Maťo Homola na prvých testoch sezóny 2016 vo Valencii

14.03.2016 19:06

Po niekoľkých mesiacoch mimo pretekárskeho auta prichádza opäť čas, kedy sa Maťo dostáva do pretekárskeho kolotoča. Seriál TCR International Series sa rozbieha prvým testovaním na trati v španielskej Valencii, na okruhu Circuito Ricardo Torno.
Valencia nás privítala perfektným počasím a konečne prišla možnosť pozrieť si a vyskúšať nové pretekárske auto SEAT León Cup Racer pre sezónu 2016. Maťo tento rok nastupuje vo farbách maďarského tímu B3 Racing, kde bude jeho kolegom srbský jazdec Dušan Borković a mladý, zatiaľ len 16 ročný Attila Tassi.


Oproti roku 2015 je auto výrazne zmenené. Nová je nielen prevodovka, ale aj bodykit, chladiaci systém, pruženie, či brzdy. Pre Maťa je toto prvé testovanie veľmi dôležité: "Cez zimu som sa sústredil na fyzickú a mentálnu prípravu, no už som sa nevedel dočkať, kedy sa opäť dostanem za volant! Dnešné testovanie nám ukázalo že máme v rukách špičkové náradie, ktoré nás dokáže udržať v čele. Nie sme však jediný tím, ktorý jazdí s týmto autom", dodáva. Maťo sa sústredil hlavne na správne nastavenie pruženia a rovnako vyváženie vozidla. "Nová sekvenčná prevodovka je o výrazne ľahšia oproti minuloročnej, vďaka čomu sa mení rozloženie hmotnosti vozidla a potrebujeme tomu prispôsobiť nastavenia. Experimentujeme rovnako s viacerými druhmi brzdových platničiek a hľadáme to optimálne riešenie, vďaka ktorému bude auto rýchlejšie a ktoré bude rovnako vyhovovať aj mne."

Maťovi sa počas testu venoval inžinier tímu B3 Racing, Manel Huguet, ktorý o dnešnom testovaní povedal: "Z dnešného testovania máme veľa dát, čo je výborné. Podarilo sa nám otestovať niekoľko nastavení pruženia a rovnako sme sa zamerali na skúšanie štartov, ktoré sú veľmi dôležité. Maťo je veľmi zapálený jazdec, ktorý dnes odviedol výbornú robotu. Vychytávame ešte nejaké detské choroby nového auta, no je dôležité na to prísť teraz a nie na prvých pretekoch. Veľmi sa mi páči Maťov logický prístup k jazdeniu, je vidno, že pri ňom skutočne rozmýšľa. Verím, že máme pred sebou výbornú sezónu!", dodáva.

Testovanie nám prinieslo veľa poznatkov a veríme, že na prvých pretekoch, ktoré sa konajú prvý aprílový víkend v Bahraine, Maťo dosiahne výsledky, na ktoré budeme môcť byť hrdí.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode