Ľubomír Višňovský sa stal majiteľom luxusného športového automobilu BMW M4 DTM Champion Edition

04.05.2017 21:29

Vozidlo z 200-kusovej limitovanej série, s výkonom 368 kW (500 k) a s technológiami pretekárskych vozidiel, rozšíril vozový park Ľubomíra Višňovského. Na Slovensko unikátny kúsok priniesol dealer Group M so showroomom v bratislavskej Dúbravke.

Objednávky na vozidlo z edície BMW M4 DTM Champion Edition začali v BMW Group prijímať ešte na jeseň minulého roka, no produkcia pre celý svet bola obmedzená len na 200 kusov. O to výnimočnejší pocit z jazdy získa Ľubomír Višňovský, nový majiteľ jediného kusu oficiálne dovezeného na Slovensko.

„Je o mne známe, že k značke BMW mám dlhodobý a až citový vzťah. Kedysi som sa rekreačne venoval pretekom na okruhu v kategórii DTM, najvýkonnejšie modely M boli toho neodmysliteľnou súčasťou. Teraz si jazdu vychutnám na civilnom aute s technológiami a vlastnosťami pretekárskeho auta,“ opisuje bývalý hokejový obranca. Višňovský tiež oceňuje spoluprácu s dílerom vozidla GROUP M. Ten totiž dlhoročné skúsenosti s motošportom využíva nielen na predaj, ale aj servis a komplexné poradenstvo k vozidlám z kategórie DTM.

„Už od vzniku showroomu v bratislavskej Dúbravke ponúkame okrem prémiových služieb v rámci značky BMW aj dlhoročné skúsenosti z oblasti motoršportu. Cieľom je priniesť zákazníkom jedinečné zážitky z jazdy a zároveň sa podeliť o skúsenosti pri kúpe modelov M i špeciálnych edícii – rovnako ako v prípade modelu DTM Ľuba Višňovského,“ dodáva výkonný predseda predstavenstva predajcu Group M Jirko Malchárek.

Model BMW M4 DTM Champion Edition

Dva roky po prvom zisku jazdeckého titulu v šampionáte DTM, triumfoval továrenský pilot BMW Motorsport, Nemec Marco Wittmann, aj v sezóne 2016. Ako oslavu tohto triumfu pripravila divízia BMW M špeciálnu edíciu modelu BMW M4 DTM Champion Edition (kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km; emisie CO2: 199 g/km*). V porovnaní so štandardným BMW M4 má táto 200-kusová limitovaná edícia výkon zvýšený o 51 kW (69 k) na celkových 368 kW (500 k). Krútiaci moment 600 Nm narástol o 50 Nm. Automobily majú upravený pohon, ale aj podvozok a dizajn obohatili motívy BMW Motorsport.

BMW M4 DTM Champion Edition sa vyznačuje pôsobivými dynamickými parametrami. Zrýchlenie z pokoja na 100 km/h zvládne za iba 3,8 s a najvyššia rýchlosť je limitovaná na 305 km/h.

Nezameniteľný exteriér inšpirovaný pretekárskymi vozidlami DTM.

Edícia BMW M4 DTM Champion Edition sa bude dodávať výhradne v bielej farbe Alpine White. Vzhľad fóliových polepov odkazuje na dizajn pretekárskych vozidiel seriálu DTM od BMW Motorsport. Svet pretekárskych automobilov sa na novej edícii odráža aj karbónovými doplnkami v podobe nástavca predného nárazníka, vrátane krajných aerodynamických prvkov, krytov vonkajších spätných zrkadiel, bočných prahov, zadného difúzora, rovnako ako veľkého prítlačného krídla na veku batožinového priestoru.

Rýdza pretekárska atmosféra prvotriedne spracovaného interiéru.

Pre vodiča a spolujazdca sú pripravené škrupinové karbónové sedadlá M Carbon, čalúnené exkluzívnou kombináciou alkantary a kože Merino. Alkantara sa nachádza aj na M športovom volante doplnenom sivým stredovým prúžkom. V zadnej časti nahradil zadné sedadlá biely integrovaný ochranný rám.

Rozsiahle úpravy pre ešte podmanivejšiu obratnosť.

V porovnaní so sériovým vyhotovením sa BMW M4 DTM Champion Edition v rámci zvýšenia obratnosti zameriava na ďalšie znižovanie hmotnosti. Z uhlíkových kompozitov je preto vyrobená strecha, kapota motora, panel podopierajúci palubnú dosku a zadný difúzor. Športový výfukový systém so špecifickým tlmičom dopĺňanú dva páry titánových koncoviek výfuku.

Optimálny kontakt s cestou zaisťujú vysokovýkonné pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 s rozmermi 265/35 R19 vpredu a 285/30 R20 vzadu, navrhnuté pre použitie na pretekárskych okruhoch. Sú obuté na diskoch dizajnu 666 M lakovaných v matne sivej farbe Orbit Grey. Mimoriadne brzdné schopnosti zaisťujú karbónovo-keramické brzdy. Integrované pružiace a tlmiace jednotky umožňujú mechanické nastavovanie pre kompresiu, takže sa môžu prispôsobiť vkusu jednotlivých vodičov.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode