Kia Stinger sa dostala do užšieho výberu európskej anketyAuto roka 2018 (Car of the Year)

29.11.2017 08:00

Nová Kia Stinger bola nominovaná do užšieho výberu pre prestížne ocenenie 2018 European Car of the Year. Stinger, spomedzi 7 nominovaných áut, bol navrhnutý európskymi automobilovými médiami ako najlepší automobil za posledných 12 mesiacov.

  • Európske médiá zaradili novú Kia Stinger medzi najlepšie automobily za posledný rok
  • Nový športový sedan sa pýši výkonom, vycibrenosťou, jazdnými vlastnosťami a ovládaním
  • Pre značku Kia je to už druhá nominácia na Car of the Year po prvej generácii modelu cee’d
  • Kia Stinger je už v predaji

 

Kombinácia výkonu, skutočnej gran turismo jazdy a podmanivého ovládania nového rýchlostného športového sedanu už získala niekoľko ocenení. Stinger, ktorý bol uvedený v poslednom štvrťroku 2017 do predaja je médiami vychvaľovaný pre svoju hravú manipuláciu, riadenia, vysokú rafinovanosť a mimoriadne výnimočné možnosti grand tourisma.

Artur Martinus, viceprezident pre marketing a produktové plánovanie v Kia Motors Europe, uviedol: “Stinger je skutočne iný ako každé jedno vozidlo spoločnosti Kia a je pravým európskym automobilom vo svojom prevedení, a to ako v dizajne, tak v jazdnom charaktere. Je radosť vidieť spoločné úsilie našich dizajnérov a inžinierov, ktoré sú uznané najvýznamnejšími európskymi automobilovými médiami. S vrodenou kvalitou a spoľahlivosťou Kia, veríme, že Stinger bude obľúbený aj u európskych vodičov. "

Stinger bol navrhnutý v európskom sídle spoločnosti, Kia Motors Europe, pod vedením Petera Schreyera (Chief Design Officer and President) a Gregoryho Guillauma (Senior Chief Designer). Podvozok a hnacie ústrojenstvo bolo vylepšené na pretekárskom okruhu Nürburgring a rôznych cestách okolo sveta. Stinger je tak druhý automobil značky Kia, ktorý bol nominovaný do užšieho výberu ankety Car of the Year po prvej generácii modelu cee’d v roku 2008.

Stinger je už v predaji naprieč Európou a je k dispozícii s možnosťou výberu pohonu všetkých či zadných kolies a rady benzínových a naftových motorov. Jeho vysokovýkonný benzínový motor V6 s dvojitým turbodúchadlom s objemom 3,3 litra je doposiaľ najrýchlejšou a najvýkonnejšou produkciou značky Kia. Všetky motory sú spárované s osemstupňovou automatickou prevodovkou a každý model je podporený jedinečnou 7-ročnou, 150 000 km zárukou.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode