Hyundai STARIA získal ocenenie „Best Cars“ druhýkrát za sebou. Na Slovensku sa začne predávať už tento rok.

10.02.2023 16:33

 

  • Hyundai STARIA získal ocenenie “Best Cars” od čitateľov nemeckého magazínu Auto Motor und Sport druhýkrát za sebou.
  • Silnými stránkami tohto viacúčelového vozidla (MPV) sú priestrannosť, flexibilita a bohatá bezpečnostná výbava.
  • STARIA sa začne v 7-miestnom aj 9-miestnom prevedení predávať na Slovensku ešte tento rok.

Rovnako ako v roku 2022 získal Hyundai STARIA ocenenie „Best Cars“ od nemeckého odborného časopisu Auto Motor und Sport. MPV od Hyundai obsadilo prvé miesto v kategórii „van – import“. O víťazovi ankety rozhodlo celkovo 101 550 čitateľov nemeckého magazínu, ktorí mali možnosť odovzdať svoj hlas viac ako 422 autám v 13 kategóriách. STARIA uspela v silnej 15-člennej konkurencii, vďaka čomu je táto výhra ešte hodnotnejšia.

 

Získanie ocenenia bezprostredne po uvedení Starie na trh v minulom roku bolo príjemným prekvapením,“ povedal Jürgen Keller, generálny riaditeľ Hyundai Motor Deutschland GmbH. „Skutočnosť, že STARIA dokázala zdolať významných konkurentov, hovorí veľa o našej značke a kvalite našich produktov. Sme hrdí, že toto ocenenie sme získali už druhý rok po sebe.“

 

Dizajn, priestrannosť a bohatá výbava

Futuristický dizajn v kombinácii s bohatou výbavou a možnosťou pohonu aj všetkých kolies – to sú vlastnosti, ktoré MPV STARIA svojim zákazníkom ponúka. Vyniká futuristickým a čistým dizajnom, ale aj mimoriadne priestranným interiérom. Či už v sedemmiestnej konfigurácii orientovanej na komfort (2+2+3 sedadlá) s multifunkčnými relaxačnými sedadlami alebo v deväťmiestnom prevedení (3+3+3 sedadlá), 5,25 metrová STARIA ponúka nadštandardnú porciu priestrannosti.

 

Okrem výrazného dizajnu zaujme STARIA aj funkciami, ktoré ocenia rodinne orientovaní zákazníci. Širokouhlá kamera umožňuje vodičovi a spolujazdcovi sledovať pasažierov na zadných sedadlách. Pomocou informačno-zábavného systému môžu všetci cestujúci komunikovať cez hands-free systém, zatiaľ čo zvukový systém Bose s dvanástimi reproduktormi poskytuje všestranný vysokokvalitný zvukový zážitok.

 

Ako pri každom modeli Hyundai, aj STARIA kladie veľký dôraz na bezpečnosť cestujúcich. Výstraha na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) vodiča pri vystúpení a zamknutí vozidla vizuálne aj zvukovo upozorní. Ultrazvukový snímač pohybu monitoruje interiér, aby sa deťom či prepravovaným zvieratám zabránilo náhodnému opusteniu vozidla. 

 

 

 

Flexibilné rady sedadiel, vysoká bezpečnosť

STARIA sa vyrába v dvoch prevedeniach – v luxusnej 7-miestnej a praktickej 9-miestnej verzii. Obe varianty poháňa efektívny 2,2-litrový naftový motor VGT s výkonom 130 kW a maximálnym krútiacim momentom 431 Nm. Okrem osemstupňovej dvojspojkovej automatickej prevodovky, automatickej klimatizácie, AVN, Apple CarPlay a Android Auto, bezdrôtového nabíjania pre mobilné telefóny a USB nabíjacích portov vo všetkých radoch je STARIA štandardne vybavená full LED prednými svetlometmi a zadnými LED svetlami. V prípade 7-miestnej verzie je možné posúvať druhý aj tretí rad sedadiel dopredu a dozadu o 300 milimetrov. Pri verzii s 9 sedadlami je možné tretí rad sedadiel posúvať dopredu a dozadu až o 400 milimetrov.

 

Zákazníci tiež vo vozidle STARIA nájdu komplexný rad bezpečnostných systémov Hyundai Smart Sense. Nechýba napríklad asistent predchádzania zrážke spredu (FCA) vrátane detekcie chodcov a cyklistov, asistent jazdy na diaľnici (HDA) či asistent automatického prepínania diaľkových svetiel (HBA).

 

STARIA na Slovensku už tento rok

Hyundai Motor Slovakia, autorizovaný importér vozidiel značky Hyundai na Slovensku, oznámil, že model STARIA sa začne u nás predávať už v priebehu tohto roka. Limitovaný počet kusov bude vybavený naftovým motorom 2,2 CRDi s výkonom 130 kW (177 k), 8-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou a výlučne s pohonom 4x4. Slovenskí zákazníci budú mať možnosť zakúpiť si vozidlo v 7-miestnom aj 9-miestnom prevedení. Viac informácií o predaji modelu STARIA na Slovensku zverejní Hyundai v blízkej budúcnosti.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode