Mesto Kodiak na ostrove pri Aljaške sa na deň zmenilo na KodiaQ

10.05.2016 17:37

Na počesť nového veľkého SUV značky ŠKODA sa premenovalo celé mesto na rovnomennom ostrove. V piatok 6. mája sa meno mesta Kodiak zmenilo na KodiaQ. Celosvetovou marketingovou kampaňou sa česká automobilka vydala až ku koreňom tohto mena a zdokumentovala spojenie medzi novým SUV ŠKODA KodiaQ, ostrovom pri južnom pobreží Aljašky a medveďmi, ktorí na ňom žijú.

⦁    Začiatok komunikácie nového modelu ŠKODA KodiaQ - na jeden deň sa mesto Kodiak premenovalo na KodiaQ
⦁    Poďakovanie mestu: Úrady aj miestni obyvatelia sa zapojili do kampane, pozmenili cedule s názvami obcí, nápisy na automobiloch aj reklamné pútače
⦁    Akciu zdokumentoval filmový štáb, ktorý nakrútil rozhovory s obyvateľmi


Veľké a silné SUV s charakterom ochrancu, s výborne vyvinutým zmyslom pre rodinu a dobrými outdoorovými vlastnosťami. To je nový model značky ŠKODA, ktorý sa predstaví v druhej polovici tohto roka. A ako by sa mal volať? Dlho sa o tom špekulovalo, teraz je všetko jasné. Nové SUV z Českej republiky dostane medvedie meno KodiaQ. Tak sa v jazyku pôvodných obyvateľov rovnomenného aljašského ostrova volá aj najväčší poddruh medveďa hnedého na svete.

Populácia medveďov s približne 3 500 jedincami žije na ostrove Kodiak pri južnom pobreží Aljašky. Do Anchorage, najväčšieho mesta tohto štátu, priletíte z Európy zhruba za 10 hodín. Ostrov v Aljašskom zálive je odtiaľto vzdialený ešte ďalších 650 kilometrov. Kodiak Island je približne rovnako veľký ako Korzika. Na väčšine územia sa rozkladá chránená oblasť Kodiak National Wildlife, domov slávnych medveďov. Ostrov je rajom drsnej krásy. Krajinu tvoria strmé hory, úzke fjordy, skryté jazerá a hlboké lesy. Je to ideálny terén pre automobil kategórie SUV, akým je aj nová ŠKODA KodiaQ. Tu môže preukázať svoje kvality, silu aj praktickú využiteľnosť v náročných podmienkach.ň


ŠKODA sa životom na ostrove Kodiak aj jazykom pôvodných obyvateľov Alutiiqov intenzívne zaoberala. Domorodci medveďa Kodiak nazývajú Taq uka 'aq. Písmeno q na konci slova je charakteristické pre mená zvierat. ŠKODA toto písmeno prevzala do názvu nového SUV a vyjadruje tým svoju úctu jazyku kmeňa Alutiiqov. Súčasne vďaka písmenu q vzniká jedinečné, nezameniteľné meno.

Úrady ostrova spoločnosť ŠKODA AUTO v marketingovej kampani podporili. Pre začatie komunikácie modelu ŠKODA KodiaQ poskytli veľkorysý súhlas s neobvyklou kampaňou. 6. mája 2016, s pomocou miestnych obyvateľov, boli v meste vymenené alebo prelepené tabule s názvami ulíc a nápisy na policajných a hasičských autách, rybárskych lodiach alebo reklamné nápisy. Aj na oficiálnych internetových stránkach mesta sa na oslavu tohto sviatku posledné písmeno „k“ zmenilo na „q“. Tím filmárov spoločnosti ŠKODA AUTO premenovanie dokumentoval a zaznamenal. Na zmene sa podieľali obyvatelia mesta od starostky cez šerifa až po drevorubača. Ako sa Kodiak menil na KodiaQ si môžu fanúšikovia značky ŠKODA aj nového SUV modelu pozrieť tu:

Video so slovenským dabingom bude k dispozícii na Facebooku a YouTube kanáli ŠKODA AUTO Slovensko.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode