Hyundai IONIQ 5 dostane väčšiu batériu a digitálne spätné zrkadlá

11.02.2022 10:05

  • Vynovený IONIQ 5 dostane vylepšený nový akumulátor s kapacitou 77,4 kWh
  • Pre zákazníkov modelu IONIQ 5 budú k dispozícii voliteľné digitálne vnútorné a vonkajšie spätné zrkadlá na báze snímania obrazu kamerami
  • Medzi ďalšie nové funkcie patrí tepelný manažment batérie a inteligentné frekvenčné tlmiče pre vyšší komfort a lepšie jazdné vlastnosti

Automobilka Hyundai Motor pre rok 2023 vylepšuje svoj oceňovaný model IONIQ 5. Elektrické CUV dostane do výbavy novú 77,4 kWh batériu. Vozidlo navyše ponúkne sériu nových funkcií pre ďalšie zlepšenie zážitku z jazdy, vrátane novej funkcie tepelného manažmentu batérie a digitálnych zrkadiel s kamerami.

 

Hyundai uviedol model IONIQ 5 na globálne trhy vo februári 2021. Prvý model založený na prvej špeciálne pre elektromobily vyhradenej platforme skupiny Hyundai Motor Group, Electric Global Modular Platform (E-GMP), si obľúbili novinári aj zákazníci značky Hyundai. V roku 2021 získal IONIQ 5 v celej Európe množstvo významných ocenení s 30 celkovými víťazstvami, vrátane prestížneho nemeckého titulu Auto roka. Taktiež je finalistom prebiehajúcej európskej ankety Auta roka 2022.

 

IONIQ 5 sa za 12 mesiacov od uvedenia na trh ukázal ako veľmi úspešný model, a to z hľadiska predaja, aj budovania značky,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt v spoločnosti Hyundai Motor Europe. „V segmente je čoraz náročnejšia konkurencia a my ponúkneme vylepšené funkcie, aby sme vďaka tomu obhájili našu pozíciu technologického lídra v automobilovom priemysle."

 

Vynovený model IONIQ 5 prvý raz dostane aj digitálne vnútorné a vonkajšie spätné zrkadlá na báze kamier. Digitálne stredové zrkadlo (DCM) optimalizuje viditeľnosť tým, že poskytuje ničím nerušený panoramatický výhľad z vozidla smerom dozadu. Kamera DCM sa nachádza pod zadným spojlerom modelu IONIQ 5.

 

Modelový rok 2023 ponúkne aj digitálne bočné zrkadlá (DSM). Táto funkcia, ktorá je už k dispozícii pre kórejské verzie modelu IONIQ 5, bude vo vozidle Hyundai Motor Group prvýkrát dostupná aj v Európe. DSM znižuje odpor vzduchu a zákazníkom modelu IONIQ 5 poskytne aj v zlom počasí jasný výhľad dozadu.

 

Nová funkcia tepelného manažmentu batérie umožní modelu IONIQ 5, aby automaticky prispôsoboval teplotu batérie počas jazdy, čím sa zabezpečia optimálne podmienky v momente, keď sa vozidlo začne nabíjať. To zaručuje lepší výkon nabíjania v chladnom počasí. Táto funkcia sa aktivuje automaticky po zadaní nabíjacieho bodu do navigačného systému vozidla pomocou online navigácie.

 

Funkcia Smart Frequency Dampers (SFD) zlepší odozvu odpruženia prednej a zadnej nápravy, čo sa prejaví na zvýšení komfortu jazdy.

 

Pokiaľ ide o dizajn, aktualizovaný IONIQ 5 ponúkne nové možnosti kombinácií. Patria medzi ne nelakované čierne nárazníky s čiernou lištou v kombinácii s osvetlením Projection LED.

 

Vynovený model IONIQ 5 bude zákazníkom v Európe k dispozícii v druhej polovici roku 2022.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode