Mitsubishi Eclipse Cross oslavuje narodeniny, 80 tisíc vozidiel predaných na celom svete a viacero noviniek

29.01.2019 10:08

Rok po svojom predstavení sa SUV kupé Mitsubishi Eclipse Cross môže pochváliť celosvetovými predajmi na úrovni viac ako 80 tisíc vozidiel. Dosiahnutie uvedeného míľniku oslavuje novým motorom a viacerými novinkami.

Model Eclipse Cross, po prvý krát predstavený začiatkom roku 2018 na trhoch Európy, Japonska a USA, sa vďaka spojeniu praktických vlastností vozidiel typu SUV a štýlovému vzhľadu vozidiel s karosériou kupé ihneď stal hitom po celom svete.

Modelom Eclipse Cross vstúpila automobilka Mitsubishi Motors do segmentu SUV-kupé a ihneď si získala obdivovateľov pre svoj dynamický styling. Zákaznícke prieskumy preukazujú, že hlavným dôvodom nákupu je „Dizajn“.

Mitsubishi Motors aj v roku 2019 poteší záujemcov o Eclipse Cross novými funkciami a prvkami výbavy, ktoré prispievajú k ďalšiemu zvýšeniu atraktivity tohto modelu: nový vznetový motor* (krútiaci moment 388 Nm pri 2 000 ot/min) so systémom pohonu všetkých kolies S-AWC a novou osemstupňovou automatickou prevodovkou; systém aktívnej kontroly stáčania okolo zvislej osi (AYC) pre verzie s pohonom 2WD; systém palubnej telematiky „Mitsubishi Connect"; nové 16 " kolesá s diskami z ľahkých zliatin s brúsenými povrchmi.

„Eclipse Cross ponúka v segmente kompaktných SUV niečo zásadne odlišné“, uvádza Yuichiro Hayashi, hlavný produktový špecialista. "Jeho štylistické stvárnenie v duchu kupé v kombinácii s typickou praktickosťou vozidiel typu SUV od Mitsubishi a pôžitkom z jazdy dáva vzniknúť vozidlu, ktoré je štýlové, robustné a príjemné za volantom. Jeho celosvetové úspechy dokazujú, že táto koncepcia dokáže osloviť zákazníkov po celom svete."

Eclipse Cross sa okrem predajných úspechov môže pochváliť ziskom ocenenia „Auto roka 2019 RJC“, ktorý mu udelila Konferencia Výskumných pracovníkov v oblasti automobilového priemyslu a motoristických novinárov Japonska (RJC). Prestížne ocenenie RJC udeľujú členovia expertného tímu RJC, pričom víťaz sa vyberá zo všetkých japonských modelov uvedených na domácom trhu. Porotcov na Eclipse Cross zaujal výrazný vzhľad, vynikajúce jazdné schopnosti na nerovných cestách a vyvážené jazdné vlastnosti. * Dostupnosť závisí od konkrétneho trhu. Na Slovensku bude dostupný od jesene 2019.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode