Maťo Homola na Slovakia Ringu aj s víťazstvom aj s druhým miestom

10.06.2024 21:05

V piatkovom voľnom tréningu zajazdil Maťo tretí najrýchlejší čas, pričom sa s tímom Hyundai | Janík Motorsport venovali najmä hľadaniu optimálneho nastavenia na kvalifikáciu a následné preteky. Správnosť nastavenia potvrdil Maťo Homola v kvalifikácii, ktorá štartovala v sobotu ráno. V nej zajazdil najrýchlejší čas zo všetkých jazdcov, vďaka čomu do prvých pretekov víkendu štartoval z Pole position, teda z prvého miesta. 
Tieto preteky boli zo strany slovenského pretekára jednoznačné a suverénne v nich zvíťazil spôsobom štart – cieľ, bez akéhokoľvek ohrozenia inými jazdcami. "Vyhrať pred domácimi fanúšikmi je absolútne dokonalé a sen každého jazdca. Auto fungovalo absolútne perfektne, bol to jednoducho parádny deň,".
 
V druhých to už bolo výrazne komplikovanejšie. Maťo štartoval až z 9. miesta, keďže sa vďaka žrebu, ktorý vytiahol Maťo, točilo na štarte druhých pretekov 9 jazdcov z poradia po dojazdení prvých pretekov. 
Po fantastickom štarte bol však Maťo už v druhej zákrute na 5. mieste a cieľovú čiaru prvého kola preťal už na treťom mieste. Po viacerých pokusoch však nebolo možné predbehnúť jazdca pred sebou a postúpiť ďalej, cieľom tak prešiel na treťom mieste. Druhý jazdec však dostal penalizáciu za predčasný štart a Maťo tak nakoniec stál na pódiu na striebornej pozícii.
Pre slovenského automobilového reprezentanta to však bol veľmi úspešný víkend, odniesol si veľkú porciu bodov za kvalifikáciu, prvé a druhé miesto v pretekoch a tiež bodík za najrýchlejšie kolo v prvých pretekoch víkendu. Zo Slovakia Ringu tak odchádza stále na prvom mieste v priebežnom hodnotení seriálu a zvýšil svoj náskok pred maďarským pretekárom Bucsim. 
"Všetkým veľmi dakujem za podporu. Bol to perfektný víkend, v ktorom som sa stretol s množstvom fantastických fanúšikov a veľmi si vážim ich prítomnosť. Tiež dakujem partnerom, tímu a rodine za podporu. Dakujem všetkým, boli skutočne úžasní!"
uzvrel Maťo víkend. 
 
KALENDÁR TCR EASTERN EUROPE 2024
 
  • 27. – 28. 04              BALATON PARK (Maďarsko)
  • 18. – 19. 05               RED BULL RING (Rakúsko)
  • 08. – 09. 06               SLOVAKIA RING (Slovensko)
  • 03. – 04. 08               MOST (Česká republika)
  • 07. – 08. 09               BRNO (Česká republika)
  • 21. – 22. 09               SALZBURGRING (Rakúsko)

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode