Hyundai Motorsport sa na Tour de Corse umiestnil na stupienkoch víťazov keď Neuville skončil ako druhý

05.10.2016 09:33

Tím Hyundai Motorsport sa umiestnil na Korzike na stupienkoch víťazov keď Thierry Neuville došiel do cieľa súťaže na druhom mieste
Všetky tri posádky dokončili Tour de Corse pozitívne, Hayden Paddon na šiestom a Dani Sordo na siedmom mieste
Tím sa z doterajších desiatich podujatí sezóny sedemkrát umiestnili na stupienkoch víťazov.

Tím Hyundai Motorsport dosiahol stanovené ciele umiestnením na stupienkoch víťazov na Tour de Corse, keď posádka Thierry Neuville a Nicolas Gilsoul skončila na druhom mieste v celkovej klasifikácii.

Belgická posádka podala na desiatich dlhých rýchlostných skúškach bezchybný výkon a po štvrtý raz v roku 2016 skončila na stupienkoch víťazov – čím priniesla celkovo ôsme umiestnenie na stupienkoch víťazov pre tím Hyundai Motorsport v tejto sezóne.

Itinerár na nedeľné dopoludnie obsahoval iba dve rýchlostné skúšky, no posádky si nemohli vydýchnuť. Rýchlostná skúška Antisanti – Poggio di Nozza, dlhá 53,78 km bola najdlhšia z celej súťaže a po nej nasledovala záverečná Power Stage Porto-Vecchio – Palombaggia.

Všetky tri automobily Hyundai i20 WRC novej generácie dokončili súťaž v pozitívnom duchu. Posádka
Hayden Paddon a John Kennard skončila na šiestom mieste a hneď za ňou ako siedma sa umiestnila posádka Dani Sordo a Marc Martí. Tento výsledok zvýšil skóre tímu Hyundai Motorsport na 227 bodov v hodnotení výrobcov, čo je trikrát viac ako bol celkový počet bodov v sezóne 2015 a upevnil jeho druhú pozíciu.

Thierry Neuville, štartujúci za tím Hyundai Shell World Rally Team (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 3) bol počas celého víkendu najväčším konkurentom víťaza súťaže Sébastiena Ogiera a tvrdo bojoval o druhé miesto. V záverečných nedeľných rýchlostných skúškach sa mu podarilo zvýšiť náskok pred tretím Andreasom Mikkelsenom na 23,6 sekundy a teraz sa posunul na tretie miesto v hodnotení jazdcov s celkovým počtom 112 bodov.

Neuville povedal: „Bol to veľmi pozitívny víkend. Neurobili sme nijakú chybu na náročných, no súčasne zábavných rýchlostných skúškach. Bola to naozaj perfektná súťaž. Každý člen tímu odviedol dobrú prácu a teším sa z toho, čo sme dosiahli. Hyundai i20 WRC novej generácie je schopný dosahovať vysoké tempo, ako to dokumentujú niektoré časy z rýchlostných skúšok. Boli sme schopní v sobotu  vyjazdiť náskok pred Andreasom, takže sme sa v nedeľu sústredili na to, aby sme automobil bezpečne doviedli do cieľa. V spolupráci s mojim novým konštruktérom sme urobili kontinuálne vylepšenia na automobile, takže som s uplynulým víkendom spokojný. Od Sardínie máme vynikajúcu formu a tak dúfam, že budeme môcť pokračovať v tomto duchu aj v Španielsku.“

Hayden Paddon (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 20) mal v nedeľu dobrú formu, keď na vyčerpávajúcej rýchlostnej skúške SS9 skončil ako druhý. Novozélandský pilot, štartujúci na Korzike za Hyundai Mobis World Rally Team, v dvoch záverečných rýchlostných skúškach vynikajúcim výkonom skrátil náskok piateho Craiga Breena z 37,8 s na 17,5 s.

Paddon povedal: „Po dvoch ťažkých dňoch sme mali oveľa silnejší záver súťaže. Bolo potrebné sa vrátiť k základom aby sme našli cestu dopredu. Keď sa pozerám na výsledky z nedeľného dopoludnia, musím povedať, že sme urobili krok správnym smerom. Druhé miesto na dlhej otváracej rýchlostnej skúške bolo oveľa viac ako sme očakávali. To nám dáva sebadôveru pre prípravu na nasledujúcu súťaž v Španielsku.“

Dani Sordo (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 4) by zrejme bol mohol tiež zabojovať o miesto na stupienkoch víťazov, keby nebol stratil dve minúty kvôli prerazenej pneumatike v piatok poobede. Španielska posádka ukázala svoj potenciál druhým miestom na rýchlostnej skúške SS8 v sobotu poobede, no nakoniec skončila na siedmom mieste.

Sordo povedal: „Bol to pre nás veľmi frustrujúci víkend po defekte pneumatiky v piatok popoludní. Tým sme stratili akúkoľvek šancu umiestniť sa na stupienkoch víťazov. Príležitostne sme ukázali, čoho by sme boli schopní bez straty dvoch minút. Absolvovali sme niekoľko povzbudivých ako aj niekoľko zložitých rýchlostných skúšok, no musíme sa vyrovnať s týmto neúspechom a pohnúť sa dopredu. Ďalšia súťaž je mojim domácim podujatím v Španielsku, takže sa vrátim aby som zabojoval o umiestnenie.“
Hyundai Motorsport teraz dosiahol umiestnenie na stupienkoch víťazov na štyroch podujatiach WRC za sebou po víťazstve na Sardínii, treťom mieste v Poľsku, ako aj druhom a treťom mieste v Nemecku. Pri troch zostávajúcich podujatiach kalendára 2016 je ešte veľa príležitostí pokračovať v tomto trende.

Šéf tímu Michel Nandan výsledok súťaže komentoval slovami: „Je fantastické pokračovať v našom zbieraní medailových umiestnení. Tour de Corse je veľmi náročné podujatie ale videli sme, že Hyundai i20 WRC novej generácie je v dobrej forme. Víkend sa nezaobišiel bez niekoľkých dramatických situácií pre naše posádky, predovšetkým pre Haydena a Daniho. Thierry mal veľmi silný víkend. Bol neustále najväčším konkurentom pre Ogiera, čo je pre nás veľmi povzbudzujúce. Urobíme všetko čo bude v našich silách aby sme nadviazali na tieto výsledky na zostávajúcich podujatiach sezóny. Všetky naše posádky majú šancu vybojovať ďalšie umiestnenie na stupienkoch víťazov v Španielsku.“

Na oddych nie je veľa času, lebo nasledujúca Rally de España sa koná od 13. do 16. októbra. Na jedenástom podujatie majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach WRC sezóny 2016 tím Hyundai Motorsport nasadí štyri automobily. Kevin Abbring a Seb Marshal, ktorí na Korzike štartovali v kategórii R5, sa vrátia do tímu WRC.