JAGUAR PREDSTAVIL KONCEPT PRE TOUR DE FRANCE

23.07.2014 11:00

Automobilka Jaguar, partner cyklistického tímu Sky, upravila športový model F-TYPE Coupé, ktorý bude sprevádzať tím počas tohtoročnej 20. etapy Tour de France. Predposledná etapa svetoznámych cyklistických pretekov povedie z mesta Bergerac do mesta Périgueux.

 

Predtým ako oddelenie Special Vehicle Operations (SVO) Jaguar Land Rover začalo pracovať na vývoji konceptu pre Tour de France, bol na svetový trh úspešne uvedený model Jaguar F-TYPE R Coupé. Predávať sa začal začiatkom tohto roka ako najdynamickejšie sériové vozidlo Jaguar. Unikátny koncept F-TYPE vychádza práve z modelu F-TYPE R Coupé a bude ho poháňať rovnaký 5,0-litrový preplňovaný motor V8 s výkonom 550 k a krútiacim momentom 680 Nm.

 

Automobilka Jaguar nemá v úmysle uviesť žiadnu z verzií jedinečného konceptu F-TYPE Coupé do sériovej výroby. SVO Jaguar Land Rover vyrobil jedno jediné vozidlo určené špeciálne pre tím Sky – a táto pozoruhodná verzia športového modelu F-TYPE je teraz pripravená sprevádzať jazdcov tímu Sky počas sobotňajšej (26.7. 2014) časovky jednotlivcov.

K špeciálnym prvkom zhotoveným na mieru patrí nové riešenie nosiča bicyklov, ktorý pre Sky povezie dva časovkárske bicykle PinarelloBolide. Vonkajšia úprava vozidla sa nesie v typických farbách tímu Sky, pričom farebná kombinácia a ďalšie grafické dizajnové prvky charakteristické pre tím Sky sú prítomné aj v interiéri. K ďalším špecifikám patrí samostatný prívod elektrickej energie v batožinovom priestore, ktorý poskytuje napájanie pre rádiá, zosilňovače, mikrofóny, sirény a televízie slúžiace na komunikáciu medzi jazdcom a športovým vedením tímu Sky.

 

Dave Brailsford, vedúci Teamu Sky, uviedol: „Jaguar je kultová britská značka, ktorá je už viac ako štyri roky nerozlučným partnerom tímu Sky. Ich renomé v oblasti vysokého výkonu, ako aj odborné znalosti v oblasti technologických možností a technických noviniek nám už priniesli úžitok, a to najmä pri nedávnom vývoji bicykla Pinarello Dogma F8. Koncept F-TYPE je vozidlo svetovej triedy, ktoré pomôže tímu vyťažiť z časoviek to najlepšie.“

 

Mark Cameron, za Jaguar Land Rover dodal: „Automobilka Jaguar poskytuje Teamu Sky podporné vozidlá od jeho prvej sezóny v roku 2010. Vývoj vozidla F-TYPE Coupé je najnovším príkladom našej spoločnej viery v posúvanie hraníc a poskytovanie technologicky inovatívnych riešení, či už na bicykli alebo mimo neho. Vizuálny vplyv vozidla F-TYPE Coupé v priebehu 20. etapy, samozrejme, taktiež upriami dodatočnú pozornosť na tím Sky a naše jedinečné partnerstvo.“

 

Jaguar je oficiálnym partnerom tímu Sky od jeho vzniku v roku 2010.  Stál pri jeho úspechoch v rokoch 2012 a 2013, keď dodal cyklistickému tímu najnovšie modely Jaguar XF Sportbrake.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode