Mitsubishi Eclipse Cross – dve špeciálne upravené vozidlá určené pre štátnu políciu Arma dei Carabinieri

30.11.2018 18:33

SUV kupé Mitsubishi Eclipse Cross odteraz vďaka spolupráci s talianskou štátnou políciou nosí nový prestížny odev: oficiálnu uniformu Arma dei Carabinieri. Dve vozidlá špeciálne upravené pre vykonávanie operatívnej pohotovostnej služby po celej krajine, už boli odovzdané k dispozícii štátnej polícii Arma dei Carabinieri.

Mitsubishi a Arma dei Carabinieri vybrali model Eclipse Cross pre jeho vysoko výkonný motor 1.5 MIVEC turbo a vysokú bezpečnosť, ktorú vo všetkých jazdných podmienkach a terénoch garantuje unikátny pohon všetkých kolies S-AWC (Super All Wheel Control).

Dve špeciálne upravené vozidlá Eclipse Cross, boli odovzdané na generálnom veliteľstve v Ríme, pričom spočiatku budú slúžiť v oddieloch Carabinierov v Ríme a v Miláne, jednak pri plnení špeciálnych úloh ako je preprava orgánov a krvi, ale aj na operatívne účely ako je ochrana územia. Mitsubishi je poctené tým, že môže podporiť Arma dei Carabinieri v rámci týchto aktivít, ktoré majú významný spoločenský a humanitárny význam.

 

Spolupráca medzi Mitsubishi a Arma dei Carabinieri nadväzuje na predchádzajúcu úspešnú spoluprácu z minulosti, keď Mitsubishi dodalo talianskej štátnej polícii viacero kusov špeciálne upraveného obrneného ikonického off-roadu Mitsubishi Pajero pre využitie vo vysokorizikových oblastiach ako je napr. Afganistan a Irak, kde boli nasadené pri plnení dôležitých operácií, v rámci ktorých opätovne potvrdili svoju spoľahlivosť.

 

Sme hrdí na to, že môžeme pokračovať v spolupráci s Arma dei Carabinieri – uviedol pri tejto príležitosti Luca Ronconi, generálny riaditeľ spoločnosti Mitsubishi Motors Automobili Italia - ktorá začala už pred mnohými rokmi dodaním prvého špeciálne upraveného vozidla Mitsubishi Pajero, ktoré bolo určené pre využitie vo vysokorizikových oblastiach v zahraničí. Naše partnerstvo pokračovalo aj v roku 2014, keď si Arma vybrala náš elektromobil Mitsubishi i-MiEV, aby čo najlepšie čelila dôležitej ekologickej výzve a ekologicky udržateľnej mobilite. Spoločnosť Mitsubishi Motors Automobili Italia je pripravená byť v plnej miere nápomocná pri plnení rastúcich operatívnych potrieb Arma dei Carabinieri aj v budúcnosti.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode