Logistika značky ŠKODA používa technológiu budúcnosti už dnes

23.08.2016 10:15

Priemysel 4.0: ŠKODA sa pripravuje na prácu vo výrobe budúcnosti a testuje moderné technológie
Smart rukavica: ProGlove optimalizuje prípravu dielov v logistike ŠKODA AUTO

ŠKODA sa intenzívne pripravuje na Priemysel 4.0. So smart priemyselnou rukavicou ProGlove vsádza česká automobilka na inovatívne technológie budúcnosti. Ich nasadenie má prácu logistiky značky ŠKODA uľahčiť a optimalizovať.

„Logistika je dnes dôležitým ekonomickým a konkurenčným faktorom, ktorý môže rozhodujúcou mierou prispieť k úspechu automobilky,“ hovorí Jiří Cee, vedúci logistiky značky ŠKODA. „My v spoločnosti ŠKODA AUTO preto priebežne testujeme moderné technológie, aby sme optimalizovali každodennú prácu našich zamestnancov. Smart rukavica ProGlove pomáha nášmu tímu pracovať rýchlejšie, efektívnejšie a s menej chybami,“ dodáva Jiří Cee.

ŠKODA chce vek digitalizácie dostať aj do výrobných hál. Rukavica ProGlove optimalizuje prácu logistiky. Ide o elektronickú rukavicu s implementovaným scannerom. Dlhodobý test tejto smart rukavice logistiku značky ŠKODA presvedčil. „ProGlove sa ukázala byť ideálnym riešením pre sériovú výrobu a v súčasnej dobe už rukavice nasadzujeme,“ hovorí Jiří Cee.

Smart rukavica svojmu nositeľovi uľahčí a urýchli všetky pracovné kroky. Prístroj napríklad ukazuje, či je použitý správny diel alebo či boli jednotlivé pracovné kroky správne vykonané.

Rukavica tiež môže zaznamenávať dáta, rovnako ako bežný scanner. Na rozdiel od neho iba jedným pohybom a bez žiadnych ďalších prístrojov. Tovar tak možno rýchlo a pohodlne registrovať. Okrem toho sú vďaka rukavici jednotlivé pracovné kroky pre užívateľov tiež ergonomickejšie. Evidencia dát alebo kontrola materiálu sú integrované do prirodzených pohybov ruky.

So smart rukavicou možno kódy načítať ako vertikálne, tak horizontálne. Načítaný kód sa následne potvrdí tlačidlom na ukazováku. Jeho správnosť je potvrdená akusticky alebo vibráciou. Tým sa zabráni skenovanie nesprávneho kódu.

Logistika značky ŠKODA v súčasnosti zamestnáva viac ako 3 000 ľudí, ktorí plánujú a zabezpečujú logistiku automobilky po celom svete.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode