MITSUBISHI ECLIPSE CROSS ZÍSKAL PLNÉ PÄŤHVIEZDIČKOVÉ HODNOTENIE BEZPEČNOSTI V TESTOCH EURO NCAP

09.11.2017 16:00

97% - ochrana dospelých cestujúcich

80% - ochrana chodcov

 

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dnes oznámila, že jej úplne nové SUV-kupé Eclipse Cross si zabezpečilo hodnotenie 5 hviezdičiek za vynikajúce výsledky v nárazových testoch

  • Bezpečnosť je jednou zo silných stránok modelu Eclipse Cross, ktorý sa môže pochváliť skvelým výsledkom v bezpečnostných testoch v kategórii „kompaktné terénne vozidlá“, kde dosiahol 97% za ochranu dospelých pasažierov a 80% za ochranu chodcov.

 

  • Systém zmierňovania následkov čelnej kolízie (FCM) nového SUV preukázal dobré výsledky tým, že vo všetkých testovacích scenároch pri všetkých rýchlostiach dokázal nehodám buď úplne zabrániť, alebo aspoň zmierniť ich následky.

 

  • Eclipse Cross tak v rôznych testoch Euro NCAP získal maximálny počet bodov, čo mu dopomohlo k celkovému zisku 5 hviezdičiek v rámci bezpečnostných testov.

Eclipse Cross ako prvý zástupca novej generácie vozidiel Mitsubishi Motors spája ostré rysy a charakter SUV s typickými schopnosťami pohonu 4WD značky Mitsubishi. Dodávky nového Eclipse Cross do Európy začali 3. októbra 2017; model sa bude postupne ponúkať približne na 80 trhoch celého sveta, vrátane Austrálie, Severnej Ameriky a Japonska. Len počas tohto fiškálneho roka (do 30. marca 2018) sa očakávajú dodávky približne 50 000 vozidiel.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode