Honda začne v prvej polovici roka 2022 v Indii poskytovať službu zdieľania batérií pre elektrické trojkolesové taxíky

01.11.2021 17:29

 

Využitie prenosných a vymeniteľných batérií Honda Mobile Power Pack e: –

 

spoločnosť Honda Motor Co., Ltd. dnes oznámila, že v prvej polovici roka 2022 plánuje v Indii spustiť službu zdieľania batérií pre elektrické trojkolesové taxíky (tzv. „rikše“) s využitím systému Honda Mobile Power Pack e: („MPP e:“), úplne nových prenosných a vymeniteľných batérií značky Honda.

 

Honda Mobile Power Pack Exchanger e: (plánovaný model na sériovú výrobu) 

a elektrická rikša 

 

S neustálym rastom hospodárstva sa v Indii zvyšuje dopyt po energii a zároveň sa zhoršuje znečistenie ovzdušia. Na riešenie týchto problémov sa v celej krajine vyvíja úsilie o rozšírenie využívania obnoviteľných zdrojov energie a o aktívnu elektrifikáciu sektora dopravy, ktorý sa približne 20 % podieľa na emisiách skleníkových plynov v krajine.

 

V Indii je viac ako 8 miliónov automobilových rikší, ktoré sú pre ľudí základným prostriedkom každodennej dopravy. V mestských oblastiach tieto rikše poháňa najmä CNG (stlačený zemný plyn) a predstavujú kľúčovú výzvu pre elektrifikáciu. 

 

Produkty elektrifikovanej mobility, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu, čelia trom problémom: krátky dojazd, dlhý čas nabíjania a vysoké náklady na batérie. Spoločnosť Honda má záujem prispieť k úsiliu Indie o urýchlenie elektrifikácie a rozšírenie využívania obnoviteľných zdrojov energie, preto bude pracovať na odstránení týchto troch problémov, a to použitím vymeniteľných batérií a ich zdieľaním. S týmto zámerom spustí Honda v prvej polovici roka 2022 službu zdieľania batérií pre elektrické rikše s využitím produktu MPP e:. 

 

V súvislosti s touto novou obchodnou iniciatívou začala spoločnosť Honda vo februári 2021 v Indii ukážkové testovanie s 30 kusmi elektrických rikší, ktoré v prevádzke najazdili spolu viac ako 200 000 km. V rámci tohto testovania identifikovala Honda problémy, ktoré treba vyriešiť a overila si obchodnú životaschopnosť. 

 

Vďaka službe zdieľania batérií od spoločnosti Honda sa budú môcť vodiči rikší zastaviť na najbližších výmenných staniciach batérií, ktoré sú zriadené v meste, a vymeniť si batériu MPP e: s nízkym zostatkovým nabitím za plne nabitú. Využívanie tejto služby výrazne zníži obavy vodičov z vybitia batérií, ako aj riziko straty obchodných príležitostí so zákazníkmi pri čakaní na dobitie batérie rikše. 

 

Na spustenie tejto služby založí spoločnosť Honda v Indii miestnu dcérsku spoločnosť, ktorá bude poskytovať službu zdieľania batérií. Dcérska spoločnosť nainštaluje stanice na výmenu batérií Honda Mobile Power Pack Exchanger e: a bude prevádzkovať službu zdieľania batérií v meste. Honda bude spolupracovať s výrobcami elektrických rikší, začne službu poskytovať najprv vo vybraných mestách, a potom ju postupne rozšíri do ďalších oblastí. 

 

 • Vyjadrenie od Minoru Kato, riaditeľa divízie Life Creation Operations,

Honda Motor Co., Ltd. 

„Honda Mobile Power Pack (MPP) má obrovský potenciál pri elektrifikácii všetkých druhov zariadení vrátane malých produktov mobility a rozširovania využitia obnoviteľnej energie. Ponukou služby zdieľania batérií v Indii prispeje Honda k urýchleniu elektrifikácie rikší a rozšíreniu využívania obnoviteľných zdrojov energie. Okrem toho bude Honda naďalej slúžiť ľuďom na celom svete a s radosťou rozširovať ich životný potenciál ďalším rozširovaním využitia MPP do širších oblastí.“

 

 • Informácie o Honda Mobile Power Pack e: 

Honda Mobile Power Pack e: (MPP e:) je prenosná a vymeniteľná lítium-iónová batéria, ktorá dokáže uchovať veľké množstvo elektrickej energie, viac ako 1,3 kWh, čo je nárast oproti predchádzajúcej verzii MPP. MPP e: má zároveň užívateľsky prívetivý dizajn tela a rukoväte, s ktorým sa vynikajúco manipuluje, pričom zohľadňuje spätnú väzbu používateľov Honda získanú pri ukážkovom testovaní. 

 


 

 • Vysoká flexibilita: Okrem produktov mobility je možné batériu MPP e: použiť aj ako zdroj energie pre širokú škálu kompatibilných zariadení. 
 • Vysoká odolnosť: Zohľadnením odvodu tepla počas nepretržitého vybíjania sa zabráni zhoršeniu kvality v dôsledku vysokej teploty a zabezpečí sa dostatočná odolnosť voči vode, vibráciám a nárazom v očakávanom bežnom prevádzkovom prostredí.
 • Využívanie dát: Zabudovaná kontrolná jednotka rozpoznáva podmienky MPP e: a zaznamenáva výskyt všetkých udalostí. Tieto dáta sa budú zhromažďovať prostredníctvom konektora počas nabíjania MPP e: a potom sa využijú na prevádzku zdieľania batérií a ďalšie sekundárne použitia.            

 

            <Špecifikácie> 

Vonkajšie rozmery mm

Cca 298 × 177,3 × 156,3

Typ batérie 

Lítium-iónová batéria 

Nominálne napätie 

Cca 50,26 V

Nominálna kapacita 

26,1 Ah/1314 Wh

Hmotnosť 

10,3 kg

Čas nabíjania

Cca 5 hodín 

Krajina výroby 

India 

(MPP e: pre službu zdieľania batérií v Indii) 


 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode