Hyundai predstavil výkonný IONIQ 5 N. Na Slovenskú premiéru si vybral špeciálny dátum.

05.03.2024 22:02

  • Hyundai Slovensko predstavil v slovenskej premiére očakávaný IONIQ 5 N.

  • Ide o prvé plne elektrické vozidlo Hyundai N so špičkovými parametrami a najpokročilejšími technológiami.

  • IONIQ 5 N sa v predajniach Hyundai začne objavovať v jarných mesiacoch.

V posledný februárový deň predstavil slovenský importér značky Hyundai v oficiálnej premiére očakávaný vysokovýkonný elektrický model IONIQ 5 N. Počet vozidiel, ktoré sa na Slovensku dostanú tento rok do predaja, je limitovaný. Prvé kusy sa začnú u predajcov objavovať od apríla.

 

Špeciálny dátum pre špeciálne vozidlo

Domáca premiéra IONIQ-u 5 N sa uskutočnila 29.2. Dátum pre túto akciu si importér nevybral náhodou.

 

29. február je špeciálny v tom, že sa v kalendári objavuje len raz za štyri roky. A rovnako špeciálny je aj náš IONIQ 5 N. Ide o prvé elektrické N-ko, prvé N-ko s pohonom 4x4 a zároveň najvýkonnejšie sériové vozidlo, aké kedy Hyundai vyrobil. Toto auto otvára novú kapitolu vysokovýkonných modelov Hyundai v ére elektrifikácie. Ja sám som vášnivý elektromobilista a zároveň veľký fanúšik výkonných modelov N. A som presvedčený, že IONIQ 5 N prinesie jeho majiteľom zážitok z jazdy, ktorý nielen naplní, ale prekoná ich očakávania,“ povedal Robert Baumgartner, generálny riaditeľ Hyundai Slovensko.

 

Športové auto na každý deň

IONIQ 5 N je filozoficky postavený na troch hlavných pilieroch výkonu, ktoré sú typické pre všetky modely N – je plne pripravený na plnohodnotnú jazdu na pretekárskej dráhe, ponúka veľkú porciu zábavy z jazdy v zákrutách a zároveň má charakter športového auta na každodenné použitie. IONIQ 5 N tieto charakteristiky napĺňa vďaka využitiu nových špeciálnych N technológií, ktoré pochádzajú zo skúseností značky Hyundai z motoristického športu a z dlhoročného vývoja elektrifikovaných vozidiel.

 

IONIQ 5 N potvrdzuje, že aj elektromobil môže mať športové srdce a zábavnú dušu. Vysoký výkon v spojení s pohonom všetkých kolies a množstvom zábavných N funkcií, ktoré zvyšujú zážitok z jazdy a ktoré si môže vodič nastaviť podľa svojich vlastných preferencií, ukazujú, že elektrická budúcnosť značky Hyundai N bude nesmierne zaujímavá,“ povedal Martin Melkner, produktový manažér Hyundai Slovensko.

 

Najvýkonnejší a technologicky vyšperkovaný

IONIQ 5 N, prvý vysokovýkonný čisto elektrický model N z dielne Hyundai, je na Slovensku v predaji s cenovkou od 75 490 € s DPH. V jedinej, ale najvyššej výbave N Performance dosahuje toto vozidlo s 84 kWh akumulátorom a pohonom 4x4 maximálnu rýchlosť 260 km/h a s aktivovanou funkciou N Grin Boost výkon až 478 kW (650k) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy. O špičkové športové jazdné vlastnosti sa stará množstvo unikátnych N technológií a funkcií. Hoci je v našich končinách absolútnou novinkou, IONIQ 5 N už vo svete stihol zarezonovať. Získal ocenenie Car of the Year 2023 od britského portálu TopGear.com a aktuálne figuruje medzi trojicou finalistov ankety World Car of the Year v kategórii World Performance Car. 

 

Verejnosť môže IONIQ 5 N naživo vidieť v EV showroome autorizovaného predajcu Autopolis na Panónskej ceste 32 v bratislavskej Petržalke, kde je vozidlo až do soboty 9.3.2024 vystavené. Viac informácií o IONIQ 5 N je k dispozícii na webe Hyundai.

 

 

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode