Maťo vyhral preteky FIA ETCC!

Prvý pretek som štartoval z druhej pozície z vonkajšej strany a napriek dobrému štartu ma trafil Jordi Oriola a prepadol som sa tak na štvrté miesto. Sťahoval som jazdcov predo mnou a nakoniec sa mi super jazdou podarilo prepracovať sa naspäť na druhé miesto. Pneumatiky však ku koncu nefungovali, tak to bolo náročné, ale úspešne sme došli do cieľa na druhom mieste.


 Druhý pretek mal pevný štart, kde som štartoval zo siedmeho miesta a podarilo sa mi odštartovať až tak dobre, že za prvou zákrutou som bol na druhom mieste, ale opäť som dostal ťukanec na pravé zadné koleso, ktoré naštastie vydržalo. Snažil som sa čo najskôr dostať na prvé miesto, čo sa mi podarilo a potom som sa usiloval zväčšovať náskok pred ostatnými jazdcami. Preteky boli dramatické, pretože ku koncu mi odchádzali gumy a v poslednom kole sa na mňa dotiahol Petr Fulin, ktorého sa mi úspešne podarilo udržať za sebou. A tak som ako prvý Slovák vyhral preteky Majstrovstviev Európy cestovných automobilov (FIA ETCC). Máme neskutočnú radosť.

 Ďakujem môjmu tímu za výborne pripravené auto, reklamným partnerom a rodine za umožnenie štartovania v týchto pretekoch.

 Maťo Homola
Homola Motorsport