Kia dobieha Slovensko, vyrobila ďalší milión Neznámy objekt

11.06.2024 10:05

Z päť miliónov vyrobených vozidiel v Tepličke nad Váhom je viac ako 2,5 milióna modelov Sportage, ktorý je v Kia Slovakia vyrábaný od druhej generácie. Tesne je nasledovaný modelmi Ceed, ktorých sa vyrobilo viac ako 2,1 milióna. Zostávajúcu časť tvorili modely Kia Venga a Hyundai ix35, ktoré sa už v súčasnosti nevyrábajú. Jubilejným 5-milióntym vozidlom je model Sportage HEV pre zákazníka zo Slovenska

„Ďakujem predovšetkým našim zamestnancom, dodávateľom a partnerom za ich úsilie a zanietenosť. Najmä vďaka nim sa nám podarilo počas celého pôsobenia v Tepličke nad Váhom nielen vyrobiť päť miliónov vozidiel, ale aj prekonať zložité obdobia počas pandémie či pri nedostatku dielov," povedal Geon Won Shin, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Kia Slovakia.

Kia aj vďaka prítomnosti svojho závodu v Európe v posledných dvoch dekádach strojnásobila svoj podiel na európskom automobilovom trhu. Od 6. decembra 2006, kedy bola oficiálne spustená v Tepličke nad Váhom výroba, boli autá exportované celkovo do 109 krajín. V posledných rokoch sú hlavnými exportnými krajinami pre Kia Slovensko Veľká Británia, Nemecko a Španielsko, pričom najviac elektrifikovaných vozidiel bolo vyrobených pre zákazníkov z Veľkej Británie, Francúzska, Španielska a Švédska. 

 

Celková hodnota investícií automobilky Kia Slovakia na Slovensku dodnes presiahla 2,3 miliardy eur a len na dani z príjmov právnických osôb doteraz do štátnej kasy zaplatila viac ako 830 miliónov eur. Spoločnosť naďalej investuje a implementuje nové technológie s cieľom zvyšovať efektivitu výroby a bezpečnosť zamestnancov, znižovať vplyv na životné prostredie a zabezpečovať maximálnu spokojnosť zákazníkov. Prostredníctvom svojej nadácie, ktorá bola založená v roku 2013, podporila doteraz automobilka projekty v oblasti vzdelávania, zdravia, životného prostredia a inklúzie prostriedkami v hodnote viac ako 11 miliónov eur.

Kia Slovakia aktuálne vyrába denne takmer 1 500 vozidiel Ceed a Sportage, ktoré smerujú k zákazníkom vo viac ako 80 krajinách využitím cestnej a železničnej dopravy. Automobilka si dlhodobo drží stály počet zamestnancov, ich priemerný vek je 40 rokov, pričom priemerná dĺžka zamestnania v závode je 11 rokov. Viac ako 1 300 ľudí pracuje v spoločnosti Kia Slovakia dlhšie ako 15 rokov. Priemerná mzda výrobných zamestnancov v minulom roku prekonala úroveň 2 400 eur. V prípade nového zamestnanca priemerná mzda vrátane bonusov a príplatkov presahuje po odpracovaní 12 mesiacov 1 800 eur

Kia Slovakia dbá o neustály rozvoj kompetencií a zručností svojich zamestnancov a príkladná je aj starostlivosť o ich zdravie. Medzi obľúbené benefity patria masáže na pracovisku a dni zdravia, ale aj príspevky na jasle, škôlku či oddychové aktivity. Spoločnosť Kia nezabúda ani na oblasť duševného zdravia, kde majú zamestnanci a ich rodinní príslušníci možnosť využiť služby hradeného psychologického poradenstva. Medzi dlhodobo najobľúbenejšie zamestnanecké výhody patria zľavy na nákup automobilov, výhodné telefónne paušály, autobusové výlety, či priama autobusová doprava do práce zabezpečená zamestnávateľom.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode