Hyundai predstavuje nový model TUCSON vo verzii N Line

28.01.2021 20:32

V krátkom slede po predstavení nového modelu TUCSON, pripravila automobilka Hyundai Motor pre svoj najpredávanejší model v Európe aj športovú verziu N Line. Nový model TUCSON N Line spája dynamický dizajn, komfort a pokročilé možnosti konektivity modelu TUCSON so štýlom a postojom verzie N Line inšpirovanej motoršportom.


 

Nový model Hyundai TUCSON N Line prináša výrazné a športové dizajnové prvky exteriéru a špeciálne interiérové doplnky, takže zákazníci si môžu užiť ešte vzrušujúcejší zážitok z jazdy.

 

V podobe nového modelu Hyundai TUCSON N Line prinášame populárnu verziu výbavy aj do najmodernejšej generácie nášho európskeho bestselleru,” vraví Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt v Hyundai Motor Europe. „Náš nový model TUCSON N Line dostal exkluzívne úpravy zamerané na výkon a špičkovú ponuku pohonov s elektrifikovanými verziami, takže zákazníci značky Hyundai majú väčšiu možnosť voľby.”

 

Dynamický dizajn exteriéru inšpirovaný motoršportom

Rovnako ako štandardný model, aj nový TUCSON N Line sa vyznačuje progresívnym dizajnom s ostrými líniami, uhlami a hranami a nechýbajú ani pre model TUCSON charakteristické parametrické vzory.

 

Svalnatý postoj dizajnu exteriéru nového modelu TUCSON N Line vychádza z dizajnovej identity automobilky Hyundai s názvom Sensuous Sportiness a zároveň ihneď evokuje zameranie na vysoký výkon. Rovnako ako štandardný model TUCSON, aj verzia N Line využíva nápadné geometrické vzory známe aj ako parametrické drahokamy, ktoré jej dávajú energický charakter. Navyše športové zameranie umocňuje aj nízky a široký postoj.

 

Na prednej časti sa parametrické drahokamy nachádzajú na maske chladiča, ktorá je umiestnená vyššie a zároveň je širšia ako v prípade nového modelu TUCSON. Pre potreby verzie N Line sa parametrické prvky na maske chladiča mierne upravili a v závislosti od uhla pohľadu vytvárajú dodatočné odrazy. Na maske chladiča sa nachádza aj logo N Line. Pod maskou chladiča má svoje miesto nárazník s upravenými otvormi na vstup vzduchu, ktoré sú vyššie a väčšie ako na štandardnom modeli TUCSON, čím vytvárajú športovejší vzhľad. Nárazník na spodnej strane harmonicky dopĺňa strieborná ochranná platňa. Príťažlivý vzhľad predných svetlometov dopĺňa čierne orámovanie.

 

Zboku sa nový model TUCSON N Line vyznačuje energickým prelisom, ktorý vytvára dynamické proporcie a línie. Tie vedú k uhladenejšiemu vzhľadu. Dopĺňa ho príťažlivé čierne lesklé orámovanie dverí. Orámovanie sa končí rýchlym oblúkom C-stĺpika, čím vzniká pocit neustáleho pohybu vpred inšpirovaný pretekárskymi okruhmi. Uhladený vzhľad bočnej línie nového modelu TUCSON N Line dopĺňajú štýlové bočné spätné zrkadlá čiernej farby Phantom Black.

 

Športový vzhľad zadnej strany nového modelu TUCSON N Line podčiarkuje aerodynamický spojler, ktorý je dlhší ako na štandardných modeloch a je ozdobený plutvami. Nižšiu zadnú

časť ozvláštňuje červený reflexný pásik a difúzor. O tom, že dizajnéri tohto modelu sa inšpirovali svetom vysoko výkonných vozidiel, svedčí aj agresívna dvojitá koncovka výfukového potrubia.

 

Súčasť výbavy nového modelu TUCSON N Line tvoria aj výraznejšie a športovejšie 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin. Pokračujú v téme Sensuous Sportiness, preto ich dizajn obohatil vzor s parametrickou štruktúrou. Dopĺňajú ich blatníky vo farbe karosérie vozidla.

 

Zákazníci nového modelu TUCSON N Line si môžu vybrať spomedzi siedmich farieb exteriéru. Väčšiu možnosť personalizácie potom zaručuje výber strechy v čiernej kontrastnej farbe Phantom Black dostupnej k piatim farbám karosérie.

 

 

 

Farby exteriéru:

 • Sivá Shadow Grey [exkluzívna pre N Line], na požiadanie čierna strecha Phantom Black

 • Biela Polar White, na požiadanie čierna strecha Phantom Black

 • Červená Engine Red, na požiadanie čierna strecha Phantom Black

 • Červená Sunset Red, na požiadanie čierna strecha Phantom Black

 • Tmavá Dark Knight, na požiadanie čierna strecha Phantom Black

 • Strieborná Shimmering Silver

 • Čierna Phantom Black

 

Priestranný interiér so športovými doplnkami

Nový premyslený a priestranný interiér modelu TUCSON N Line dostal plynulé tvary inšpirované vodopádmi. Teraz ich dopĺňajú športové interiérové doplnky N Line a exkluzívne farebné vyhotovenie.

 

Zákazníci nového modelu TUCSON N Line si môžu užiť športové sedadlá s označením N čalúnené kombináciou čierneho semišu a kože s červeným prešívaním. Červené prešívanie sa potom nachádza aj na výplni dverí a na lakťových opierkach, sivý priestor palubnej dosky pred spolujazdcom ozdobujú červené doplnky. Špeciálny N volant dopĺňa logo N. Ďalšie N dizajnové prvky majú svoje miesto na koženej hlavici radiacej páky či na kryte stredovej konzoly s tlačidlami na radenie automatickej prevodovky — podľa toho, akú prevodovku využíva konkrétne vozidlo. Ďalší športový nádych dodáva interiéru aj čierne čalúnenie stropu. Medzi ďalšie prvky N Line patria kovové pedále, opierka na nohu a prahy.

 

Niektoré motorizácie s vylepšenými jazdnými vlastnosťami

Nový model TUCSON N Line vznikol a absolvoval všetky testy v Európe. Rovnako ako nový model TUCSON dostal na požiadanie dodávané Elektronicky riadené pruženie ECS, ktoré sa vďaka adaptívnej technológii pruženia dokáže prispôsobiť rôznym druhom povrchov. S pomocou systému ECS sa konštruktérom automobilky Hyundai podarilo dosiahnuť veľmi všestranné jazdné vlastnosti, ktoré sa prispôsobujú aktuálnej situácii a požiadavkám vodiča.

 

Ponuka motorov, bezpečnosť a konektivita

Rovnako ako v štandardnej verzii, aj pre nový model TUCSON N Line je v ponuke viacero úsporných a výkonných pohonných jednotiek s rôznymi úrovňami elektrifikácie, alebo aj bez nej. Verzia N Line je dostupná so všetkými motorizáciami okrem najslabšieho naftového motora.

 

Každý pohon vychádza z jedného z dvojice motorov Hyundai Smartstream zameraných na maximálnu úsporu paliva: benzínový 4-valec s objemom 1,6 litra T-GDI naftový 4-valec s objemom 1,6 litra CRDi.

 

Motory:

 • 1.6 T-GDI Plug-in Hybrid (195 kW/265 k)

 • 1.6 T-GDI Hybrid (170 kW/230 k)

 • 1.6 T-GDI 48V Mild Hybrid (132 kW/180 k alebo 110 kW/150 k)

 • 1.6 T-GDI (110 kW/150 k)

 • 1.6 CRDi 48V (100 kW/136 k)

 

Rovnako ako v novom modeli TUCSON, aj tu sa nachádza mnoho technológií zameraných na človeka, ktoré poskytujú intuitívne ovládanie vrátane plne nastaviteľného digitálneho kokpitu s dvoma 10,25-palcovými obrazovkami — jedna slúži ako prístrojová doska, druhá, s dotykovou funkciou a navigáciou, ovláda a zobrazuje aj online funkcie Hyundai Bluelink®. Tak vzniká priestor na individuálne úpravy, ktorý je zároveň intuitívne pripravený na špičkový technologický zážitok.

Súčasťou výbavy nového modelu TUCSON N Line je aj technológia Multi-Air Mode. Pozostáva z kombinácie priameho a nepriameho prúdenia vzduchu klimatizácie a kúrenia, čím vzniká príjemnejšie prostredie s jemnejším prúdením vzduchu. O pohodlie cestujúcich na predných aj zadných sedadlách sa stará trojzónová klimatizácia. Komfort vodiča a cestujúcich zvyšujú aj odvetrávané sedadlá vpredu či vyhrievané sedadlá vpredu aj vzadu.

 

Nový model TUCSON N Line dostal aj najlepší balík asistenčných systémov vodiča a prvkov aktívnej bezpečnosti v triede. Vďaka tomu ide o jedno z najbezpečnejších vozidiel na trhu. Asistent na monitorovanie mŕtveho uhla BCA premieta pri zapnutej smerovke obraz na prístrojovú dosku. Asistent na jazdu na diaľnici (HDA) udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu a prispôsobuje rýchlosť na základe údajov z navigácie a okolitej dopravy a to napríklad pred blížiacimi sa zákrutami. Pre hybridné a plug-in hybridné modely je k dispozícii aj Diaľkový inteligentný parkovací asistent (RSPA) schopný sám zaparkovať vozidlo, čím oslobodí vodiča od tlaku z parkovania v náročných podmienkach. K lepšiemu výhľadu, ochrane cestujúcich na predných a zadných sedadlách a na predchádzanie nehodám slúži množstvo ďalších asistenčných prvkov.

 

Nový TUCSON N Line bude v Európe dostupný v 2. Kvartáli roku 2021. Hybridné a plug-in hybridné verzie budú nasledovať od leta 2021.


 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode