MINI Clubman All4 Scrambler

22.06.2016 17:16

MINI Scrambler ALL4 je vďaka pohonu všetkých kolies schopné zaručiť maximálnu kontrolu nad vozidlom v akýchkoľvek podmienkach, maximálnu efektívnosť a zároveň športovosť.
Spojením MINI Clubman All4 s BMW R nineT Scrambler vzniklo MINI Clubman ALL4 Scrambler. Nová koncepcia automobilu, ktorá je pokračovaním dlhej série jedinečných vozidiel MINI vyhotovených v Taliansku a podčiarkuje koncepciu individualizácie a jedinečnosti typickú pre britskú značku.

Nový MINI Clubman je jednou z posledných noviniek v rodine MINI. Stvárňuje kultový model inšpirovaný minulosťou s novou, ešte funkčnejšou a technologicky vyspelou optikou. S väčším a všestranným MINI prichádza nová generácia vozidiel s pohonom všetkých kolies (ALL4), optimalizovanou hmotnosťou a zvýšenou efektívnosťou, spájajúca inovatívnu automobilovú koncepciu segmentu prémiových kompaktných vozidiel – typickú pre túto značku v športovejšom, všestrannejšom vyhotovení – so zábavou z jazdy.

Nový BMW R nineT Scrambler je vybavený všetkým, čo je pre tento typ motocyklov charakteristické a odpovedá svojou koncepciou na požiadavku mnohých motocyklových fanúšikov po nefalšovanej a bezstresovej radosti z jazdy na motocykli. Pri vývoji dizajnu nineT mali návrhári na zreteli pojmy ako puristická jednoduchosť, emócie a autentické tradičné materiály. Štýlom konštrukcie vychádza zo starej školy, ktorá sa v nineT spája s celkom moderným hnacím a pojazdovým ústrojenstvom do strhujúceho celku. NineT pozýva k uvoľnenej jazde rovnako ako k športovo-dynamickému vyžitiu na vidieckych cestách.


Typické vlastnosti týchto dvoch výrobkov sa spojili a vytvorili exkluzívne vozidlo, jedinečný exemplár spájajúci dva podobné svety a dve slávne značky.

Zástupca značky MINI v Taliansku Federico Izzo vysvetľuje: „MINI Clubman ALL4 Scrambler bol navrhnutý so zreteľom na dizajn exteriéru a na detaily interiéru s cieľom klásť väčší dôraz na ALL4 ako na skutočný a vlastný životný štýl, synonymum slobody, originality a dobrodružstva, ktoré sú typické pre motocykle café-racer, napr. veľmi obľúbený BMW R nineT.“


Exteriér
Tak, ako sú na BMW R nineT Scrambler riadidlá umiestnené vyššie, tak je aj dizajnová štruktúra MINI Clubman ALL4 Scrambler vo zvýšenej  polohe na zabezpečenie uvoľnenejšej a všestrannejšej jazdy.

Obľúbený Scrambler vystavuje na obdiv pneumatiky ladené na off road. Preto bolo aj na MINI vybrané drsné terénne obutie, ako synonymum brázdenia krajinou po prašných cestách, po ktorých môže nenútene a bezpečne jazdiť iba to správne vozidlo.

Na prednej maske sú umiestnené originálne kruhové svetlomety BMW R nineT Scrambler: odkaz na legendárne prídavné svetlá, ktoré charakterizujú všetky športové vozidlá MINI z čias Rally Monte Carlo v 60. rokoch.

Nosič je typickým prvkom vozidiel s pohonom všetkých kolies a charakteristickým prvkom vozidla MINI Traveller v 70. rokoch. S MINI Clubman ALL4 Scrambler nastal ideálny okamih znovu sa vrátiť k tomuto prvku a aktualizovať jeho štýl, inšpirovaný klasickými „záhradkami“ minulosti.

Lak automobilu s matným odtieňom Midnight ALL4 Frozen Grey pripomína farbu nádrže BMW R nineT Scrambler a podčiarkuje dizajn nového MINI Clubman a power dome na kapote.

Zvýšená pozornosť bola venovaná aj najmenším detailom: odtieň Frozen Grey je zdôraznený aj leštenými doplnkami, charakteristickými pre BMW R nineT Scrambler, ako sú rukoväte, rám okien a maska chladiča.

Interiér: mottom je cit pre detail
Interiér nového MINI Clubman All4 Scrambler poukazuje na spojenie dvoch vysoko exkluzívnych materiálov: kože Nappa a Alcantara použité tak, aby zaručili maximálne pohodlie a dlhú životnosť.

Výsledok intenzívnej návrhárskej a dizajnérskej práce, sedadlá nového MINI Clubman ALL4 Scrambler, sú zosobnením športového luxusu a odkazom na „sedlo“ typické pre BMW R nineT Scrambler vo farebnom vyhovení Sattelbraun.

Mottom je cit pre detail. To dokazuje aj logo Scrambler na opierkach sedadiel, strop potiahnutý kožou Alcantara, dvere potiahnuté kožou Nappa a Alcantara a batožinový priestor s mäkkým odnímateľným poťahom žltohnedej farby na lepšie upevnenie prepravovaných predmetov.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode