Míľnik závodu Mercedes-Benz v Brémach: 10 miliónov vyrobených vozidiel

28.06.2024 21:45

 

Závod Mercedes-Benz v Brémach dosiahol významný míľnik vo svojej 46-ročnej histórii: 10-miliónte vozidlo s hviezdou zišlo z výrobnej linky. Jubilejným vozidlom je plne elektrické EQE. Elektrické vozidlá a hybridné vozidlá dobíjateľné zo siete sú neoddeliteľnou súčasťou produktového portfólia závodu. V roku 2019 bola EQC prvým elektrickým modelom značky Mercedes-Benz z veľkosériovej produkcie a bola integrovaná do sériovej výroby v Brémach. Odvtedy závod v Brémach pokrýva celý rad technológií pohonov. Plne elektrický biznis sedan EQE sa od roku 2022 vyrába na rovnakej linke ako vozidlá s konvenčným pohonom. Okrem toho je závod Mercedes-Benz v Brémach vedúcim závodom pre výrobu Triedy C a zároveň riadi výrobu GLC v globálnej výrobnej sieti. V minulom roku zišlo z montážnej linky v Brémach približne 277 000 vozidiel.

 

Pri príležitosti výročia závod priniesol aj vozidlo zo zbierky, ktoré v roku 1978 zišlo z výrobnej linky v Brémach ako prvé vozidlo s hviezdou: Mercedes-Benz S123 kombi.

 

"Produkčné jubileum opäť potvrdzuje efektivitu a flexibilitu závodu v Brémach. Blahoželám všetkým kolegom k tomuto vynikajúcemu tímovému výkonu. Príbeh úspechu závodu je stelesnením vášho odhodlania, vášne a snahy vyrobiť dokonalý Mercedes-Benz pre každého zákazníka."

Jörg Burzer, člen predstavenstva Mercedes-Benz Group AG, riadenie výroby, kvality a dodávateľského reťazca

 

"Pri príležitosti tohto pôsobivého výročia stojí za to nahliadnuť do minulosti: Naše prvé osobné vozidlo zišlo z montážnej linky v roku 1978 a dnes oslavujeme 10-miliónte vozidlo vyrobené v Brémach. To je výnimočný míľnik pre náš závod. Som veľmi potešený a rád by som poďakoval všetkým svojim kolegom, ktorí sa podieľali na výrobe 10 miliónov vozidiel a tak napísali automobilovú históriu Brém. V roku 2019 sme boli prvým závodom, ktorý integroval elektrické vozidlá do veľkosériovej výroby - odvtedy vyrábame elektrické vozidlá a vďaka tomu máme dobrú pozíciu pre budúcnosť."

Michael Frieß, vedúci závodu Mercedes-Benz v Brémach

 

"Je to naozaj dôvod pre všetkých obyvateľov Brém, aby oslavovali, že sme dokázali postaviť toľko vozidiel s hviezdou v takom krátkom čase. Pre mňa osobne je 10 miliónov vozidiel impozantné číslo. Ukázali sme, že výroba automobilov je tu v Brémach tímovým športom.

Pre mňa je 10 miliónov vozidiel z Brém dôkazom kvalitnej práce každého v závode. Som hrdý na to, že sme s našim brémskym výkonom spoločne položili vynikajúci základ pre milióny ďalších vozidiel."

Michael Peters, predseda zamestnaneckej rady závodu Mercedes-Benz v Brémach

 

 

O závode Mercedes-Benz v Brémach

Závod Mercedes-Benz v Brémach je s približne 11 500 zamestnancami jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v regióne. V súčasnosti sa v závode vyrába deväť modelov: Trieda C sedan a kombi, CLE kupé a kabriolet, GLC SUV a kupé, Mercedes-AMG SL roadster a GT, ako aj EQE.

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode