Kto je lepší vodič – ženy či muži?

11.11.2014 11:26

 UNIQA poisťovňa, a.s. zrealizovala zaujímavý prieskum, v ktorom sa snažila rozlúsknuť večnú dilemu v tom, kto je šikovnejší vodič. Takisto sa zamerala na otázku nehodovosti pri benzínových i dieslových motoroch. Prieskumy tohto charakteru pomáhajú zlepšiť kvalitu produktov, o ich úspešnosti presvedčila UNIQA poisťovňa, a.s. pred niekoľkými dňami, kedy obhájila tretie miesto v kategórii poistenia vozidiel.

UNIQA poisťovňa v snahe priblížiť sa ešte viac potrebám klientov, uskutočnila atraktívny prieskum. V nevšednom výskumezohrávali kľúčovú úlohu viaceré parametre ako: vek, registrácia vozidla, fyzické či právnické osoby.

Výsledky prieskumu boli prekvapujúce, vyplynulo z nich, že ženy do veku 29 rokov majú o 10 % vyššiu frekvenciu nehodovosti, ale o 10 % nižšiu škodovosť, pričom u mužov sa tieto štatistiky vykazujú rovnako až od veku 29 rokov. Súboj o lepšieho vodiča skončil teda medzi pohlaviami remízou, v ktorej nemožno jednoznačne určiť víťaza. 

Počas výskumu sme sa zamerali aj na škodovosť pri benzínových a dieslových motoroch, z ktorých vyplynulo, že majitelia benzínových vozidiel spôsobujú viac škôd ako vozidlá s dieslovým motorom. Vyššia koncentrácia dopravných nehôd sa stáva v mestách, kde vodiči na kratšie vzdialenosti využívajú práve benzínové motory. Prieskum rovnako poukázal na fakt, že menej škôd je zaznamenaných na autách fyzických osôb ako právnických. Pretrváva trend, že zamestnaní mladí ľudia si firemné auto nevážia natoľko, ako svoje vlastné.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode