Jubilejné 20. výročie partnerstva Škoda Auto a Tour de France sa nesie v znamení elektromobility

30.06.2023 18:42

› Škoda Auto je už od roku 2004 oficiálnym hlavným partnerom a dodávateľom vozidiel pre Tour de France
› Automobilka z Mladej Boleslavi poskytne organizátorom viac ako 200 elektrifikovaných sprievodných vozidiel
› Riaditeľ pretekov, Christan Prudhomme, povedie pelotón vo veliteľskom vozidle Enyaq Sportline
› Partnerstvo pokračuje aj v ženských pretekoch Tour de France Femmes
› K tlačovej správe je priložený rozhovor s Christianom Prudhommem a vodičom veliteľského vozidla

 

Spolupráca medzi automobilkou Škoda Auto a najslávnejšími cyklistickými pretekmi na svete, Tour de France, oslavuje tento rok 20. výročie. Fanúšikovia tak opäť uvidia na trase i na televíznych obrazovkách sprievodné vozidlá z Mladej Boleslavi. Flotilu tvorí 209 vozidiel, z ktorých je 207 s elektrickým alebo hybridným pohonom. Vo veliteľskom vozidle, plne elektrickom Enyaqu, sa po tretíkrát v rade prevezie riaditeľ pretekov Christian Prudhomme.

Martin Jahn, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto za oblasť predaja a marketingu, povedal: „Je pre nás cťou, že môžeme tento rok osláviť 20. výročie našej spolupráce s prestížnymi pretekmi Tour de France. Na našej platforme We Love Cycling sme preto pripravili množstvo zaujímavého obsahu a umožníme fanúšikom vyhrať profesionálne bicykle a originálne zelené dresy s podpismi pretekárov. Zároveň jasne ukazujeme, že značka Škoda je tým správnym partnerom pre našu cieľovú skupinu Contemporary Explorers a že sa zasadzujeme za zelenú elektrickú budúcnosť.“

209 sprievodných vozidiel čaká 21 etáp a prekonanie piatich horských masívov

110. ročník cyklistických pretekov Tour de France odštartuje 1. júla v baskickom meste Bilbao. Pretekári budú čeliť 21 etapám, ktoré pretnú všetkých päť francúzskych horských masívov. Na finálnu etapu a cieľ na Champs Élysées 23. júla pripravuje Škoda Auto pre pretekárov i divákov prekvapenie, ktorého detaily budú zverejnené neskôr. Organizátori Tour de France majú tento rok k dispozícii od hlavného partnera Škoda Auto celkovo 209 sprievodných áut, z toho 207 s plne elektrickým alebo hybridným pohonom. Ako tzv. Red Car bude slúžiť riaditeľovi pretekov špeciálne upravený plne elektrický Enyaq Sportline. Je vybavený medzi iným šiestimi anténami, špeciálnou sirénou, piatimi rádiovými okruhmi a panoramatickou sklenenou strechou. Pre VIP hostí bude k dispozícii Superb L&K. Škoda Auto tiež opäť sponzoruje Zelený dres pre najlepšieho pretekára v bodovacej súťaži. Víťazi jednotlivých kategórií prevezmú trofeje navrhnuté tímom Škoda Design.

Významné jubileum pripomenie výstava v Škoda Múzeu

Partnerstvo Škoda Auto s cyklistickými pretekmi a jeho 20. výročie prináša fanúšikom jedinečnú príležitosť dozvedieť sa viac o histórii Tour de France, jeho zmenách a významných momentoch. V Škoda Múzeu v Mladej Boleslavi budú od 1. júla do 30. septembra na obdiv mimo iné veliteľské vozidlá z rokov 2005 a 2020 alebo maskované vozidlo Škoda Kodiaq, ktoré v roku 2016 priviedlo pelotón do cieľa pretekov. Návštevníci si budú môcť tiež prezrieť trofeje pre víťazov Tour de France, ktoré Škoda Auto tradične navrhuje a tento ročník nebude výnimkou.

Príbehy na sociálnych sieťach a v online magazíne We Love Cycling

Pri príležitosti výnimočného jubilea pripravila Škoda Auto štvordielnu dokumentárnu sériu, ktorá ponúkne originálny pohľad na českú stopu prostredníctvom českých cyklistov spojených s históriou Tour de France. Svoje skúsenosti so slávnymi pretekmi budú zdieľať Ján Svorada, Zdeněk Štybar, Leopold König a René Anderle. Prvá epizóda je už dostupná na YouTube kanáli We Love Cycling CZ. Ďalšie zaujímavosti a sprievodné aktivity bude možné sledovať prostredníctvom sociálnych sietí a na cyklistickej platforme We Love Cycling, ktorá tiež vyhlasuje štvorkolovú súťaž o profesionálne bicykle alebo originálne zelené dresy s podpismi.

Škoda Auto bude po druhýkrát hlavným partnerom Tour de France Femmes

Po tom, čo sprievodné vozidlá Škoda privedú pelotón Tour de France do cieľa, prevezmú štafetu ženy, ktoré si zmerajú sily v druhom ročníku Tour de France Femmes avec Zwift. Medzi 23. a 30. júlom zdolajú v ôsmich etapách 956 kilometrov. Škoda Auto podporila už minuloročný prvý ročník pretekov a bude hlavným partnerom aj tento rok.

Podporou cyklistiky Škoda Auto odkazuje na svoje tradície

Okrem Tour de France podporuje Škoda Auto aj ďalšie významné cyklistické podujatia, napríklad španielske preteky La Vuelta alebo súťaž L’Etape pre širokú verejnosť. Symbolicky sa tak vracia k odkazu svojich zakladateľov Václava Laurina a Václava Klementa, ktorí v roku 1895 začali s výrobou bicyklov a o desať rokov neskôr predstavili prvý automobil.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode