Medzinárodná autobusová doprava je obnovená, Slovak Lines opätovne vyráža do Viedne, Budapešti a Hainburgu. Dokonca s mimoriadnou “nekonečnou” ponukou

05.06.2020 20:04

Od 12. marca čakali autobusy Slovak Lines na moment, kedy sa opätovne spustí medzinárodná autobusová doprava. Od zajtrajšieho dňa tak môžu cestujúci vyraziť do Viedne či Budapešti a na ich letiská v komfortných autobusoch Setra.

Aj vám už chýba cestovanie? Uzavreté hranice nám pripomínajú časy, kedy nebolo ich prekročenViac tu: http://www.autoazena.sk/news/kupte-si-listok-do-lepsich-cias-so-slovak-lines-a-dalsi-mate-zdarma/

Aj vám už chýba cestovanie? Uzavreté hranice nám pripomínajú časy, kedyViac tu: http://www.autoazena.sk/news/kupte-si-listok-do-lepsich-cias-so-slovak-lines-a-dalsi-mate-zdarma/

Aj vám už chýba cestovanie? Uzavreté hranice nám pripomínajú časy, kedyViac tu: http://www.autoazena.sk/news/kupte-si-listok-do-lepsich-cias-so-slovak-lines-a-dalsi-mate-zdarma/

Upravené cestovné poriadky na linky do Viedne, Schwechatu, Hainburgu, Budapešti a na letisko Ferenca Liszta nájdete na internetových stránkach spoločnosti Slovak Lines. Prevádzka špeciálneho medzinárodného prímestského spoja do Hainburgu, vďaka ktorému sa zachovalo spojenie prihraničných rakúskych obcí s Bratislavou po zrušení linky mestskej hromadnej dopravy, sa obnoví s novým cestovným poriadkom, ktorý bol upravený na základe požiadaviek a pripomienok cestujúcich.

Veľmi nás teší, že situácia u nás aj v okolitých krajinách je stabilná, čo umožnilo obnoviť medzinárodnú autobusovú dopravu, ktorá bola zastavená už takmer tri mesiace. Sme pripravení na okamžité spustenie prevádzky za podmienok, ktoré sú stanovené kompetentnými orgánmi. Pevne veríme, že sa v krátkom čase vrátime na Schwechat v plnej sile, keďže pred vypuknutím pandémie sme tam jazdili každú hodinu už od skorého rána”, hovorí Pavol Labant, generálny riaditeľ Slovak Lines a dodáva: “Bolo to nekonečne dlhé čakanie a sme šťastní, že môžeme opätovne poskytovať naše služby. Navyše sme počas nedobrovoľnej prestávky pripravili pre našich cestujúcich ponuku, vďaka ktorej si teraz môžu vynahradiť trojmesačné uzavretie hraníc.”

Mimoriadna “nekonečná” ponuka

Odteraz je v ponuke špeciálny Travel Pass za 39 eur, s ktorým je možné jazdiť na linkách Slovak Lines do Viedne a Budapešti až do konca roka zadarmo. Po zakúpení Travel Passu ho cestujúci bude používať na „nákup“ lístkov na konkrétne spoje v aplikácii či na webe Slovak Lines, pričom každý lístok zakúpený s aktivovaným Travel Passom bude stáť 0 eur. Viac informácií na stránke www.vyrazame.sk.

Aké sú aktuálne podmienky a pravidlá pre cestujúcich?

Lístky na linky do Viedne a Budapešti zakúpené cez aplikáciu alebo web Slovak Lines je možné stornovať len 15 minút pred plánovaným odchodom spoja. Cestujúci sú naďalej povinní v rámci preventívnych opatrení v autobusoch nosiť ochranné rúška. Priamo na AS Nivy sa nachádza ‘rúškomat‘, ktorý bol jeden z prvých na Slovensku, pričom rúška sa budú dať kúpiť aj priamo u vodiča. Cestujúci budú mať pri nástupe do autobusu k dispozícii aj dezinfekciu. “Aktuálne podmienky a pravidlá cestovania našimi autobusmi sa zmenili, a preto sa ich snažíme našim cestujúcim čo najviac zjednodušiť”, hovorí Pavol Labant, generálny riaditeľ Slovak Lines.

Inovácie nás poháňajú vpred

Napriek priaznivej situácii Slovak Lines pokračuje v intenzívnom čistení autobusov, ktorého súčasťou je aj inovatívna dezinfekcia. Tá je realizovaná čistiacimi prostriedkami obsahujúcimi najnovší typ polymérovej dezinfekcie PolyHMG, ktorá kombinuje dezinfekčnú funkciu s ochrannou - eliminuje existujúce mikroorganizmy, baktérie, vírusy, plesne, kvasinky, riasy a zároveň zanecháva povrchy dlhodobo chránené, pretože vytvára nehostinné prostredie pre ich budúci výskyt. Vďaka nej je cestovanie autobusom bezpečnejšie.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode