Hyundai TUCSON a IONIQ 5 získali maximálne 5 hviezdičkové hodnotenie v testoch Euro NCAP

27.10.2021 00:00


Modely Hyundai TUCSON a IONIQ 5 získali maximálne päťhviezdičkové celkové hodnotenie v teste bezpečnosti Euro NCAP

  • Crossover BAYON dosiahol po testovaní Euro NCAP štyri hviezdičky
  • K vysokej bezpečnosti vozidiel Hyundai významne prispievajú aktívne bezpečnostné technológie Smart Sense

 

Modely TUCSON, IONIQ 5 a BAYON boli testované a hodnotené nezávislou organizáciou European New Car Assessment Program (Euro NCAP). TUCSON aj IONIQ 5 dosiahli maximálne päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti, zatiaľ čo BAYON získal štyri hviezdičky.

 

Vozidlá, ktoré prechádzajú bezpečnostným testom Euro NCAP, sa hodnotia v štyroch kategóriách: „dospelý pasažier“, „detský pasažier“, „zraniteľný účastník cestnej premávky“ a „bezpečnostný asistent“. 

 

Hyundai TUCSON s piatimi hviezdičkami si počínal obzvlášť dobre v kategórii „dospelý cestujúci“ (86%) a „detský cestujúci“ (87%). IONIQ 5 exceloval okrem uvedených aj v kategórii „bezpečnostný asistent“ (88%). BAYON si najlepšie počínal v kategórii „detský cestujúci“ (82%).

 

Skutočnosť, že TUCSON a IONIQ 5 dosiahli maximálne päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti od Euro NCAP, je dôkazom toho, že Hyundai je nielen lídrom v budúcej mobilite, ale naše modely patria aj medzi najbezpečnejšie automobily v Európe,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Tieto hodnotenia Euro NCAP ukazujú, že Hyundai sa zaviazal zaručiť našim zákazníkom, ako aj ostatným účastníkom cestnej premávky vysokú úroveň bezpečnosti.“

 

Smart Sense: Balík bezpečnostných prvkov Hyundai

Vozidlá Hyundai sú vybavené prvkami aktívnej bezpečnosti Hyundai Smart Sense a asistenčnými prvkami pri riadení. 

 

Okrem systému so siedmimi airbagmi – vrátane bočného stredového airbagu medzi sedadlom vodiča a spolujazdca - vylepšeného tak, aby boli pasažieri na predných sedadlách ešte viac chránení, vylepšený bezpečnostný balík nového TUCSON-u zahŕňa aj asistenta jazdy na diaľnici (HDA), asistent monitorovania mŕtveho uhla s premietaním obrazu priamo na prístrojovej doske, (BCA), a systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov. Na diaľnici pomáha HDA vozidlu regulovať rýchlosť, udržiavať vzdialenosť od auta idúceho vpredu a držať sa vo svojom jazdnom pruhu. Monitorovanie mŕtveho uhla (BCA) zobrazuje zadný pohľad priamo na prístrojovej doske pri použití smerovky a monitoruje zadnú časť auta. FCA autonómne brzdí, aby sa zabránilo kolíziám s autami, chodcami a cyklistami. Funkcia navyše zahŕňa aj pomocníka pre križovatky, čím sa rozširuje rozsah ochrany o zabránenie kolíziám na križovatkách pri odbočovaní doľava.

 

IONIQ 5 je prvým modelom spoločnosti Hyundai, ktorý ponúka asistent pre jazdu na diaľnici 2 (HDA 2). HDA 2 robí jazdu po diaľnici pohodlnejšou a bezpečnejšou vďaka kombinácii inteligentného tempomatu založeného na dátach z navigácie (NSCC) a asistenta sledovania jazdného pruhu (LFA) a využívaním schopností autonómneho riadenia úrovne 2. Táto funkcia používa prednú kameru, radarové senzory a navigačné údaje na ovládanie rýchlosti, smeru a vzdialenosti od iných vozidiel, ako aj na pomoc vodičovi pri zmene jazdného pruhu.

 

Rovnako ako ostatné modely z SUV rodiny Hyundai, aj nový crossover BAYON kladie vysoký dôraz na bezpečnosť. Štandardne sa dodáva s rozsiahlym balíkom funkcií Smart Sense. Systém na sledovanie únavy vodiča (DAW) varuje vodiča, keď sa zistí ospalosť alebo roztržitá jazda. Systém LVDA zasa upozorní vodiča, keď nereaguje dostatočne rýchlo na odjazd vozidla stojaceho pred ním, napr. pri čakaní na semafore alebo v zápche.

 

Hyundai vyrába modely, ktoré pravidelne získavajú najvyššie hodnotenie bezpečnosti v testoch Euro NCAP. Okrem spomínaných modelov TUCSON a IONIQ 5 sa maximálnym päťhviezdičkových hodnotením Euro NCAP v minulosti mohli pochváliť aj modely i30, KONA, SANTA FE, IONIQ a NEXO.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode