Majstrovský kúsok: Poznáme víťaza súťaže o grafické stvárnenie vozidla BMW M4 GT4

10.09.2020 11:02

Špičková porota v zložení Cao Fei, Bruno Spengler a Michael Scully spolu s komunitou BMW Motorsport korunovali víťaza súťaže o grafické stvárnenie BMW M4 GT4. Stal sa ním Chan Wen Bin. • S víťaznou grafikou pre BMW M4 GT4 sa predstaví zákaznícky tím BMW M vo finále sezóny Majstrovstiev DTM. • Víťazná grafika bude dostupná aj pre komunitu jazdcov na simulátoroch.

Súťaž o grafické stvárnenie vozidla BMW M4 GT4 má svojho víťaza. Chan Wen Bin z Malajzie porazil svojim dizajnom vozidla BMW M4 GT4 mnohých konkurentov a môže sa tešiť na prémiu 3 000 amerických dolárov v hotovosti. Jeho dizajn sa dostane aj na reálne pretekárske vozidlo. Mladý 27-ročný grafický dizajnér z malajzijského mesta Semenyih presvedčil špičkovú porotu, ktorú tvorili Cao Fei, multimediálna umelkyňa a dizajnérka BMW Art Car, Michael Scully (Global Automotive Director @Designworks) a kanadský továrenský jazdec Bruno Spengler. Priaznivci BMW Motorsport mali možnosť hlasovať na sociálnych sieťach a tým ovplyvniť výsledky.

 

Víťazný grafický dizajn sa na reálnom vozidle predstaví vo finále sezóny DTM 7. a 8. novembra na nemeckom okruhu Hockenheim. BMW M4 GT4 sa postaví na štart s dizajnom, ktorý vytvoril Wen Bin. Rovnaký dizajn bude čoskoro dostupný aj na platforme pre preteky na simulátoroch iRacing. BMW M4 GT4 súťaží na tejto platforme vo virtuálnom svete už od júna a získalo si veľkú popularitu.

„Značke BMW fandím už od detstva a sníval som, že jedného dňa sa mi podarí dosiahnuť niečo s BMW,” povedal Wen Bin. „Táto súťaž bola pre mňa vynikajúcou príležitosťou, aby som ukázal moju vášeň pre BMW a aby môj návrh využil BMW Motorsport. Som mimoriadne nadšený a šťastný, že sa mi podarilo zvíťaziť v tejto súťaži. Nemôžem sa dočkať, až uvidím výsledok na reálnom vozidle. Je to jeden z najväčších úspechov mojej dizajnérskej kariéry. Ďakujem veľmi pekne BMW.”

Okrem čisto estetického pohľadu kládla porota pri rozhodovaní veľký dôraz aj na dôležitosť prepojenia medzi reálnym a virtuálnym svetom motoristického športu. Súťažiaci museli vytvoriť dizajn, ktorý sa svojou krásou a eleganciou dokonale hodí do virtuálneho aj do reálneho sveta, pretože mottom súťaže bolo Spojenie reálneho sveta a pretekov na simulátoroch.

„Základná čierna farba je pre vysoko výkonné kupé od BMW vždy klasická a elegantná,” povedala Cao Fei, ktorá vytvorila 18. BMW Art Car — BMW M6 GT3, s ktorým sa továrenský jazdec BMW, Brazílčan Augusto Farfus, zúčastnil v roku 2017 pretekov Majstrovstiev sveta FIA GT v čínskom meste Makao. „Jemné modré a červené prvky roztrúsené po celom vozidle sú živé a vkusné, pričom zároveň podčiarkujú športový a exkluzívny vzhľad. Táto farebná kombinácia zároveň odráža aj ducha vozidiel BMW M a vzdáva poctu ich histórii a odkazu. Toto grafické riešenie je naozaj nadčasové.”

Wen Bin svojim dizajnom porazil mnohých konkurentov, ktorí využili možnosť a do 8. júla 2020 zaslali svoje dizajnové návrhy do súťaže. Okrem verdiktu poroty mala pri finálnom rozhodovaní dôležitý hlas aj komunita priaznivcov BMW Motorsport na sociálnych médiách. Okrem víťaza, ktorým sa stal Wen Bin, na druhom a treťom mieste skončili Španiel Diego Sánchez a Francúz Monholo Oumar. Za svoje umiestnenie získali finančnú cenu vo výške 2 000 a 1 000 amerických dolárov.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode