Kia Niro – nové SUV s hybridným pohonom

20.01.2016 21:42

Spoločnosť Kia Motors odhalila prvé oficiálne fotografie športovej a súčasne praktickej novinky Kia Niro - úplne nového modelu segmentu SUV s hybridným pohonom (HUV), ktorý nepochybne osvieži kategóriu kompaktných SUV na svetových trhoch.
 
 
⦁    Prvé exkluzívne fotografie modelu Kia Niro naznačujú športové a zároveň praktické vlastnosti novinky
⦁    Svetová premiéra hybridného SUV Kia Niro prebehne tento rok na februárovom medzinárodnom autosalóne v Chicagu
⦁    Hybridná pohonná jednotka bola vyvinutá špeciálne pre tento nový model
 
Štylistické stvárnenie modelu Kia Niro pochádza z dielne návrhárskych centier automobilky Kia Motors v Kalifornii a v kórejskom Namyangu. Do novinky sa im podarilo vniesť ako praktické vlastnosti, tak aj estetickú príťažlivosť kompaktného SUV v kombinácii s elegantnou aerodynamickou karosériou a jemne tvarovanými plochami.
 
Na zvýšených bokoch v zadnej časti vozidla, ktoré tak tomuto HUV dodávajú atletický vzhľad, zaujmú vysoko umiestnené koncové svetlomety s LED zdrojmi, podčiarkujúce celkovo úhľadný dizajn celej zadnej časti. Štíhla charakteristická krivka modelu Kia Niro spoločne so zadnými oknami zdôrazňuje uhladený bočný profil a zároveň dáva väčší priestor pre robustné podbehy kolies.
 
Úplne nová Kia Niro je vôbec prvým modelom značky, ktorý bude využívať novú špecializovanú platformu Kia určenú pre eko-automobily. Toto hybridné SUV by vďaka novej hybridnej pohonnej jednotke (maloobjemový zážihový motor v kombinácii s elektrickým pohonom) malo dosiahnuť úroveň emisií CO2 pod 90 g/km (v kombinovanom režime, na základe nového európskeho jazdného cyklu NEDC).
 
Novinka v segmente SUV Kia Niro s hybridným pohonom sa verejnosti predstaví tento rok vo februári na medzinárodnom autosalóne v Chicagu. Automobilka Kia tak súčasne demonštruje úroveň pokroku, ktorý dosiahla v ponuke pohodlných a súčasne originálnych a zábavných automobilov, stojacich v čele celosvetových snáh za mobilitu s nízkymi emisiami.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode