Koncept nového prototypu Hondy NSX v Detroite

17.01.2013 08:18

 

Americká pobočka spoločnosti Honda dnes na stánku značky Acura predstavila nový prototyp NSX Concept, ktorý ukazuje pokrok vo vývoji dizajnu a vzhľadu novej generácie superšportového vozidla, a to vrátane prvého náhľadu na možný vzhľad interiéru.

 

Dizajn zostáva pozoruhodne verný pôvodnému štylistickému konceptu, zachováva si svoje nízke a široké rozmery s dynamickými a zvodnými proporciami, ktoré sú zvýraznené čistými, modernými a jednoduchými povrchmi spolu s elegantnými hranami, z ktorých vyžaruje charakter superšportového vozidla a prítomnosť najmodernejších technológií.

Nový NSX Concept ponúka náhľad na možný smer dizajnu interiéru novej generácie Hondy NSX. Medzi hlavné prednosti interiéru patrí vynikajúci výhľad, perfektná pozícia za volantom a intuitívne rozhranie „Simple Sports Interface“, ktoré minimalizuje množstvo prvkov v interiéri a umožňuje vodičovi plne sa sústrediť na jazdu. V súlade s duchom pôvodného modelu NSX sa konštruktéri značky Honda usilovali o zaistenie synergie medzi človekom a strojom.

 

Aby bolo možné vytvoriť nový druh športového vozidla, ktorý by v sebe spájal dynamické schopnosti superšportu s priaznivými ekologickými parametrami, bude nový model NSX poháňaný uprostred umiestneným motorom V6 s priamym vstrekovaním paliva, ktorý bude spojený s hybridným systémom Honda Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All-Wheel Drive).

 

Ako už bolo oznámené, novú Hondu NSX vyvíja globálny výskumný a vývojový tím vedený dizajnérmi a inžiniermi zo spoločnosti Honda R&D Americas, Inc. sídliacim v kalifornskom Los Angeles a v meste Raymond v Ohiu. Nová Honda NSX sa taktiež bude vyrábať v novej výrobnej továrni v centrálnom Ohiu.

 

Nový NSX Concept bude v marci 2013 vystavený na stánku značky Honda na autosalóne v Ženeve.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode