie.
 Concept je s výkonnými elektromotormi a 4-motorovým delením krútiaceho momentu vynikajúco pripravený na zvládnutie 156 zložitých zákrut, ktoré musí vodič zvládnuť na pretekoch Pikes Peak.  
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode