Mitsubishi Outlander predstaví na autosalóne v Tokiu tri úplne nové koncepty vozidiel

14.10.2013 15:17

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation ( MMC ) odhalí na tohtoročnom autosalóne v Tokiu vo svetovej premiére hneď tri nové koncepty vozidiel. Všetky tieto modely sú nositeľmi tzv. „@earth TECHNOLOGY“, t.j. vyspelých technológií budúcnosti spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation, ktoré stelesňujú jej predstavu o zodpovednosti k životnému prostrediu, o potešení z jazdy, bezpečnosti a kvalite. Tri úplne nové koncepty charakterizuje aj nový dizajnérsky smer, ktorý symbolizuje pocit bezpečia a funkčnosti vozidiel typu SUV.

 

Prvý z troch konceptov, MITSUBISHI Concept GC – PHEV*1 je ďalšou generáciou klasického SUV, ktoré využíva vysoko výkonný systém PHEV (plug - in hybrid electric vehicle), ponúka dynamické jazdné vlastnosti vozidla kategórie SUV avšak s nízkym dopadom na životné prostredie. S - AWC (Super All Wheel Control), systém riadenia dynamiky vozidla spoločnosti MMC, zabezpečuje vynikajúcu manévrovateľnosť a stabilitu na ceste a tiež výnimočné schopnosti v teréne. MITSUBISHI Concept GC - PHEV je "pripojeným vozidlom" ponúkajúcim vyspelé technológie prevencie bezpečnosti a podpory vodiča prostredníctvom bezdrôtového pripojenia.


MITSUBISHI Concept XR – PHEV*2 je ďalšou generáciou kompaktného SUV, ktoré je charakteristické nízkou hmotnosťou a vysoko účinným systémom PHEV s výrazne nižším dopadom na životné prostredie. Koncept XR - PHEV ponúka výbornú odozvu na povely vodiča a karosériu pripomínajúce športové kupé.

 

MITSUBISHI Concept AR*3 predstavuje ďalšiu generáciu kompaktného MPV ( viacúčelového vozidla ), ktoré ponúka jazdné vlastnosti vozidla typu SUV a zároveň priestrannosť typickú pre MPV. Výsledkom uplatnenia najnovších technológií znižovania spotreby paliva v rámci konceptu AR je využitie preplňovaného benzínového motora s priamym vstrekovaním. Vozidlo ponúka vďaka príjemnému dizajnu interiéru a širokej škále možností usporiadaniu sedadiel pohodlné a komfortné cestovanie pre všetkých pasažierov.


*1: Grand Cruiser

*2: X ( cross ) over Runner

*3: Active Runabout***

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode