Mercedes-AMG G 63 „Grand Edition”: mimoriadny model v matnej čiernej farbe so zlatými akcentmi

24.07.2023 12:47

 

Modelom Mercedes-AMG G 63 „Grand Edition“ (WLTP: kombinovaná spotreba paliva: 16,0 l/100 km, kombinované emisie CO2: 363 g/km)[1] výrobca vozidiel Mercedes-Benz zdôrazňuje výnimočné postavenie výkonného terénneho vozidla, ktoré je od roku 2002 súčasťou portfólia legendárnej rodiny terénnych vozidiel. Mimoriadny model limitovaný na 1 000 kusov má lak vo farbe nočná čierna MANUFAKTUR magno so zlatistými detailmi vytvárajúcimi pôsobivý vizuálny kontrast. Tie zvýrazňujú dizajnové prvky, ktoré poukazujú na priame príbuzenstvo modernej ikony terénnych vozidiel s prvým modelom G z roku 1979.

  • Mimoriadna edícia s exkluzívnou výbavou limitovaná na 1 000 kusov 
  • Kontrastné farby exteriéru zdôrazňujú výrazné dizajnové prvky ikony medzi terénnymi vozidla
  • Mercedes-AMG G 63 debutoval v modelovom programe Triedy G v roku 2002

 

„Aj model Mercedes-AMG G 63 sa medzičasom nesporne považuje za automobilovú ikonu a svoje jedinečné postavenie medzi výkonnými terénnymi vozidla dokazuje výkonným pohonom, podvozkom AMG RIDE CONTROL a jazdnými programami špecifickými pre AMG. Jedinečnosť tohto vozidla SUV s osobitným charakterom zdôrazňuje aj exkluzívny interiér a bohatá výbava. Výraznou a limitovanou edíciou Grand Edition si pripomíname úspešný príbeh modelu G 63, ktorý ešte zďaleka nekončí.”

 

Michael Schiebe, výkonný riaditeľ spoločnosti Mercedes-AMG GmbH a vedúci skupiny Top End Vehicle (TEV)

Logo AMG aj hviezda Mercedes sú na modeli „Grand Edition“ prvýkrát vyhotovené vo farbe kalaharská zlatá magno. Okrem toho na kapote motora vyniká erb značky z Affalterbachu zameranej na výkon – tiež vo farbe kalaharská zlatá magno. V tomto farebnom odtieni sú vyhotovené aj vložky v predných a zadných nárazníkoch, vizuálna ochrana proti podbehnutiu vpredu, hviezda Mercedes vo vložke krytu náhradného kolesa, ako aj prstenec náhradného kolesa. Výrazný mimoriadny model je vybavený 22-palcovými kovanými diskami AMG s dizajnom krížových lúčov v technickej zlatej farbe s matnou čiernou stredovou zaisťovacou maticou a hviezdou Mercedes tiež vo farbe technická zlatá. Tento farebný odtieň vyniká aj na bočných fóliách modelu „Grand Edition“. Súčasťou mimoriadneho modelu je aj na mieru vyrobená interiérová autoplachta AMG. So svojou priedušnou vonkajšou vrstvou z pevných syntetických vlákien a flanelovou antistatickou vnútornou vrstvou chráni vozidlo v garáži pred prachom a škrabancami.

Výrazný mimoriadny model: zlaté detaily aj v interiéri

Aj interiér modelu Mercedes-AMG G 63 „Grand Edition“ sa vyznačuje kontrastom čiernej a zlatej farby: pri nastúpení do vozidla privítajú cestujúcich emblémy „AMG“ na čiernych nástupných lištách, ktorých obrysy sú osvetlené. Sedadlá sú potiahnuté čiernou kožou napa z programu výbavy G manufaktur s kontrastnými zlatými ozdobnými švami. Do operadiel sú vsadené plakety so zlatým logom AMG a zlatým lemovaním. Podlahové rohože sú tiež vyhotovené v čiernej farbe a zdobené zlatými švami. Stropné držadlá sú potiahnuté kožou napa. Ozdobný prvok na vložke držadla na strane spolujazdca je vyhotovený v uhlíkových vláknach s medenou niťou a obsahuje aj vysokohodnotnú plaketu opatrenú nápisom „Grand Edition“. Ďalšie ozdobné prvky v interiéri sú rovnako vyhotovené z uhlíkových vlákien s medenou niťou. Na volante AMG Performance, ktorý je potiahnutý mikrovláknom DINAMICA, pribudla spona volantu s plaketou G 63. 

Model Mercedes-AMG G 63 „Grand Edition“ vrátane výrazného balíka výbavy si možno objednať už teraz.

 

[1] Uvedené hodnoty sú hodnoty CO2 zistené podľa skúšobného postupu WLTP v zmysle čl. 2 bodu 3 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode