Inca Collagen – byť v dobrej kondícii, čo najdlhší čas

21.05.2020 20:05

Romana Ljubasová pôsobila dlhé roky ako špecialistka na odškodňovanie autonehôd, operujúca najmä v susedných Čechách. Po pracovnom vyhoretí objavila novú motiváciu a vznikol produk Inca Collagen, ktorý je úspešene etablovaný na Slovensku a v Čechách. S Romanou sme sa při príležitosti 5 narodenín značky Inca Collagen porozprávali.

Príbeh Inca Collagenu vznikol viac-menej spontánne na mojej dovolenke. Ako to väčšinou na dovolenkách býva, občas sa spálenej pokožke nevyhneme, a tak moje kroky viedli do lekárne, v ktorej mi odporučili kolagénový prípravok pre moju slnkom pobozkanú pokožku. Samozrejme, ako bývalá zdravotná sestra som vedela o dôležitosti kolagénu pre ľudské telo, ale viete, ako to je. Kým si myslíte, že ho nepotrebujete, tak je všetko v poriadku. A až keď prídete na nejaký nedostatok, nedajbože zranenie, vtedy si začnete uvedomovať a zisťovať, čo vám pomôže. Vtedy vo mne skrsla myšlienka vytvoriť niečo, čo bude skutočne pomáhať

Aká dlhá bola cesta od myšlienky k realizácii a hotovému produktu. Na kvalite a si dávate záležať, a to nielen v biznise ale tiež aj pri automobiloch.

Cesta ku vzniku prvej krabičky bola kľukatá. Presedlala som z právnickej kariéry a vrátila sa späť k zdravotníctvu a pomoci ľuďom. Verte či nie, v danej chvíli sa pre mňa kruh uzavrel a našla som zmysel a radosť v pomoci ľuďom prostredníctvom Inca Collagenu. Inca Collagen predstavuje morský kolagén spracovaný hydrolýzou, ktorý obsahuje 3000 mg čistého kolagénu v jednom zlatom vrecúšku, čo ho robí výnimočným. Ide o čistú bielkovinu, ktorá si zachováva všetky svoje najlepšie účinky na ľudské telo. Je vytvorený z morských rýb, ktoré obsahujú kolagén najpodobnejší tomu ľudskému, čím poukazujeme na jeho jasný pôvod a kvalitu zdrojov. Nikdy som sa nechcela vydať cestou prímesí alebo chémie, ktorá sa nachádza v množstve výživových doplnkov nachádzajúcich sa na našom trhu. Ak má kolagén skutočne pomáhať, musí byť čistý! Preto vznikol Inca Collagen – 100 % morský kolagén. A k tým automobilom, jazdím už dlho, vystriedala som mnoho značiek vozidiel, no zakotvila som pri nemeckých modeloch z bavorska. Samozrejme, všetky naše firemné vozidlá sú obrandované značkou Inca Collagen.

Kolagén je základným stavebným prvkom organizmu. Od určitého veku človeka začína prirodzene ubúdať. Dokážeme ho doplniť aj prirodzenou formou alebo sme odkázaní výlučne na napríklad Váš výživový doplnok?

Kolagén je súčasťou živočíšnych produktov, ako je hovädzie či bravčové mäso, alebo ryby či hydina. Z jedla ho však telo nedokáže efektívne využiť, preto najlepším spôsobom je dopĺňať ho v podobe výživových doplnkov, ako hydrolyzovaný, bioaktívny kolagén. Kolagén do tela dostanete najefektívnejšie tak, že ho vypijete. V hydrolyzovanej forme prášku rozpustnej vo vode tak najrýchlejšie preniká cez steny tenkého čreva až do organizmu. Kozmetika s kolagénom môže byť príjemná na používanie, ale ide len o pocit na povrchu kože.

Odporúčate užívať Inca Collagen aj preventívne, alebo až keď začíname pociťovať jeho nedostatok v podobe napríklad lámajúcich sa nechtov či vlasov?

Kým si ho naše telo dokáže v plnej miere vyprodukovať samé, funguje ako vnútorný elixír mladosti. Vyživuje, regeneruje a udržiava správnu a zdravú funkčnosť pohybového aparátu a zásobuje živinami aj všetky tkanivá, vlasy a nechty. Jednoducho povedané, práve kolagén je v našom tele tým hnacím motorom, ktorý udržiava našu pokožku i vlasy dokonale mladé, prirodzené a pružné. To však platí iba dovtedy, kým ho máme v tele dostatok. Nuž a po štyridstiatke sa nám už „sám od seba“ netvorí takmer vôbec! U niekoho môže stav „kolagénovej núdze“ nastať skôr, u niekoho neskôr. Dostávame sa teda k otázke, ktorú pravidelne počúvam: „Ako zistiť, že mám nedostatok kolagénu?“ Nedostatok kolagénu je jednoducho dôsledkom prirodzeného procesu starnutia a týka sa každého z nás, ktorí už dávno nemáme 25. Čo je – najmä pre nás ženy – rovnako nepríjemné, nedostatok kolagénu, môže mať na svedomí aj vznik prvých vrások. Naša pokožka je bez zásoby kolagénu zrazu nadmerne suchá, nechty sa lámu, vlasy pomaly rednú a strácajú lesk… Pravidelným užívaním kolagénu však vieme výrazne spomaliť starnutie pokožky, vyhladiť drobné vrásky, či zlepšiť kvalitu a rast vlasov i nechtov.

Vypadávajúce vlasy, krehké nechty alebo bolesti kĺbov, to sú prejavy, kde každý z nás vie, že doplnenie kolagénu by mu mohlo pomôcť. Sú ale aj iné zdravotné problémy, kde nás možno ani nenapadne, že práve v tomto prípade by nám kolagén mohol byť prospešný?

Stále častejšie sa stretávame s otázkou, či je Inca Collagen vhodný aj pre tehotné ženy. Aj keď je Inca Collagen 100% čistá bielkovina vlastná ľudskému telu, nemôžeme Vám odpovedať áno. Dôvod je jednoduchý a má právny základ. Potravinové doplnky musia mať uvedené na obale „Nie je vhodné pre deti a tehotné ženy.“ Ale nezúfajte, po pôrode a počas dojčenia Inca Collagen vyložene odporúčame. Poznáme naozaj mnoho mamičiek, ktoré náš kolagén užívali alebo užívajú a majú len pozitívne skúsenosti. Taký je aj príbeh Lucie (37). Pri druhom tehotenstve jej totižto hrozila ruptúra maternice a lekári jej neodporúčali mať ďalšie dieťa. Pri nečakanom a neplánovanom treťom tehotenstve boli preto z jej strany aj zo strany lekárov zvažované všetky možnosti, keďže boli známe zdravotné riziká. Dnes sa však Lucia teší z troch malých ratolestí. Ako nám sama Lucia povedala: „Keď som zostala tretíkrát tehotná, tak som sa kvôli môjmu zdravotnému stavu naozaj zľakla, keďže ruptúra maternice je život ohrozujúci stav. Radila som sa s lekármi, či by mi mohol kolagén pomôcť, no skôr boli skeptickí. Ja som si to však naštudovala aj pozerala rôzne štúdie. Hovorila som si, že kolagén je bielkovina, ktorá je tele vo veľkom množstve a je to súčasťou hladkého svalstva, šliach, tkanív, kože a že to predsa musí pomôcť, keď telo nie je schopné sa regenerovať samo po takej námahe. Preto som sa rozhodla to vyskúšať. Celé tehotenstvo som kolagén užívala v bežných dávkach a posledný trimester aj vo zvýšených dávkach. A dopadlo to nad očakávania. Výsledky boli ohromujúce. Po tretej sekcii doktorka zhodnotila, že tam nebol ani náznak nejakého poškodenia.“

 

Môžete konkretizovať, ako vyzerá Váš produkt, ako sa užíva a akú frekvenciu užívania v akom časovom horizonte odporúčate?

Pokiaľ s Inca Collagenom začínate, je dôležité, aby ste absolvovali úvodnú dvoj až trojmesačnú kúru. Táto kúra spočíva v pravidelnom užívaní prípravku, jedno vrecúško denne. To si jednoducho rozmiešate v 200-300 ml pitnej vody, ovocného džúsu, mlieka alebo inej studenej tekutine (neodporúča sa grapefruitový džús). Konzumujte zároveň spolu s vitamínom C, aby sa kolagén lepšie vstrebal. Inca Collagen užívajú ženy, muži, športovci, umelci, starší ľudia… Je vhodný pre každého. Teda okrem detí, tie majú kolagénu ešte dostatok. Pokiaľ však športujú, môžu brať menšie dávky, vždy však po konzultácii s lekárom. Štandardné užívanie je jedno vrecúško denne rozpustené v studenej tekutine. Optimálne je užívať 60 – 90 dní v kuse 3000 mg denne. Výraznú pauzu neodporúčame. Keď naučíte telo na prísun kolagénu je škoda skončiť. Ale po 2-3mesačnej kúra môžete svoju dávku obmedziť na 2-3 dávky týždenne. Ak už Inca Collagen užívate a máte za sebou úvodnú dvoj až troj mesačnú kúru, je možné prísun kolagénu obmedziť ale nevynechať úplne. Keďže sa nám kolagén vekom z tela stráca a v našom organizme hrá nezastupiteľnú úlohu, odporúčame pokračovať v jeho užívaní v uvedených intervaloch, alebo podľa odporúčania lekára.

Dnes máte tisíce spokojných klientov v Českej a Slovenskej republike, Inca Collagen si obľúbili aj klienti zo zahraničia. Mám pocit, že ste dosiahli všetko. Máte ďalšie ambície, kam by ste sa chceli ešte posunúť?

Rovnako, ako sa stal populárnym Inca Collagen pre ľudí, tak sa do povedomia dostáva aj kolagén pre zvieratá, ktorý sme priniesli na trh ako novinku pod názvom Incapet Collagen. Účinky Incapet Collagenu vychádzajú z Inca Collagenu, takže s humorom môžeme povedať, že najprv sme ho otestovali ľuďoch. Incapet Collagen je určený pre vašich domácich miláčikov a zvieratá, ktoré si vyžadujú špeciálnu starostlivosť, ale samozrejme aj pre tie ktoré si chceme udržať zdravé a v dobrej kondícii, čo najdlhší čas.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode