Hyundai rozbehol netradičný štafetový beh na pomoc slovenskej prírode.

19.10.2022 11:02

  • Slovenský Hyundai odštartoval netradičný štafetový beh, ktorého cieľom je pomôcť vyčistiť prírodu od odpadkov.
  • Do Hyundai Plogging Run sa zapájajú aj známe osobnosti, ktoré chcú inšpirovať ľudí, aby prispeli k čistejšej prírode vo svojom bezprostrednom okolí.
  • Cieľom je vyčistiť od odpadkov aspoň 128 km lesných a prírodných cestičiek.
  • Zapojiť sa do Hyundai Plogging Run a hrať o zaujímavé ceny môže aj verejnosť.

 

Viete, čo je plogging run? Ide o športovú aktivitu pre všetkých, ktorí majú radi pohyb a príroda im nie je ľahostajná. A presne takých ľudí teraz Hyundai hľadá.

 

Plogging Run spája beh s pomocou prírode

Keď ide o čistejšie životné prostredie a udržateľnú budúcnosť, sme jeden tím, hovorí Hyundai vo svojej aktuálnej celosvetovej kampani Goal of the Century. Aj tento rok je Hyundai partnerom jedného z najväčších športových podujatí – futbalových majstrovstiev sveta FIFA World Cup 2022TM - a pri tejto príležitosti sa rozhodol vyzvať všetkých fanúšikov, aby sa zjednotili v zápase storočia o lepšiu budúcnosť našej planéty. Obdobou tejto globálnej kampane je výzva pod záštitou Hyundai Slovensko. Jej cieľom je prispieť k zníženiu znečistenia slovenskej prírody a podporiť ľudí v tom, aby sa zaujímali o životné prostredie vo svojom bezprostrednom okolí. Predstavil preto zaujímavú a v našich zemepisných šírkach menej známu športovú aktivitu plogging run, ktorá spája beh s čistením prírody od odpadkov. Vznikol tak prvý slovenský štafetový Hyundai Plogging Run, ktorého ciele stanovili desiatky obyvateľov Slovenska tým, že v lete absolvovali testovacie jazdy na ekologických autách Hyundai.

 

128 km čistejších cestičiek vďaka testovacím jazdám

Slovenský Hyundai spustil v lete výzvu, aby ľudia spojili príjemné s užitočným. Od polovice augusta do konca septembra si mohli bezplatne otestovať najnovšie autá značky Hyundai u 25 autorizovaných predajcov po celom Slovensku. Každou skúšobnou jazdou na nízkoemisnom elektrifikovanom vozidle zároveň prispeli k čistejšej prírode. Jedna testovacia jazda totiž predstavovala jeden kilometer lesných cestičiek a prírodných chodníkov, ktoré Hyundai a jeho partneri počas Hyundai Plogging Run vyčistia od odpadkov. Počas šiestich týždňov kampane, ktorá prebiehala najmä na sociálnych sieťach, sa podarilo v celej krajine zrealizovať 260 testovacích jázd. Z toho až v 128 prípadoch išlo o skúšobné jazdy na hybridných, plug-in hybridných a čisto elektrických vozidlách. A tak 1. októbra 2022 odštartoval slovenský Hyundai svoj štafetový plogging beh s cieľom vyčistiť od odpadkov 128 km lesných a prírodných cestičiek.

 

Zapojili sa aj známe tváre a osobnosti

Do tejto výzvy od Hyundai sa zapojilo aj niekoľko známych osobností, ktorí sa rozhodli ísť príkladom a stať sa tvárou tohtoročného Hyundai Plogging Run. Prvý krok k čistejšej prírode urobila moderátorka Barbora Krajčírová, ktorá v prvý októbrový deň odbehla prvé 3 kilometre na bratislavskej Kolibe. V cieli posunula štafetu, balíček s vrecami na odpadky, ambasádorovi Hyundai N Maťovi Homolovi. Popredný slovenský pretekár prispel 6 kilometrami a vyčistil Slnečné jazerá v Senci od celého jedného vreca odpadkov. Tretím bežcom je prvá vicemiss Slovensko 2022 Viktória Podmanická, ktorá v sobotu 15. októbra „odplogguje“ svoju porciu kilometrov v okolí Banskej Bystrice a symbolicky tak odovzdá štafetu verejnosti a všetkým, ktorých plogging run zaujal.  

 

Staňte sa súčasťou Hyundai Plogging Run aj vy

Ak vás spojenie behu a čistenia prírody od odpadkov oslovilo, skúste si svoj kilometer alebo kilometre zabehnúť aj vy. Park alebo les vo vašom okolí takúto aktivitu určite ocení. A šikovných ľudí, ktorým príroda nie je ľahostajná, ocení zasa Hyundai vo svojej pripravovanej súťaži o darčekové balíčky a originálny Plogging Kit s ploggovacou výbavou: vrecami na odpadky a praktickými gumenými rukavicami. Sledujte web www.hyundai.sk a oficiálne účty @HyundaiSlovensko na sociálnych sieťach FacebookInstagram a už čoskoro sa dozviete viac. 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode