Maťo Homola druhý v Oscherslebene!

10.07.2017 13:04

Slovenský automobilový pretekár Maťo Homola sa druhý raz v tejto sezóne TCR International Series dostal na stupne víťazov! Po druhej priečke na Salzburgringu zopakoval tento skvelý úspech aj v nemeckom Oscherslebene. Jazdec belgického tímu DG Sport Compétition sa po zisku 24 bodov posunul do prvej desiatky celkového hodnotenia.

V prvej jazde štartoval čochvíľa 23-ročný rodák z Bratislavy z 10. miesta a po chybách súperov sa so svojou Astrou TCR posúval vyššie. Napokon sa mu podarilo ubrániť konečné 7. miesto pred skúseným Holanďanom Jaapom van Lagenom na rýchlom VW. Napívaný súboj si všímali aj kamery, keďže vpredu s prehľadom kontroloval situáciu Talian Gianni Morbidelli. No profesorskú jazdu bez chyby predvádzal aj Maťo Homola a van Lagenovi nedal šancu na predbehnutie. Po štarte na ojazdených pneumatikách z kvalifikácie je zisk 6 bodov do hodnotenia seriálu isto úspechom.

 

Nové pneumatiky si Maťo Homola po porade s vedením tímu ušetril do druhej jazdy. Do nej totiž štartoval z 1. miesta, keďže po kvalifikácii sa Top 10 štartové roštu do druhej jazdy otáča. Maťovi sa podarilo perfektne odlepiť z miesta a pozične kontrolovať situáciu za sebou. Tam sa odohrala poriadna mela: po havárii skončilo naraz 7 jazdcov a preteky zastavili červenými vlajkami. Po takmer polohodinovej pauze sa pokračovalo novým štartom už len na 15 kôl, a aj ten sa Maťovi podaril parádne. Udržal za sebou Francúza Jeana Karla Vernaya na VW aj Morbidelliho. A títo dvaja jazdci, spolu s Danielom Lloydom z Veľkej Británie dobiedzali do Homolu na 1. mieste počas celých pretekov. Maťo sa hrdinsky bránil, nerobil žiadne chyby, a keď sa Morbidelli pokúsil zaútočiť, Maťo mu útok pohotovo vrátil a zostal na vedúcej pozícii. To sa mu podarilo až do posledného kola. Tam však Gianni Morbidelli, jazdec so skúsenosťami z F1, poslednýkrát skúsil zaútočiť na mieste, kde v týchto pretekoch zdolal Lloyda aj Vernaya. A tento posledný útok sa mu podaril a Maťo Homola tak prišiel do cieľa na 2. mieste.

„Keby mi pred víkendom povedali, že skončím druhý, tak to beriem,“ hovoril na tlačovej konferencii Maťo Homola. „No po tom, čo som viedol 14 kôl, som už chcel dotiahnuť túto jazdu do víťazného konca. Urobil som tam len jednu chybičku, nechal som Morbidellimu veľa miesta a on to skúsene využil. Trochu ma to mrzí, no celkovo som spokojný. Získal som 24 bodov a som späť v prvej desiatke. Takže je to všetko v poriadku a ja ďakujem všetkých fanúšikom a sponzorom za priazeň a podporu.“

 

TCR International Series si teraz dá 7 týždňovú pauzu. Ďalšie preteky sa pôjdu 3. septembra 2017 na okruhu Buriram v Thajsku.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode