Mitsubishi Outlander PHEV Päť rokov náskoku pred ostatnými hráčmi

30.10.2018 08:06

Tento mesiac pred piatimi rokmi začal svoju celosvetovú kariéru model Outlander PHEV od Mitsubishi Motors, ktorý si zákazníci mohli po prvý krát objednať 21. októbra 2013 u predajcov v Holandsku.

Jedinečná ponuka ...

Rok po svetovej premiére na autosalóne v Paríži 2012 skúmala Mitsubishi Motors Corporation (MMC) neprebádané územie s prvým SUV s pohonom všetkých kolies, s dvojicou elektromotorov a architektúrou elektromobilu.

Konkurencia medzi plug-in hybridmi vtedy prakticky neexistovala, elektromobily boli často obmedzené hranicami mesta a ani zďaleka nedokázali ponúknuť bezproblémový dojazd viac ako 800 km ako Outlander PHEV, pripravený pojať celú rodinu aj s batožinou.

stále jedinečný

O päť rokov neskôr zastáva tento priekopník pozíciu lídra na európskom trhu plug-in hybridov, a to naprieč všetkými segmentami, značkami aj typmi karosérie. Celkové európske predaje do 30. septembra 2018 dosiahli 115 448 vozidiel (údaje MME), pričom objem ďalej rastie každým dňom. Vozidlo tak v obľube prekonáva konkurenciu dokonca aj na európskych trhoch so silnými miestnymi hráčmi, ako je napr. Nemecko alebo Švédsko.

 

a stále sólovým hráčom

O päť rokov neskôr, v čase keď sa pripravuje uvedenie prepracovanejšieho a vyspelejšieho modelu 2019, si Outlander PHEV stále udržuje pozíciu sólového hráča - navyše v kontexte nových a prísnejších emisných predpisov WLTP, kvôli ktorým sa rady potenciálnych konkurentov ešte stenčili.

Vďaka emisiám na úrovni 46 g / km sa jedinečná trhová pozícia Outlandera PHEV opäť posilnila.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode