MAZDA MX-5 2023 PO NOVOM S AUTOMATICKOU PREVODOVKOU A V NOVÝCH FARBÁCH

02.11.2022 21:23

MAZDA MX-5 2023

PO NOVOM S AUTOMATICKOU PREVODOVKOU A V NOVÝCH FARBÁCH

 

  • Nové farby exteriéru, interiéru a plátenej strechy
  • K niektorým verziám automatická prevodovka 

Mazda MX-5 pre rok 2023 ponúkne nové farby karosérie, nové farby plátenej skladacej strechy, nové zloženie výbav. Pre niektoré verzie bude k dispozícii aj automatická prevodovka. 

 

Mazda MX-5 2023 bude v predaji v troch verziách výbavy. Možno si vybrať medzi základnou výbavou Prime-Line, nasleduje Exclusive-Line a najvyšší variant Homura. Varianty Exclusive-Line a Homura je možné dovybaviť paketom Safety, rozširujúcim komplexný rad asistenčných technológií i-Activsense, ktorý MX-5 ponúka v štandarde.

 

Stupeň výbavy Homura obsahuje rad športových prvkov vrátane sedadiel Recaro alebo čiernych krytov spätných zrkadiel. Verzie s motorom Skyactiv-G 2,0 s výkonom 184 koní sú navyše vybavené brzdami Brembo, tlmičmi Bilstein, rozpernou tyčou a kovanými kolesami BBS. V ponuke nechýba ani verzia Homura s motorom Skyactiv-G 1,5 132 k s ráfikmi RAYS. Motor Skyactiv-G 1,5 s výkonom 132 koní je teraz k dispozícii pre celý modelový rad MX-5. 

 

Nová farba exteriéru, Zircon Sand, je už zákazníkom známa z modelu Mazda CX-5, na ktorom bola predstavená. Nahrádza sivú farbu Polymetal. Plátená skladacia strecha je teraz k dispozícii v hnedej farbe, ktorá nahrádza vínovú. 

 

Dve nové limitované edície Kazari a Kizuna ponúkajú jedinečné farebné kombinácie. Kazari má čalúnenie z hnedej kože Nappa vo farbe terakota, hnedý soft-top alebo čierny hard top. Kizuna kombinuje biele kožené čalúnenie z kože Nappa s modrým soft-topom alebo čiernym hard topom. Obidva modely sú štandardne vybavené paketom Safety. K týmto limitovaným edíciám vo verzii s pevnou strechou (RF) možno po novom zvoliť automatickú prevodovku. 

 

Mazda MX-5 sa v Európe predáva už viac než tridsať rokov. Viac ako 1,1 milióna vozidiel bolo dodaných zákazníkom a napriek tomu atraktivita modelu neklesá. Je na to dobrý dôvod: Kultový roadster, ktorý získal ocenenie World Design of the Year, zostal po celý čas svojej existencie maximálne verný étosu Jinba Ittai, ktorý zaručuje dokonalú harmóniu medzi vodičom a jeho autom. A čo viac môžeme od roadsteru chcieť. 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode