Hyundai Shell World Rally Team doviedol všetky tri automobily do cieľa a vybojoval miesto na stupienkoch víťazov v Poľsku

01.07.2014 18:11

• Hyundai Shell World Rally Team vybojoval vo svojej debutovej sezóne WRC druhé umiestnenie na stupienkoch víťazov keď Thierry Neuville v Poľsku skončil na treťom mieste v celkovom poradí
  • Po prvý raz došli všetky tri automobily tímu do cieľa na náročnom štvordňovom podujatí WRC
  • Všetky tri automobily Hyundai i20 WRC sa umiestnili v prvej osmičke, pričom si tím  pripísal na konto dve ďalšie víťazstvá v rýchlostných skúškach.

Hyundai Shell World Rally Team vybojoval svoje druhé umiestnenie na stupienkoch víťazov v sezóne majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach 2014 FIA World Rally Championship (WRC) keď sa Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 7, spolujazdec Nicolas Gilsoul) umiestnil na treťom mieste v celkovej klasifikácii na napínavej Rally Poland.

V siedmom podujatí tohto ročníka šampionátu WRC mladý tím absolvoval pozitívny týždeň a jeho intenzívne úsilie bolo ocenené prvým dojazdom všetkých troch automobilov do cieľa súťaže. Juho Hänninen (Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 8, spolujazdec Tomi Tuominen) sa umiestnil na šiestom a Hayden Paddon (Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 20, spolujazdec r John Kennard) na ôsmom mieste v celkovej klasifikácii.

Tím na súťaži v Poľsku predviedol veľmi dobrý, konkurencieschopný výkon. Všetky tri posádky počas víkendu zajazdili veľmi dobré časy na rýchlostných skúškach. Neuville v sobotu vyhral rýchlostnú skúšku Stare Juchy 2 s dĺžkou 14,41 km, Hänninen dosiahol najlepší čas na rýchlostnej skúške 2 (Kruklanki 17,24 km) a aj Paddon na svojom druhom podujatí WRC ako jazdec Hyundai Shell World Rally Team v piatok skončil iba 0,7 sekundy za víťazom rýchlostnej skúšky 4 (Wieliczki 12,89 km).

Paddon na svojom druhom podujatí za tím po druhý raz došiel do cieľa a pri tom sa umiestnil na ôsmom mieste v celkovej klasifikácii. Novozélandská posádka na automobile Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 20 dosiahla druhý najrýchlejší čas v rýchlostnej skúške 4 a suverénne si viedla v často zložitých podmienkach trate.