Kia Sportage víťazom štúdie J.D. Power 2014

04.06.2014 09:43

  • Najvyššie hodnotené kompaktné SUV medzi majiteľmi automobilov
  • Značka Kia sa vôbec prvýkrát umiestnila v rebríčku Top 10 najlepších výrobcov

 

Model Kia Sportage triumfoval  v nemeckej štúdii J.D. Power 2014,  zameranej na spokojnosť majiteľov vozidiel (Vehicle Ownership Satisfaction Study) a získal najvyššie možné ocenenie v konkurenciou nabitej kategórii kompaktných SUV. V štúdii, ktorá hodnotí automobily a výrobcov na nemeckom trhu na základe celkovej spokojnosti majiteľov, sa nachádzajú aj ostatné modely, napr. Kia cee´d  alebo Kia Rio. Spoločnosť Kia Motors sa vôbec prvýkrát v histórii dostala do prvej desiatky najlepších výrobcov.

Svoju spokojnosť s automobilom zaznamenávalo viac ako 18 000 nemeckých vodičov do veľmi podrobného online prieskumu. Vodiči hodnotili kvalitu, spoľahlivosť, príťažlivosť a výhodné prevádzkové náklady svojich vozidiel.

Podľa štúdie je Kia Sportage s výsledným skóre 83,6 % na prvej priečke spokojnosti vodiča so svojim vozidlom v kategórii kompaktných SUV modelov a celkovo jej patrí 6. miesto. Majitelia však z pohľadu spokojnosti vysoko hodnotili aj model cee´d , ktorý sa umiestnil na druhom mieste v kategórii kompaktov (81,2 %). Kia Rio je na treťom mieste v kategórii malý automobil (81,3 %) a Kia Venga získala štvrtú pozíciu v kategórii malých MPV (77,4 %).

V celkovom rebríčku hodnotenia automobiliek sa značka Kia vyšplhala na 10. miesto, to znamená o päť priečok vyššie, ako v roku 2013, kam vystúpila zo 17. pozície z roku 2012. To dokazuje dlhodobý pokrok v spokojnosti zákazníkov s touto značkou.

Artur Martins, viceprezident pre marketing Kia Motors Europe pri tejto príležitosti uviedol: „Dôležitý prieskum J.D. Power poskytuje motoristom celého sveta možnosť dokázať, aké atraktívne a pritom bezpečné sú ich autá pre každodennú prevádzku. Od vstupu  modelu Kia Sportage na trh sa stal mimoriadne úspešným a potvrdil tak trend obľúbenosti tejto značky medzi širokou verejnosťou.“

Kia Sportage je najpredávanejším modelom tejto značky. Iba v Európe sa v roku 2013 predalo 89 553 vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast o 10,5 %. Výrobná prevádzka neďaleko Žiliny Kia Motors Slovakia od začiatku tohto roka vyrába vylepšenú Kia Sportage, ktorá úspešne nadväzuje na predajné úspechy svojej predchodkyne.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode